App Store Google Play

Підприємець подала в суд на енергетичного монополіста

29.07.2009 10:45
Криворізький приватний підприємець Наталя Чепель подала позов до Господарського суду проти ВАТ "Дніпрообленерго". Вона має намір повернути збитки, що їй завдав енергетичний монополіст, в розмірі 1,85 млн. грн. Про це пані Наталя повідомила на прес-конференції в ІА "Новий міст" 28 липня.

Стосунки ПП Чепель з "Криворізькими міськими мережами" не склалися давно -ще минулої осені інспектори-електрики прийшли з перевіркою, в її магазин, виявили відсутність пломб на приладах обліку й склали акт про порушення. І хоча прилади обліку перебувають на загальній площі й підприємцеві не належали, представники електромережі примушували її прийняти лічильники на баланс ПП. У підсумку, 25 листопада магазину відключили світло, наслідком чого стало псування продукції на 13 тис. грн., а 10 осіб персоналу залишилися без роботи і без зарплати.

Пізніше "Криворізькі міські мережі" визнали відключення магазину ПП Чепель від електроенергії необґрунтованим, проте три місяці світла не було, а рахунку приходили. Наразі, як заявила підприємець, у неї заморожені всі рахунки, арештоване все майно, вона не може розрахуватися з постачальниками, та ще й кредити у банках не може погасити. Захищаючи свої права Наталя Чепель подала скаргу до Жовтневої прокуратури, яка 13 лютого порушила кримінальну справу. Підрахувавши збитки, підприємець також подала позов і до Господарського суду.

Але радіти поки що рано - сама Наталя зізнається, що за час розгляду її позовів та скарг співробітники "Криворізьких міських мереж" пропонували залагодити справу тихо, а коли вона не погодилася, погрожували їй телефоном та обіцяли облити кислотою.

За словами вповноваженого держкомітету України з питань регуляторної політики й підприємництва, з питань захисту прав підприємців у Дніпропетровській області Володимира Дона, ситуація, що склалася, досить закономірна: монополіст, яким є «Днепрооблэнерго», завжди диктує свої правила. І держава не захищає інтереси середнього й малого бізнесу.

У даній ситуації, на думку пана Дона, "Криворізькі міські мережі" повинні були встановити пломби на прилади обліку й передати їх на баланс споживача актом, що не було зроблено. Відповідати за їхню цілісність має той, кому належить приміщення. Але, відповідно до акту БТИ, Наталя Чепель володіє приміщенням, де перебуває магазин, без площі загального користування, де встановлені лічильники.

Ймовірніше за все, Наталя Чепель виграє судову праву, та навіть в цьому випадку сподіватися на повернення всіх збитків можна лише сподіватися. Асоціація споживачів захисту прав вкладників й акціонерів відзначає, що ВАТ «ЕК "Дніпрообленерго" регулярно ігнорує рішення судів із приводу позовів, поданих постраждалими жителями міста від неправомірних дій цієї організації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...