App Store Google Play

Підприємець подала в суд на енергетичного монополіста

29.07.2009 10:45
Криворізький приватний підприємець Наталя Чепель подала позов до Господарського суду проти ВАТ "Дніпрообленерго". Вона має намір повернути збитки, що їй завдав енергетичний монополіст, в розмірі 1,85 млн. грн. Про це пані Наталя повідомила на прес-конференції в ІА "Новий міст" 28 липня.

Стосунки ПП Чепель з "Криворізькими міськими мережами" не склалися давно -ще минулої осені інспектори-електрики прийшли з перевіркою, в її магазин, виявили відсутність пломб на приладах обліку й склали акт про порушення. І хоча прилади обліку перебувають на загальній площі й підприємцеві не належали, представники електромережі примушували її прийняти лічильники на баланс ПП. У підсумку, 25 листопада магазину відключили світло, наслідком чого стало псування продукції на 13 тис. грн., а 10 осіб персоналу залишилися без роботи і без зарплати.

Пізніше "Криворізькі міські мережі" визнали відключення магазину ПП Чепель від електроенергії необґрунтованим, проте три місяці світла не було, а рахунку приходили. Наразі, як заявила підприємець, у неї заморожені всі рахунки, арештоване все майно, вона не може розрахуватися з постачальниками, та ще й кредити у банках не може погасити. Захищаючи свої права Наталя Чепель подала скаргу до Жовтневої прокуратури, яка 13 лютого порушила кримінальну справу. Підрахувавши збитки, підприємець також подала позов і до Господарського суду.

Але радіти поки що рано - сама Наталя зізнається, що за час розгляду її позовів та скарг співробітники "Криворізьких міських мереж" пропонували залагодити справу тихо, а коли вона не погодилася, погрожували їй телефоном та обіцяли облити кислотою.

За словами вповноваженого держкомітету України з питань регуляторної політики й підприємництва, з питань захисту прав підприємців у Дніпропетровській області Володимира Дона, ситуація, що склалася, досить закономірна: монополіст, яким є «Днепрооблэнерго», завжди диктує свої правила. І держава не захищає інтереси середнього й малого бізнесу.

У даній ситуації, на думку пана Дона, "Криворізькі міські мережі" повинні були встановити пломби на прилади обліку й передати їх на баланс споживача актом, що не було зроблено. Відповідати за їхню цілісність має той, кому належить приміщення. Але, відповідно до акту БТИ, Наталя Чепель володіє приміщенням, де перебуває магазин, без площі загального користування, де встановлені лічильники.

Ймовірніше за все, Наталя Чепель виграє судову праву, та навіть в цьому випадку сподіватися на повернення всіх збитків можна лише сподіватися. Асоціація споживачів захисту прав вкладників й акціонерів відзначає, що ВАТ «ЕК "Дніпрообленерго" регулярно ігнорує рішення судів із приводу позовів, поданих постраждалими жителями міста від неправомірних дій цієї організації.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...