App Store Google Play

На Дніпропетровщині стають популярними робітничі професії

29.07.2009 09:07

Вперше за останні майже 20 років украхнські коледжі та училища очікують напливу абітурієнтів. За даними відділу профтехосвіти та ліцензування головного управління освіти і науки облдержадміністрації, цього року в Дніпропетровській області зросла зацікавленість учнів до робітничих професій. Про це розповіла начальник відділу Галина Кузнєцова. Ще рік тому здавалось, що підняти престиж профтехучилищ практично нереально, аж раптом справа зрушила з мертвої точки. Вирішальну роль у підвищенні попуярності ПТУ відіграла економічна криза.

- З огляду на світову економічну кризу, чимало дітей вже після закінчення 9 класу прагнуть отримати робітничу професію, - відзначила Галина Кузнецова. - Таким чином вони одночасно отримують і атестат про середню освіту, і професію для подальшого працевлаштування.

Це й не дивно, адже такі професії як будівельник, токар, слюсар, зварювальник завжди мають попит на ринку праці. Крім того, оплата праці цих робітників навіть перевищує заробітну плату службовців. Водночас, дані Центрів зайнятості населення свідчать про практично повну відсутність попиту на донедавна ще популярних юристів, економістів та менеджерів. Робочі руки зараз потрібні практично скрізь, натомість "білі комірці"  стали основними жертвами кризи.

За словами Галини Кузнєцової, спеціалісти управління мобільно реагують на зміни на ринку праці, вивчають його потреби. За результатами роботи формується державне замовлення для професійно-технічних училищ з тим, щоб після закінчення навчання кожен випускник був працевлаштований.

Останнім часом зріс попит на професію кухаря-кондитера, найбільш популярними для дівчат залишаються також спеціальності перукаря та секретаря керівника,  зростає популярність професій у сфері туризму та готельного господарства. Тому на такі професії, як агенти з організації туризму, озеленювачі, адміністратори готелів, покоївки, флористи, декоратори вітрин, спеціалісти з поліграфії державне замовлення зараз значно збільшене, поідомиа чиновниця. Цьогоріч держзамовлення до закладів професійно-технічної освіти на цей навчальний рік становить 11 тис 575 осіб.

Поповнять алви учнів ПТУ також і ті, кому забракло балів для вступну до вишу. Якщо абітурієнти не вступили до ВНЗ, вони мають час, аби подати документи у професійно-технічні заклади - прийом документів триватиме до 25 серпня.

Довідка: загалом, сьогодні в області функціонують 59 професійно-технічних навчальних закладів, в яких навчається майже 32 тис. учнів та слухачів. Цього навчального року 9 класів закінчили 19,7 тис. учнів, 11 класів закінчили близько 26 тис. осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...