App Store Google Play

Для садівників створять гарячу лінію

29.07.2009 16:49

Садівники можуть обирати будь-яку зручну організаційну форму своїх об'єднань - садові товариства, обслуговуючі кооперативи, товариства з обмеженою відповідальністю або будь-які інші форми. І жоден не може примусити їх створювати обслуговуючі кооперативи - такого закону немає. Про це заявив начальник юридичного управління облдержадміністрації Володимир Юрченко заявив під час прес-конференції у дніпропетровському інформагентстві «Время».

Рішення про те чи залишаться садівники громадською організацією, чи створять кооператив, мають приймати самі громадяни. Головне, щоб люди чітко розуміли, для чого вони це роблять, і визначили сфери своєї діяльності та компетенцію у статуті, наголосив Юрченко.

Приводом для зустрічі начальника юруправління з журналістами стали зафіксовані випадки, коли голови садових товариств через підроблення рішення загальних зборів або введення в оману членів товариства перевели садові товариства-громадські організації в іншу організаційну форму - обслуговуючі кооперативи, власником яких визначили себе.

При цьому колективне майно товариств: дороги, лінії електропередач, водогони тощо, разом з індивідуальним майном членів товариств у статутах новостворених обслуговуючих кооперативів розглядається як паї, відтак використовуватися в якості застави. Це дає можливість новим керівникам отримувати кредити під це майно, а в разі неповернення кредиту воно може бути відчужене у члена кооперативу, який навіть гадки не мав про існування обслуговуючого кооперативу і банківського кредиту.

Як зазначив Володимир Юрченко, для попередження подібних ситуацій дачникам необхідно поцікавитися формою власності своїх організацій та ознайомитися зі статутами. А у випадку, якщо організаційна форма була змінена без узгодження з членами товариства, слід звертатися до облдержадміністрації.

Для надання садівникам юридичної консультації та допомоги стосовно форми власності їх організацій, приватизації землі та інших нагальних питань, у Дніпропетровській облдержадміністрації буде створено «гарячу лінію». Поки ж вона не діє, з усіма питаннями можна звертатися до юридичного управління облдержадміністрації за телефоном 744-08-07.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...