App Store Google Play

На Дніпропетровщині ліквідовано рекордний конвертаційний центр

28.07.2009 09:00

На Дніпропетровщині ліквідовано конвертаційний центр на суму майже 5 млн. гривень. Про це повідомив Директор Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА України Ігор Стельмахович.

Організатори центру маскували свою протиправну діяльність легальним бізнесом (торгівля сільськогосподарською продукцією, ведення будівельних робіт) та здійснювали конвертацію безготівкових коштів у готівку з метою ухилення від сплати податків до бюджету та подальшої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.

За 2008 - 2009 роки через рахунки даного конвертаційного центру незаконно було переведено в готівку понад 120 млн. грн.

Злочинна схема мала міжрегіональний характер, конвертатори використовували рахунки, відкриті у 18 банківських установах шести регіонів України.

Встановлено, що клієнтами конвертаційного центру були підприємства Дніпропетровської області, які перераховували безготівкові кошти на рахунки 12 «транзитних» підприємств за нібито поставлену сільськогосподарську продукцію та виконані ремонтні роботи на підставі фіктивних угод. Далі кошти переводились на рахунки приватного підприємця, з яких одержувалась готівка в касі.

За словами Ігоря Стельмаховича, характерною ознакою конвертаційного центру було те, що, окрім надання послуг з конвертації, організатори проводили ще й операції з векселями підприємств з ознаками фіктивності для формування податкового кредиту реально існуючим підприємствам. „Останнім часом векселі фіктивних підприємств все частіше використовуються в якості інструмента в схемах відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом", - зазначив він.

Співробітниками Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Дніпропетровській області зібрано матеріали, за якими районною прокуратурою м. Дніпропетровська порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.ст. 364 ч.2, 366 ч.2 КК України.

У ході проведення обшуків за адресами розташування конвертаційного центру, помешкань учасників злочинного угрупування, а також особистого автотранспорту фігурантів, виявлено та вилучено рекордну суму готівкових коштів - майже 5 млн. гривень.

Крім того, вилучено також векселі підприємств з ознаками фіктивності на загальну суму понад 25 млн. грн., печатки та штампи семи «фіктивних» та «буферних» суб'єктів господарської діяльності, дев'ять комплектів комп'ютерної техніки з системами "банк - клієнт" та схемами фінансових потоків, п'ять чекових книжок, два ноутбуки із схемами незаконного переведення безготівкових коштів у готівку та документи руху фінансово-грошових потоків, а також  понад 200 комплектів документів з відбитками печаток СГД.

З метою попередження виведення з легального обігу коштів у значних розмірах у 18 банківських установах накладено арешт на рахунки підприємств, які використовувались у схемах незаконного конвертування.

Одного з головних організаторів конвертаційного центру затримано в порядку ст. 115 КПК України. Наразі проводиться комплекс заходів, спрямованих на відшкодування завданих державі збитків.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...