App Store Google Play

Деяким дніпропетровським вишам збільшать держзамовлення

28.07.2009 09:09

Міністерство освіти та науки України передбачає можливість збільшення кількості державного замовлення на спеціальності для вищих навчальних закладів. Про це повідомляє Інтерфакс  з посиланням на заступника міністра освіти та науки Тараса Фінікова.

"Ми з весни ставимо питання про те, що нам необхідно збільшити місця в межах 80%. Вже підготовлено відповідні розпорядження, їх узгоджено з низкою міністерств і вони мають стати предметом обговорення на подальших засіданнях Кабінету Міністрів", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві. При цьому Фініков висловив переконання в тому, що уряд піде назустріч ініціативам міністерства.

Він уточнив, що на сьогодні найбільшу популярність у абітурієнтів має десяток київських вишів, зокрема Київський національний університет ім. Шевченка, Національний авіаційний університет, Київська політехніка, Національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Києво-Могилянська академія, Київський національний торговельно-економічний університет, а також такі виші в регіонах, як національні університети Дніпропетровська, Львова, Харкова, Харківська юридична академія тощо. Загалом по країні найбільший конкурс відзначають у 20 вищих навчальних закладах, а також на окремих факультетах деяких вишів.

Аналізуючи поточну ситуацію, заступник міністра зауважив, що тільки близько третини -  це приблизно 60 тис. абітурієнтів - подали заявку лише на одну спеціальність до одного вишу, при цьому в середньому кожен абітурієнт подав заявки на три-чотири спеціальності, а близько половини - на шість-десять спеціальностей.

Він також повідомив, що в окремих випадках, зокрема в Запоріжжі, є абітурієнт, який подав заявки одразу на 60 спеціальностей. Водночас Тарас Фініков уточнив, що кількість пільговиків від загальної кількості абітурієнтів становить 3-4%.

Чиновник розповів, що кінцевий термін подачі документів до вишів встановлено для бакалаврів -  29 липня, а для молодших фахівців - 5 серпня. Після цього оголошується п'ятиденний термін, у рамках якого виш може рекомендувати абітурієнту подавати оригінали документів для вступу, кінцевий термін конкурсу встановлено для "бакалавра" - 10 серпня, для молодших фахівців - 22 серпня. Збільшення держзамовлення на фахівців міністерство розглядатиме залежно від кожного окремо взятого вищого навчального закладу і з огляду на умови, що склалися, загалом по країні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...