App Store Google Play

Деяким дніпропетровським вишам збільшать держзамовлення

28.07.2009 09:09

Міністерство освіти та науки України передбачає можливість збільшення кількості державного замовлення на спеціальності для вищих навчальних закладів. Про це повідомляє Інтерфакс  з посиланням на заступника міністра освіти та науки Тараса Фінікова.

"Ми з весни ставимо питання про те, що нам необхідно збільшити місця в межах 80%. Вже підготовлено відповідні розпорядження, їх узгоджено з низкою міністерств і вони мають стати предметом обговорення на подальших засіданнях Кабінету Міністрів", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві. При цьому Фініков висловив переконання в тому, що уряд піде назустріч ініціативам міністерства.

Він уточнив, що на сьогодні найбільшу популярність у абітурієнтів має десяток київських вишів, зокрема Київський національний університет ім. Шевченка, Національний авіаційний університет, Київська політехніка, Національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Києво-Могилянська академія, Київський національний торговельно-економічний університет, а також такі виші в регіонах, як національні університети Дніпропетровська, Львова, Харкова, Харківська юридична академія тощо. Загалом по країні найбільший конкурс відзначають у 20 вищих навчальних закладах, а також на окремих факультетах деяких вишів.

Аналізуючи поточну ситуацію, заступник міністра зауважив, що тільки близько третини -  це приблизно 60 тис. абітурієнтів - подали заявку лише на одну спеціальність до одного вишу, при цьому в середньому кожен абітурієнт подав заявки на три-чотири спеціальності, а близько половини - на шість-десять спеціальностей.

Він також повідомив, що в окремих випадках, зокрема в Запоріжжі, є абітурієнт, який подав заявки одразу на 60 спеціальностей. Водночас Тарас Фініков уточнив, що кількість пільговиків від загальної кількості абітурієнтів становить 3-4%.

Чиновник розповів, що кінцевий термін подачі документів до вишів встановлено для бакалаврів -  29 липня, а для молодших фахівців - 5 серпня. Після цього оголошується п'ятиденний термін, у рамках якого виш може рекомендувати абітурієнту подавати оригінали документів для вступу, кінцевий термін конкурсу встановлено для "бакалавра" - 10 серпня, для молодших фахівців - 22 серпня. Збільшення держзамовлення на фахівців міністерство розглядатиме залежно від кожного окремо взятого вищого навчального закладу і з огляду на умови, що склалися, загалом по країні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Юрій Фоменко

Щеплення кавунам

Вересень 76-го. Пійманий на колгоспному баштані старшокласник, домовився з моїм товаришем, що той помститься сторожеві. Помста була організована без затримки!На ранок ми з ветеринарними шприцами зроби...
Так вже склалось в українській національній традиції, що практично у кожній родині є певного роду звичай час від часу навідувати померлих родичів, аби утримувати їх могили у належному стані. Це є вияв...
Що таке історія без філософії? Просто набір суперечок академічних істориків. І ті суперечки вже завели в такі тупіки суспільство … що виходити з них потрібно десятиліттями. А з деяких тупіків і...
Максим Мірошниченко

Україна, формула Штайнмайера...

В юності, коли читав як розчленували Першу Чехословацьку республіку, ніяк не міг второпати, як п'ята армія у Європі з доволі нормальним озброєнням та укріпрайонами у гірських, важкодоступних Судетах м...