App Store Google Play

Деяким дніпропетровським вишам збільшать держзамовлення

28.07.2009 09:09

Міністерство освіти та науки України передбачає можливість збільшення кількості державного замовлення на спеціальності для вищих навчальних закладів. Про це повідомляє Інтерфакс  з посиланням на заступника міністра освіти та науки Тараса Фінікова.

"Ми з весни ставимо питання про те, що нам необхідно збільшити місця в межах 80%. Вже підготовлено відповідні розпорядження, їх узгоджено з низкою міністерств і вони мають стати предметом обговорення на подальших засіданнях Кабінету Міністрів", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві. При цьому Фініков висловив переконання в тому, що уряд піде назустріч ініціативам міністерства.

Він уточнив, що на сьогодні найбільшу популярність у абітурієнтів має десяток київських вишів, зокрема Київський національний університет ім. Шевченка, Національний авіаційний університет, Київська політехніка, Національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Києво-Могилянська академія, Київський національний торговельно-економічний університет, а також такі виші в регіонах, як національні університети Дніпропетровська, Львова, Харкова, Харківська юридична академія тощо. Загалом по країні найбільший конкурс відзначають у 20 вищих навчальних закладах, а також на окремих факультетах деяких вишів.

Аналізуючи поточну ситуацію, заступник міністра зауважив, що тільки близько третини -  це приблизно 60 тис. абітурієнтів - подали заявку лише на одну спеціальність до одного вишу, при цьому в середньому кожен абітурієнт подав заявки на три-чотири спеціальності, а близько половини - на шість-десять спеціальностей.

Він також повідомив, що в окремих випадках, зокрема в Запоріжжі, є абітурієнт, який подав заявки одразу на 60 спеціальностей. Водночас Тарас Фініков уточнив, що кількість пільговиків від загальної кількості абітурієнтів становить 3-4%.

Чиновник розповів, що кінцевий термін подачі документів до вишів встановлено для бакалаврів -  29 липня, а для молодших фахівців - 5 серпня. Після цього оголошується п'ятиденний термін, у рамках якого виш може рекомендувати абітурієнту подавати оригінали документів для вступу, кінцевий термін конкурсу встановлено для "бакалавра" - 10 серпня, для молодших фахівців - 22 серпня. Збільшення держзамовлення на фахівців міністерство розглядатиме залежно від кожного окремо взятого вищого навчального закладу і з огляду на умови, що склалися, загалом по країні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...