App Store Google Play

Деяким дніпропетровським вишам збільшать держзамовлення

28.07.2009 09:09

Міністерство освіти та науки України передбачає можливість збільшення кількості державного замовлення на спеціальності для вищих навчальних закладів. Про це повідомляє Інтерфакс  з посиланням на заступника міністра освіти та науки Тараса Фінікова.

"Ми з весни ставимо питання про те, що нам необхідно збільшити місця в межах 80%. Вже підготовлено відповідні розпорядження, їх узгоджено з низкою міністерств і вони мають стати предметом обговорення на подальших засіданнях Кабінету Міністрів", - сказав він на прес-конференції в понеділок у Києві. При цьому Фініков висловив переконання в тому, що уряд піде назустріч ініціативам міністерства.

Він уточнив, що на сьогодні найбільшу популярність у абітурієнтів має десяток київських вишів, зокрема Київський національний університет ім. Шевченка, Національний авіаційний університет, Київська політехніка, Національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Києво-Могилянська академія, Київський національний торговельно-економічний університет, а також такі виші в регіонах, як національні університети Дніпропетровська, Львова, Харкова, Харківська юридична академія тощо. Загалом по країні найбільший конкурс відзначають у 20 вищих навчальних закладах, а також на окремих факультетах деяких вишів.

Аналізуючи поточну ситуацію, заступник міністра зауважив, що тільки близько третини -  це приблизно 60 тис. абітурієнтів - подали заявку лише на одну спеціальність до одного вишу, при цьому в середньому кожен абітурієнт подав заявки на три-чотири спеціальності, а близько половини - на шість-десять спеціальностей.

Він також повідомив, що в окремих випадках, зокрема в Запоріжжі, є абітурієнт, який подав заявки одразу на 60 спеціальностей. Водночас Тарас Фініков уточнив, що кількість пільговиків від загальної кількості абітурієнтів становить 3-4%.

Чиновник розповів, що кінцевий термін подачі документів до вишів встановлено для бакалаврів -  29 липня, а для молодших фахівців - 5 серпня. Після цього оголошується п'ятиденний термін, у рамках якого виш може рекомендувати абітурієнту подавати оригінали документів для вступу, кінцевий термін конкурсу встановлено для "бакалавра" - 10 серпня, для молодших фахівців - 22 серпня. Збільшення держзамовлення на фахівців міністерство розглядатиме залежно від кожного окремо взятого вищого навчального закладу і з огляду на умови, що склалися, загалом по країні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ярема ГАЛАЙДА

Більше агресії!

Давно кажу: Біда українців - це, нав‘язана їм ззовні, оборонницька психологія. Ми типу такі миролюбні, такі добрі і тихі, що аж за край. І на чуже не зазіхаємо, і всіх ми поважаємо, і до всіх до...
Регулярно чую від мешканців нашого міста, що тут немає роботи. При цьому, від керівництва міської ради (та їхніх партнерів) постійно лунають скарги на те, що в місті нікому працювати — кляті лях...
Не можу спокійно заснути. З голови не йде розмова з таксистом...Йому безперестанно телефонує жіночка, яка волає в слухавку. Він пояснює: "Я с клиентом"... На третій дзвінок відповідь: "Дура, я зарабат...
Ярема ГАЛАЙДА

Легенда про павучка

Її пов‘язують з Робертом І Брюсом, королем Шотландії 1306 - 1329.І вона має два варіанти. Хоча суть в неї одна.Згідно з одним з варіантів, після ніщивної поразки при Дарлі у 1306 році Брюс відст...