App Store Google Play

Сезон полювання відкрито

25.07.2009 15:38

"Пострілом" в українському інформаційному просторі стало повідомлення про затриманняколишнього начальника Головного управління кримінального розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС, генерал-лейтенанта Олексія Пукача. Його звинувачують в причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Олексій Пукач знаходився в розшуку протягом 5 років.

Ключовий фігурант "справи Гонгадзе" генерал О.Пукач останніх декілька років жив у Житомирській області, тримав корів і терпів скруту. Зараз він знаходиться у Києві та, зі слів заступника голови СБУ Василя Грицака, вже майже добу свідчить . Він вже зізнався в скоєному і обіцяв показати, де схована, так і не знайдена за 9 років розслідування, голова Георгія Гонгадзе.

"Пукач підтвердив свою причетність до цього злочину. Деталі я не можу розголошувати, оскільки це може зробити тільки слідчий в частині, яку вважатиме за необхідну. Головне, що він дійсно підтверджує свою причетність", - сказав В.Грицак.

Назвав генерал-лейтенант і замовників вбивства. Їхні прізвища - таємниця слідства, але, за прогнозами Першого віце-прем'єр-міністра України Олександра Турчинова, деяким чинам вже є про що хвилюватися. Він також порадив посилено охороняти О.Пукача, а у Президента України Віктора Ющенка вимоги ще жорсткіше.

"Дуже багато впливових людей, в тому числі і політиків, не зацікавлених в тому, щоб відповіді про замовників потрапили на судове засідання. І я б наполегливо рекомендував тим слідчим і тим силовим структурам, які сьогодні відповідають за ведення слідства, особливу увагу звернути на безпеку пана Пукача", - зазначив О.Турчинов.

"Я вчора дав розпорядження і повторив їх сьогодні: щоб волосинка не впала з голови Пукача. Щоб він знаходився на території, яка щосекунди контролюється на предмет забезпечення його життя", - підкреслив В.Ющенко. Він додав, що відповідальність за це поклав персонально на заступника Генерального прокурора України Миколу Голомшу і Голову СБУ Валентина Наливайченко.

Колишнього міліціонера зараз охороняє спецпідрозділ "Альфа". О.Пукач не тільки головний організатор вбивства Гії, він ще й головний його виконавець. За даними слідства, саме екс-начальник кримінальної розвідки МВС організував стеження і викрадення опозиційного журналіста. І саме О.Пукач, по матеріалах справи, задушив журналіста у вересні 2000 року. А затримали міліціонера тільки в 2003 році за підозрою в знищенні доказів гучної справи. Але незабаром відпустили - під підписку про невиїзд. О.Пукач і не виїхав, а просто зник... На 6 років. Шукали втікача всі силовики, а пощастило загальному загону СБУ та Генпрокуратури.

"Як відомо, ще в 2005 році Президент України позбавив МВС всіх пристроїв оперативно-технічного стеження, які в народі називають "прослушка". Тому успіх СБУ абсолютно зрозумілий. І я ще раз хочу привітати колег з цим резонансним затриманням", - заявив Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко.

На думку політолога, директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, арешт О.Пукача не був стратегічно спланованим. На думку політолога, він став результатом роботи правоохоронних органів. В.Карасьов зазначив, що не треба спекулювати на тому, що арешт був "підігнаний" під президентські вибори. Він підкреслив, що в даній справі відсутня "передвиборча піарна складова", оскільки всі "фаворити майбутньої президентської кампанії - Тимошенко, Янукович, Яценюк, Ющенко - вони були не при владі до початку двохтисячних років і не мають до цієї справи ніякого відношення".

Мирослава Гонгадзе, дружина загиблого журналіста, заявила, що арешт О.Пукача може стати ключовим елементом для подальшого розслідування справи про вбивство Г.Гонгадзе. За її словами, тепер тільки від професіоналізму слідчих і політичної волі керівництва України буде залежати, чи будуть покарані виконавці і замовники вбивства.

"Я вважаю арешт генерала Пукача дуже важливим кроком в розслідуванні цієї справи. Але потрібно пам'ятати, що генерал Пукач належить до ланцюжка виконавців цього злочину. Відкритим залишається питання про замовників цього вбивства", - підкреслила М.Гонгадзе.

У свою чергу, генеральний секретар організації "Репортери без кордонів" Жан-Франсуа Жюльяр заявив, що Г.Гонгадзе став одним із символів свободи преси, тому за розслідуванням справи про його вбивство стежать журналісти по всьому світу.

"Європейський Союз, політики і журналісти в багатьох країнах хочуть знати правду. Тому ми і надалі будемо робити все, що в наших силах, щоб дізнатись, хто замовив вбивство Георгія", - підкреслив Ж.-Ф.Жюльяр. Він висловив побоювання, що напередодні президентських виборів можуть бути спроби використати справу Гонгадзе в політичних цілях.

За 9 років розслідування "справи Гонгадзе" силовикам вдалося "посадити" трьох співучасників вбивства. Колишні підлеглі О.Пукача - Валерій Костенко, Микола Протасов і Олександр Попович засуджені до 12-13 років позбавлення волі. Тепер знайшли і самого О.Пукача. Чи покарають замовників злочину - під великим питанням.

Президент України взяв справу під особистий контроль, однак, це ще не запорука успішного завершення справи. 9 років розслідування вбивства дали тільки три вироки і дві смерті причетних до справи людей. Колишній глава МВС і один з головних підозрюваних у "справі Гонгадзе" Юрій Кравченко наклав на себе руки, так і не давши свідчень. А керівник його апарату і один зі свідків у справі Едуард Фере помер після шестирічного перебування в комі. Імена замовників злочину слідство так досі й не оголосило.

ЛIГАБiзнесIнформ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Шостий номер на посаді президента до такої межі додзвонився Путіну, допримирявся з Московією, що Україна вже перетворилася з суб‘єкту міжнародних відносин і геополітики на об‘єкт, думка як...
Що ближче 9-те травня, тим більше ми чуємо здавалося би незбагненні біснування у Кремлі та виразки місцевих наших груп, які орієнтуються на Москву.Деякі російські аналітики (Піонтковський чи, наприкла...
Ви хочете зупинити зелений реванш?Відрубати зелену голову совково-рашистській гідрі так само, як перед тим відрубали синю і червону?Я теж. Але ще дужче хочу зупинити, нарешті, постійні коливання внутр...
Васіліса ТРОФИМОВИЧ

Чи в нас уже 37 рік?

Офіційно. У зв’язку з останніми подіями, що відбуваються в Україні, звертаюся до усіх проукраїнських політичних партій та рухів, таких як партії «Європейьска Солідарність», «Г...