App Store Google Play

За проблему сміття у місті візьмуться ті, хто має розум

24.07.2009 17:29

Ініціатори акції "Сміття на смітник" - активісти Проекту "К-12", який розшифровується як "12 кроків до ноократії", вирішили серйозно взятися за проблему сміття у Дніпропетровську. Наразі організація вже провела низку суботників з очищення районів міста від сміття.

Втім, як зауважив керівник проекту Павло Головаха, сміття у нашому місті скрізь - навіть в душах людей. Саме тому активісти-ноократи вирішили перейти від теоретичних доробок до практики і змінити нарешті громадський устрій, взявши владу в свої руки.

- Бездіяльність влади є настільки очевидною, що очікувати від неї будь-яких рішучих кроків бодай щодо прибирання сміття, не кажучи вже про профілактику забруднення зелених зон міста, немає сенсу. І громадські ініціативи з прибирання сміття на прилеглих до житлових масивів територіях виглядають як прояв відчаю, - заявив Головаха.

На його думку, більшість городян охоче взялися б за прибирання, якби мали впевненість у тому, що ніхто більше не смітитиме. І саме те, що вже наступного дня на тім же місці знову з'являться купи сміття зупиняє готових до наведення порядку дніпропетровців.

Відтак, активісти руху вирішили здійснювати профілактику засмічення міста - створити так звані "екологічні патрулі". Першим об'єктом для патрулювання стане один з символів Дніпропетровська - Монастирський острів. Саме там члени "К-12" не лише підтримуватимуть чистоту, але й вчитимуть городян берегти її. 25 липня проводиться перша зустріч добровольців - для вирішення оргпитань та окреслення методики роботи. В рамках зустрічі передбачається традиційне прибирання території - тому бажано усім мати при собі перчатки та пакунки для сміття, додав Павло Головаха.

- Якщо ми не проведемо відповідну культурну, просвітницьку роботу, то про жодну зміну влади, так само, як і про зміну життя на краще, навіть мови не може бути, - висловив впевненість Павло Головаха. - Саме тому ми, інтелігенти, на власному прикладі демонструємо, що не боїмося брудної роботи. Це є такий тонкий натяк для "сміття" у владних кабінетах, що справа дійде і до них, адже вони нас вже дістали, - додав керівник проекту.

Молоді активісти сподіваються на те, що  городяни почують їх, зрозуміють та підтримають.

- Ми дуже хочемо, щоб боротьба за чисті двори та вулиці стала модним рухом та невід'ємною частиною нашого життя, -  поділилась свєю мрією Волонтер проекту Надія Хозіна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...