App Store Google Play

За проблему сміття у місті візьмуться ті, хто має розум

24.07.2009 17:29

Ініціатори акції "Сміття на смітник" - активісти Проекту "К-12", який розшифровується як "12 кроків до ноократії", вирішили серйозно взятися за проблему сміття у Дніпропетровську. Наразі організація вже провела низку суботників з очищення районів міста від сміття.

Втім, як зауважив керівник проекту Павло Головаха, сміття у нашому місті скрізь - навіть в душах людей. Саме тому активісти-ноократи вирішили перейти від теоретичних доробок до практики і змінити нарешті громадський устрій, взявши владу в свої руки.

- Бездіяльність влади є настільки очевидною, що очікувати від неї будь-яких рішучих кроків бодай щодо прибирання сміття, не кажучи вже про профілактику забруднення зелених зон міста, немає сенсу. І громадські ініціативи з прибирання сміття на прилеглих до житлових масивів територіях виглядають як прояв відчаю, - заявив Головаха.

На його думку, більшість городян охоче взялися б за прибирання, якби мали впевненість у тому, що ніхто більше не смітитиме. І саме те, що вже наступного дня на тім же місці знову з'являться купи сміття зупиняє готових до наведення порядку дніпропетровців.

Відтак, активісти руху вирішили здійснювати профілактику засмічення міста - створити так звані "екологічні патрулі". Першим об'єктом для патрулювання стане один з символів Дніпропетровська - Монастирський острів. Саме там члени "К-12" не лише підтримуватимуть чистоту, але й вчитимуть городян берегти її. 25 липня проводиться перша зустріч добровольців - для вирішення оргпитань та окреслення методики роботи. В рамках зустрічі передбачається традиційне прибирання території - тому бажано усім мати при собі перчатки та пакунки для сміття, додав Павло Головаха.

- Якщо ми не проведемо відповідну культурну, просвітницьку роботу, то про жодну зміну влади, так само, як і про зміну життя на краще, навіть мови не може бути, - висловив впевненість Павло Головаха. - Саме тому ми, інтелігенти, на власному прикладі демонструємо, що не боїмося брудної роботи. Це є такий тонкий натяк для "сміття" у владних кабінетах, що справа дійде і до них, адже вони нас вже дістали, - додав керівник проекту.

Молоді активісти сподіваються на те, що  городяни почують їх, зрозуміють та підтримають.

- Ми дуже хочемо, щоб боротьба за чисті двори та вулиці стала модним рухом та невід'ємною частиною нашого життя, -  поділилась свєю мрією Волонтер проекту Надія Хозіна.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...