App Store Google Play

Мери українскьих міст назвали Ющенка вбивцею самоврядування

23.07.2009 17:27

Завтра, 24 липня, Асоціація міст України та громад планує провести відкриті Загальні збори біля будівлі Верховної Ради. Нагадаємо, що саме у цей день має відбутись позачергова сесія Верховної Ради.

У такий спосіб мери міст України хочуть запобігти "руйнації місцевого самоврядування, яке автоматично призведе до руйнації всієї Держави". Причиною, яка підштовхнула міських голів до такого відчайдушного кроку, є ветування Президентом Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який розроблявся за безпосередньої участі Асоціації.

За рішенням АМУ, яке було ухвалене 21 липня на Муніципальному форумі в місті Ялта, Загальні збори триватимуть доти, доки Верховна Рада не подолає вето Президента.

"20 липня 2009 року місцевому самоврядуванню України було завдано чергового підступного удару. Президент України, який згідно з Конституцією України має виступати гарантом конституційного права територіальних громад на місцеве самоврядування, наклав вето на Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який саме і спрямований на зміцнення його фінансових гарантій», - йдеться у зверненні Асоціації міст України та громад до громадян.

У разі набуття Законом чинності,  територіальні громади отримували шанс формувати свої бюджети відповідно до закону, а не по залишковому принципу, а відтак отримали бодай мінімальний ресурс для виживання та розвитку в умовах глибокої фінансово-економічної кризи.

"І ось, на цих сподіваннях ставить хрест людина, яка вступила на найвищий пост в Державі під лозунгом «Україна - держава самоврядних громад», а завершує свою каденцію з репутацією противника місцевого самоврядування", - обурюються члени Асоціації.

У зв'язку із цим мери звертаються до усіх територіальних громад, органів місцевого самоврядування, політичних сил, представлених в парламенті, до кожного громадянина спрямувати свої зусилля на подолання президентського вето та відкрити таким чином шлях до проведення бюджетної реформи вже в 2010 році.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...