App Store Google Play

Мери українскьих міст назвали Ющенка вбивцею самоврядування

23.07.2009 17:27

Завтра, 24 липня, Асоціація міст України та громад планує провести відкриті Загальні збори біля будівлі Верховної Ради. Нагадаємо, що саме у цей день має відбутись позачергова сесія Верховної Ради.

У такий спосіб мери міст України хочуть запобігти "руйнації місцевого самоврядування, яке автоматично призведе до руйнації всієї Держави". Причиною, яка підштовхнула міських голів до такого відчайдушного кроку, є ветування Президентом Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який розроблявся за безпосередньої участі Асоціації.

За рішенням АМУ, яке було ухвалене 21 липня на Муніципальному форумі в місті Ялта, Загальні збори триватимуть доти, доки Верховна Рада не подолає вето Президента.

"20 липня 2009 року місцевому самоврядуванню України було завдано чергового підступного удару. Президент України, який згідно з Конституцією України має виступати гарантом конституційного права територіальних громад на місцеве самоврядування, наклав вето на Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», який саме і спрямований на зміцнення його фінансових гарантій», - йдеться у зверненні Асоціації міст України та громад до громадян.

У разі набуття Законом чинності,  територіальні громади отримували шанс формувати свої бюджети відповідно до закону, а не по залишковому принципу, а відтак отримали бодай мінімальний ресурс для виживання та розвитку в умовах глибокої фінансово-економічної кризи.

"І ось, на цих сподіваннях ставить хрест людина, яка вступила на найвищий пост в Державі під лозунгом «Україна - держава самоврядних громад», а завершує свою каденцію з репутацією противника місцевого самоврядування", - обурюються члени Асоціації.

У зв'язку із цим мери звертаються до усіх територіальних громад, органів місцевого самоврядування, політичних сил, представлених в парламенті, до кожного громадянина спрямувати свої зусилля на подолання президентського вето та відкрити таким чином шлях до проведення бюджетної реформи вже в 2010 році.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...