App Store Google Play

З виконанням антикризової програми – криза

16.07.2009 10:09

Однією з головних тем чергової XLVII сесії міської ради Дніпропетровська п'ятого скликання стали проміжні підсумки виконання антикризової програми міста на 2009 рік. Підсумовували на 1 липня, тобто рівно за півроку. Зробили чиновники, зізнаємося відверто, небагато.

Найбільші проблеми, як це зазвичай буває - у першому розділі, тобто у соціальних питаннях.  Зокрема, лише на третину (36,5%) профінансована програма організації оплачуваних громадських роіт для безробітних та незайнятих громадян. Передбачалося, що за рік буде витрачено 700 тис. грн. з соцстраху, 165 тис. грн. - з міського бюджету і ще довільний обсяг - з інших джерел. На сьогодні фонд соціального страхування створив 260 робочих місць, витративши 313 тис. грн. Місто ж, як втаємничені "інші джерела" поки що утримуються.

Не краща картина й з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати й пенсії. І якщо з одного боку викликає повагу проголошене повне погашення протягом І півріччя 2009 року заборгованостей на 128 підприємствах на загальну суму у 24,5 мільйони гривень, все ж радіти зарано. Річ у тім, що насправді сукупна заборгованість підприємств міста перед працівниками на 1 січня 2009 року становила 32,3 млн. грн., а на 1 червня - 38, млн. грн. Отже, висновки напрошуються невтішні.

З наданням адресної матеріальної та натуральної допомоги малозабезпеченим та безробітним громадянам - взагалі повна каша. З одного боку, управління праці та соцзахисту звітує про матеріальну допомогу п'яти тисячам громадян на суму 2 млн. 430 тис. грн., з іншого - що план фінансування (2,4 млн. грн.) виконаний лише на 36.8%.

Те ж саме й ще з двома голосними соціальними програмами, якими так пишалися представники депутатської більшості взимку - забезпечення гарячого харчування та обігріву для бездомних та надання підтримки МКП "Міськелектротранс" для пільгового проїзду студентів.

Безпритульних, як виявилося, харчували негусто: 19 та 20 січня на площі Островського за благодійні внески, 5-6 лютого невідомо де, але за кошти бюджету (до речі, невідомо й чим, адже згідно звіту на гарячі обіди 350 осіб було витрачено 600 гривень) та, знову ж таки за рахунок благодійників - в районі Центрального ринку в березні. Хто ж в результаті "з'їсть" ті сто тисяч гривень, які передбачені безпритульним - поки що загадка.

А от зі студентами в трамваях і тролейбусах ситуація складніша - згідно відповіді департаменту транспорту, "в міському бюджеті не передбачено кошти на перевезення студентів вищих навчальних закладів І - IV рівнів акредитації у міському електротранспорті". Таким чином, виявилося, що дніпропетровським депутатам не потрібні не тільки безпритульні, безробітні та малозабезпечені мешканці нашого міста, а і його майбутнє.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...
Нам не вірили, що Московія - ворог, а москвини - геть не братський народ.Нам не вірили, що вони вдерлися до Криму і Донбасу не через Майдан, Яроша і Порошенка, а через імперську пиху та бажання нашої...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Як ми облаштуєм «Расію»

Коли ми переможемо, коли армія Москви зазнає неминучого військового розгрому, а терен сучасної держави Україна буде звільнено від окупантів, ми маємо спільно з усім цивілізованим світом не лише здійсн...