App Store Google Play

З виконанням антикризової програми – криза

16.07.2009 10:09

Однією з головних тем чергової XLVII сесії міської ради Дніпропетровська п'ятого скликання стали проміжні підсумки виконання антикризової програми міста на 2009 рік. Підсумовували на 1 липня, тобто рівно за півроку. Зробили чиновники, зізнаємося відверто, небагато.

Найбільші проблеми, як це зазвичай буває - у першому розділі, тобто у соціальних питаннях.  Зокрема, лише на третину (36,5%) профінансована програма організації оплачуваних громадських роіт для безробітних та незайнятих громадян. Передбачалося, що за рік буде витрачено 700 тис. грн. з соцстраху, 165 тис. грн. - з міського бюджету і ще довільний обсяг - з інших джерел. На сьогодні фонд соціального страхування створив 260 робочих місць, витративши 313 тис. грн. Місто ж, як втаємничені "інші джерела" поки що утримуються.

Не краща картина й з погашенням заборгованості із виплати заробітної плати й пенсії. І якщо з одного боку викликає повагу проголошене повне погашення протягом І півріччя 2009 року заборгованостей на 128 підприємствах на загальну суму у 24,5 мільйони гривень, все ж радіти зарано. Річ у тім, що насправді сукупна заборгованість підприємств міста перед працівниками на 1 січня 2009 року становила 32,3 млн. грн., а на 1 червня - 38, млн. грн. Отже, висновки напрошуються невтішні.

З наданням адресної матеріальної та натуральної допомоги малозабезпеченим та безробітним громадянам - взагалі повна каша. З одного боку, управління праці та соцзахисту звітує про матеріальну допомогу п'яти тисячам громадян на суму 2 млн. 430 тис. грн., з іншого - що план фінансування (2,4 млн. грн.) виконаний лише на 36.8%.

Те ж саме й ще з двома голосними соціальними програмами, якими так пишалися представники депутатської більшості взимку - забезпечення гарячого харчування та обігріву для бездомних та надання підтримки МКП "Міськелектротранс" для пільгового проїзду студентів.

Безпритульних, як виявилося, харчували негусто: 19 та 20 січня на площі Островського за благодійні внески, 5-6 лютого невідомо де, але за кошти бюджету (до речі, невідомо й чим, адже згідно звіту на гарячі обіди 350 осіб було витрачено 600 гривень) та, знову ж таки за рахунок благодійників - в районі Центрального ринку в березні. Хто ж в результаті "з'їсть" ті сто тисяч гривень, які передбачені безпритульним - поки що загадка.

А от зі студентами в трамваях і тролейбусах ситуація складніша - згідно відповіді департаменту транспорту, "в міському бюджеті не передбачено кошти на перевезення студентів вищих навчальних закладів І - IV рівнів акредитації у міському електротранспорті". Таким чином, виявилося, що дніпропетровським депутатам не потрібні не тільки безпритульні, безробітні та малозабезпечені мешканці нашого міста, а і його майбутнє.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...