App Store Google Play

Обласна адміністрація захопилася сільським господарством

15.07.2009 16:01

Вслід за робочою нарадою з приводу збору урожаю зернових в області, керівник облдержадміністрації Віктор Бондар провів колегію ОДА з приводу підтримки цукрової галузі в області. Про це 14 липня під час прес-конференції повідомив один із заступників губернатора Микола Бойко.


Формальним приводом слав повний занепад найбільшого в області й нещодавно славетного Губинихського цукрового заводу, власник якого - компанія „Укррос" фактично знищує підприємство, зупинивши на ньому виробництво. За інформацією депутата обласної ради Вадима Нестеренко, наразі власник заводу, який не працював упродовж двох сезонів через брак сировини, вирішив демонтувати основні виробничі вузли підприємства і, як припускають колишні працівники заводу, продати демонтоване устаткування на металобрухт.


З цього приводу Віктор Бондар доручив розробити проект програми „Цукор Дніпропетровщини", яка передбачає підтримку цукрової галузі регіону. За словами начальника Управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації Миколи Бойка, згідно з проектом програми, 2010 року в області планують збільшити посіви цукрового буряку до 15 тис. га.


При цьому головний аграрій області визнав, що витрати українських аграріїв на вирощування цукрового буряку на площі в 1 га складають щонайменше 7 тис. грн., а продати цукрову сировину за більш-менш економічно обґрунтованою ціною неможливо, відтак підприємства досі працювали лише на збиток. Суттєво на ситуацію не впливали навіть державні дотації виробникам цукрового буряку, передбачені кабінетом Міністрів України, - 750 грн на гектар. Тож як саме ОДА збирається „піднімати цукрову галузь", залишилося незрозумілим.


Щоправда, зрозуміло ХТО саме буде цим займатися - новостворена Асоціація цукрових виробників області. До неї мають увійти усі товариства - виробники сільгосппродукції, які мають досвід у цукровому виробництві. За словами Миколи Бойка, Асоціація може стати новим власником Губиниського цукрового заводу й відновити переробку цукрової сировини в регіоні.


Втім легко папери пишуться, та не миттєво справи робляться - для цього Асоціація, передусім, має викупити бурякопереробне підприємство у його нинішнього власника - компанії „Укррос". За попередніми даними, ціна, заявлена власником за завод, наразі досить висока - 60 млн грн.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...