App Store Google Play

Обласна адміністрація захопилася сільським господарством

15.07.2009 16:01

Вслід за робочою нарадою з приводу збору урожаю зернових в області, керівник облдержадміністрації Віктор Бондар провів колегію ОДА з приводу підтримки цукрової галузі в області. Про це 14 липня під час прес-конференції повідомив один із заступників губернатора Микола Бойко.


Формальним приводом слав повний занепад найбільшого в області й нещодавно славетного Губинихського цукрового заводу, власник якого - компанія „Укррос" фактично знищує підприємство, зупинивши на ньому виробництво. За інформацією депутата обласної ради Вадима Нестеренко, наразі власник заводу, який не працював упродовж двох сезонів через брак сировини, вирішив демонтувати основні виробничі вузли підприємства і, як припускають колишні працівники заводу, продати демонтоване устаткування на металобрухт.


З цього приводу Віктор Бондар доручив розробити проект програми „Цукор Дніпропетровщини", яка передбачає підтримку цукрової галузі регіону. За словами начальника Управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації Миколи Бойка, згідно з проектом програми, 2010 року в області планують збільшити посіви цукрового буряку до 15 тис. га.


При цьому головний аграрій області визнав, що витрати українських аграріїв на вирощування цукрового буряку на площі в 1 га складають щонайменше 7 тис. грн., а продати цукрову сировину за більш-менш економічно обґрунтованою ціною неможливо, відтак підприємства досі працювали лише на збиток. Суттєво на ситуацію не впливали навіть державні дотації виробникам цукрового буряку, передбачені кабінетом Міністрів України, - 750 грн на гектар. Тож як саме ОДА збирається „піднімати цукрову галузь", залишилося незрозумілим.


Щоправда, зрозуміло ХТО саме буде цим займатися - новостворена Асоціація цукрових виробників області. До неї мають увійти усі товариства - виробники сільгосппродукції, які мають досвід у цукровому виробництві. За словами Миколи Бойка, Асоціація може стати новим власником Губиниського цукрового заводу й відновити переробку цукрової сировини в регіоні.


Втім легко папери пишуться, та не миттєво справи робляться - для цього Асоціація, передусім, має викупити бурякопереробне підприємство у його нинішнього власника - компанії „Укррос". За попередніми даними, ціна, заявлена власником за завод, наразі досить висока - 60 млн грн.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...