App Store Google Play

Куліченко просить парламент про зайвий рік

14.07.2009 16:50
Асоціація міст України та громад просить парламент підтримати внесення змін до Конституції України в частині уніфікації термінів  повноважень представницького органу Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (законопроект № 4177).

Про це йдеться у прийнятому від імені всіх органів місцевого самоврядування зверненні Асоціації до голови Верховної Ради України Володимира Литвина, а також до голів усіх парламентських фракцій.

На переконання Асоціації, проблема, викликана відмінністю у термінах повноважень місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, може постати перед Україною вже після проведення чергових місцевих виборів у 2010 році, оскільки строк повноважень обраних на цих виборах сільських, селищних, міських голів становитиме чотири роки, а строк повноважень депутатів місцевих рад - п'ять років.

Така відмінність у термінах повноважень не узгоджується з логікою закону "Про місцеве самоврядування в Україні" і може призвести до розбалансування роботи всіх органів місцевого самоврядування, наголошується у зверненні.

Крім того, зазначають його автори, проведення виборів депутатів місцевих рад неодночасно з виборами сільських, селищних, міських голів призведе до подвійного збільшення видатків з державного бюджету.

Водночас, переконані в АМУ, відповідні зміни до Конституції забезпечать безперервність здійснення процесу самоврядності та сприятимуть ефективній роботі органів місцевого самоврядування, які обиратимуться на чергових місцевих виборах.

Нагадаємо, що Президентом Асоціації міст України та громад є міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...