App Store Google Play

Куліченко просить парламент про зайвий рік

14.07.2009 16:50
Асоціація міст України та громад просить парламент підтримати внесення змін до Конституції України в частині уніфікації термінів  повноважень представницького органу Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (законопроект № 4177).

Про це йдеться у прийнятому від імені всіх органів місцевого самоврядування зверненні Асоціації до голови Верховної Ради України Володимира Литвина, а також до голів усіх парламентських фракцій.

На переконання Асоціації, проблема, викликана відмінністю у термінах повноважень місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, може постати перед Україною вже після проведення чергових місцевих виборів у 2010 році, оскільки строк повноважень обраних на цих виборах сільських, селищних, міських голів становитиме чотири роки, а строк повноважень депутатів місцевих рад - п'ять років.

Така відмінність у термінах повноважень не узгоджується з логікою закону "Про місцеве самоврядування в Україні" і може призвести до розбалансування роботи всіх органів місцевого самоврядування, наголошується у зверненні.

Крім того, зазначають його автори, проведення виборів депутатів місцевих рад неодночасно з виборами сільських, селищних, міських голів призведе до подвійного збільшення видатків з державного бюджету.

Водночас, переконані в АМУ, відповідні зміни до Конституції забезпечать безперервність здійснення процесу самоврядності та сприятимуть ефективній роботі органів місцевого самоврядування, які обиратимуться на чергових місцевих виборах.

Нагадаємо, що Президентом Асоціації міст України та громад є міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...