App Store Google Play

Петро та Февронія замінять Валентина

10.07.2009 13:35

12 липня на території Храму на честь ікони Божої Матері «Іверська», що на житловому масиві Північний, відбудеться свято на честь захисників родини та шлюбу - святих благовірних Петра й Февронії.

Про це протоієрей Микола, настоятель Храму на честь ікони Божої Матері «Іверська» повідомив під час прес-конференції в інформаційному агентстві "Время". Як пояснив протоієрей, це свято можна вважати православним аналогом Дня святого Валентина, адже воно покликане сприяти твердженню високих моральних цінностей та зміцненню інституту сім'ї. Відменність католицького святого Валентина від  Петра та Февронії полягає у тому, що Валентин лише допоміг молодятам побратися, у той час, як Петро з Февронією є взірцем вірності та родинних стосунків. Іншими словами, Петра та Февронії -  свято не закоханих, а тих, які кохають.

Наразі складно передбачити чи припаде це свято до душі українцям і чи замінять "февроньки" традиційці для закоханих лютневі "валентинки". Втім, популяризувати християнське свято планують за допомогою технологій та заходів, які добре себе зарекомендували. Зокрема, на гостей свята чекає концерт  "Романтика крізь віки", який відбудеться просто на сходах храму. Участь у концерті візьмуть відомі українські музичні колективи та виконавці.

Руська Православна Церква вшановує пам`ять муромського святого подружжя Петра і Февронії, які жили на рубежі XII- XIII століть, 8 липня (25 червня за ст.ст.). Їх шлюб вважаєьться взірцем християнського подружжя. Святих Петра та Февронію вважали на Русі захисниками шлюбу, вважалося, що своїми молитвами вони зводять небесне благословіння на молодят.

Згідно з житієм святих, благовірний князь Петро був другим сином Муромського князя Юрія Володимировича. Він посів на Муромський престол 1203 року. За декілька років до того Петро захворів проказою, від якої ніхто не міг його вилікувати. Уві сні князеві було видіння, що його може зцілити дочка бджоляра Февронія, селянка із селища Ласкавого, що в Рязанській землі. Февронія була  красивою, благочестивою і доброю дівчиною. Вона розумілася на зіллі та вміла лікувати недуги, її слухалися дикі тварини. Князь покохав Февронію за її благочестя, мудрість і доброту й дав обітницю одружитися на ній, коли одужає. Дівчина зцілила князя, та він не дотримав свого слова. Хвороба повернулася. Февронія вдруге вилікувала князя, після чого вони одружилися.

По смерті брата Петро успадкував княжий престол. Бояри поважали свого князя, але пихаті боярині не злюбили Февронію, бо, як вважали, що селянка  не може правувати ними. Бояри стали вимагати, аби князь покинув свою дружину. Петро, дізнавшись, що його хочуть розлучити з його коханою, вирішив, що краще йому добровільно відмовитися від влади і багатства і податися разом з дружиною у вигнання. Петро і Февронія залишили  Муром, відпливши на човні по річці Оці. Невдовзі у Муромі  почалася смута:  бояри пересварилися між собою за князівський престол. Полилася кров. Тільки тоді бояри схаменулися, зібралися на раду й вирішили перепрохати князя Петра назад. Князь і княгиня повернулися. Февронію стали любити і шанувати. 

На схилі літ Петро і Февронія прийняли постриг у різних монастирях з іменами Давид і Єфросинія. Єдине, про що вони благали Бога, - аби померти їм в один день. Заповідали поховати себе разом у спеціально приготованій труні з тонкою перегородкою посередині.

Вони померли кожен у своїй келії в один день і годину 8 липня (25 червня за ст. ст.) 1228 року. Люди вирішили, що негоже ченцям в одній труні лежати, та й порушили волю покійних: поклали тіла у різних монастирях. Проте наступного дня вони опинилися разом. Двічі їхні тіла розносили по різних храмах й щоразу вони дивним чином опинялися поряд. Святе подружжя так і поховали укупі в місті Муромі побіля соборної церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Приблизно через 300 років після кончини Петра і Февронію приєднали  до лику святих Руської Православної Церкви. Нині їхні мощі  лежать у жіночому Свято-Троїцькому монастирі в Муромі.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...