App Store Google Play

Операція "Пісок"

10.07.2009 11:35
Схоже, що наслідки відвідин міським головою Іваном Куліченком "Студентської республіки-2009", яка два тижні тому три дні засідала на Комсомольському острові, набагато глибшими, ніж очікували її організатори. Саме після цієї події міська влада раптом "знайшла" п'ять гектарів прибережної рекреаційної території, які вирішила урочисто та гучно (з залученням ЗМІ) повернути у власність громади міста за рішенням суду... від 2006 року. Як виявилося, відбирати землю судові виконавці вирушили у не функціонуючого підприємства, яке цією землею ніколи не володіло.

Мова йде про територію колишнього комерційного пляжу, який городяни ще можуть памятати. Історія його бере початок з 2003 року, коли Міській інвестиційній групі (директор - Жуков О.Л.) було надане попереднє погодження місця розміщення об'єктів благоустрою та реконструкцію інженерних мереж на Комсомольському острові. Згодом мер міста видав розпорядження з переліком понад 20 пунктів першочергових заходів по підготовці до сезону відпочинку 2003-2004 року. Частину з переліку необхідних робіт через традиційний брак коштів місто поклало на вищезгадану інвестиційну компанію. Крім того, була укладена угода про спільну діяльність: місто у свою чергу взяло зобов'язання зарезервувати цю територію для підготовки документації з подальшою розробкою проекту відведення. Проте вона завжди залишалася вільною, тобто міською власністю і згаданим комерційним структурам в оренду не відводилася.

В 2004 році Міська інвестиційна група підготувала проект реконструкції Комсомольського острову, узгодила його та затвердила у відповідності до закону і отримала дозвіл № 35 на виконання робіт. Після підписання його відповідними службами, проходження експертизи та затвердження проекту інвесторам дозволявся благоустрій території пляжу з виконанням наступних робіт: намивання піску, прокладення інженерних комунікацій, зачистка мулу та водоростей тощо.

Саме тут вперше виникло ТОВ з ІІ Аква-сіті, яке офіційно, з дозволу місцевого відділення Нацбанку інвестувало певну суму в благоустрій острову.

Саме ТОВ "Аква-сіті" отримало офіційний дозвіл на функціонування комерційного пляжу з 1 червня по 15 вересня 2005 року. Тоді й з'явився паркан з написом "Аква-сіті", який і досі відокремлює одну частину острову від іншої.

Упродовж відведеного терміну підприємство надавало відпочиваючим 12 встановлених прейскурантом видів послуг. Такий рівень сервісу на пляжах на той час був доступний лише в київському Гідропарку. По завершенню сезону Аква-сітівці почистили берегову та прибережну зони і згорнули свою діяльність.

А потім почалася виборча кампанія 2006 року, в якій директор Міської інвестиційної групи Олександр Жуков брав участь в якості кандидата на посаду міського голови Дніпропетровська. Саме з цього моменту дніпропетровці назавжди попрощалися з пляжем "Аква-сіті", а саме підприємство стало об'єктом господарських та адміністративних претензій з боку міської влади і прокуратури.

Зокрема, на початку  2006 року мерія провела виїзне засідання на території пляжу і встановила, що ТОВ "Аква-сіті" та Міська інвестиційна група завдали значної шкоди зоні відпочинку в період роботи пляжу з листопада 2005 по січень 2006 року (!). Саме такі документи міська влада передала до природоохоронної прокуратури.

Сам Олександр Жуков вважає ситуацію, що склалася і продовжує розвиватися, найяскравішим прикладом чиновницького рекету й бандитизму, адже залучення інвестицій і приведення рекреаційних зон якщо не до європейського, то принаймні до високого рівня сервісу - це приклад чиновникам, як можна і потрібно було готуватися до ЄВРО. Такої масштабної реконструкції, нехай і незавершеної, на Комсомольському острові не проводилося за весь час його існування. Згадаймо острів до 2004 року - пристанок безпритульних та наркоманів, куди навіть у світлу пору доби страшно було поткнутись. Наразі ж місто досі користується результатами проведеної ТОВ з ІІ "Аква-сіті" капітальної реконструкції пляжу - інженерною інфраструктурою, облаштованими доріжками, переодягальнями тощо. Втім, усе це поступово знову приходить у занепад, адже з 2005 року пляжне господарство лишається безхозним.

Натомість колишніми надбаннями інвесторів усі ці декілька років радо користуються різноманітні приватні підприємці, дозвіл яким видає (або не видає) міська рада (а іноді і дирекція парку, в обхід міста).

Щодо злощасного паркану, то за твердженням Олександра Жукова, він пропонував директору парка Шевченко демонтувати його, втім останній відмовився, адже паркан приносить більше користі, аніж шкоди: він унеможливлює заїзд на територію пляжу автівок відпочиваючих, які не люблять, або не вміють ходити на пляж пішки. При цьому, пішоходи можуть вільно дістатися пляжної зони через зроблені дирекцією парку хвіртки.

Він також стверджує, що пропонував міській владі, зокрема заступнику міського голови Ірині Зайцевій, викупити за 1 гривню усі проведені ТОВ "Аква-сіті" інженерні споруди: комунікації загальною довжиною понад 700 метрів, силовий кабель та інше майно загальною вартістю понад півмільйона гривень. Відповідну пропозицію у письмовому вигляді він надав Ірині Георгіївні наприкінці червня цього року. Але жодної відповіді від незвичної до безкорисливих вчинків регіоналки бізнесмен не дочекався.

Слід згадати, що інвестиції пана Жукова не вперше йдуть, немов вода в пісок. В 2002-2005 роках тодішній депутат міської ради в рамках виконання своїх зобов'язань перед мешканцями ж/м Перемога взявся очистити та облаштувати бульвар Слави. Він залучив інвестиції на суму близько двох мільйонів гривень, здійснив благоустрій та озеленення території та встановив пам'ятну стелу героям Вітчизняної війни. Тоді йому так само довелося довго та безуспішно вмовляти міську владу прийняти усе це майно у комунальну власність. Причини відмови були незрозумілими, але на сьогодні залишений без власника бульвар поступово перетворюється на смітник з вигорілою травою, поламаними деревами, а плитку та лавки найбільш нахабні мешканці давно вже розтягли на свої присадибні ділянки.

З усіх подій, що відбуваються, як не маскуй, але стирчать принаймні два "вуха". Перше - це наявність "замовлення" на ласий шматок парку, яке вочевидь надійшло в мерію, а друге - відвертий політичний піар. Таким чином виконком та прокуратура ведуть боротьбу з "нечесними підприємцями" і стоять на захисті прав громади міста. Зрозуміло, що показово боротися з підприємством, яке наразі не веде жодної господарської діяльності, значно простіше, аніж з діючими незаконними забудовниками, рейдерами та іншими нечесними ділками, яких у місті вистачає.

З дозволу Міської інвестиційної групи та особисто пана Жукова наводимо копії деяких документів, які можуть прояснити справу:

1) Ордер на встановлення злощасного паркану від 16 травня 2005 року (сторінка 1, сторінка 2)

2) Корінець дозволу на виконання благоустрію міського пляжу (сторінка 1, сторінка 2)

3) Паспорт на відкриття і функціонування пляжу (сторінка 1, сторінка 2)

4) Рішення виконкому про дозвіл на організацію платного пляжу (сторінка 1)

5) Реєстраційне свідоцтво іноземних інвестицій у будівництво аквапарку (сторінка 1)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Я пам'ятаю цю країну іншою

Перші мої покупки я робив ще на гроші з Леніним. Батьки відправляли мене малого в сільський магазин із прадідом, ветераном Великої Вітчизняної (це вона зараз Друга Світова:). Точніше купував він, а я...
Ярина Желдак

Незалежність

Скільки у цих словах гордості і болю. Втрат і надбань. Пожертв і здобутків. Незалежність має кольори. Такі ж, як у сміливості, рішучості, віри, безмежної любові і вдячності. Незалежність - ц...
Я знаю, що серед наших читачів дуже багато щирих патріотичних українців, яким не байдуже майбутнє країни. Я також знаю, що далеко не всі з цих людей зараз зі зброєю на фронті (і на це є...
Нинішня російсько-українська доволі специфічна. Противники часіше бачуть одне одного в інтернеті, ніж в прицілі.Вперше я про це задумався, коли восени 2015-го влетів у окоп після дивного прильоту воро...