App Store Google Play

Омбудсман назвала ситуацію з гуртожитками у Дніпропетровську драматичною

09.07.2009 16:07

8 липня на засіданні Уряду під час розгляду проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова наполягла на перегляді статті 14 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», прийнятого минулого року, який передбачав можливу передачу гуртожитків до комунальної власності зі згоди власників. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого з прав людини.

Омбудсман неодноразово зверталася з відповідними поданнями до Президента, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, але болюча проблема належним чином не вирішувалася.

За даними Фонду держмайна, в Україні майже 2000 гуртожитків протиправно були включені до статутних фондів підприємств і організацій з 1,5 мільйонами людей, яких фактично перетворили на кріпаків. Серед них більшість - сім'ї з малолітніми дітьми, ветерани праці, одинокі матері та інваліди.

Зокрема, вже сім років поспіль точиться боротьба за відновлення порушеного права на житло 80 сімей гуртожитку заводу «Луганські акумулятори», троє мешканців якого за цей час, на жаль, уже померли.

Драматичною є також ситуація з правами мешканців гуртожитків у Києві, Львові, Дніпропетровську, Херсоні, Луцьку, Броварах та в десятках інших міст України.

Уряд підтримав позицію Омбудсмана щодо частини першої статті 14 проекту Закону у такій редакції: "Всі гуртожитки, що перебувають у власності господарюючих суб'єктів, утворених у результаті корпоратизації чи приватизації, передаються у власність відповідних територіальних громад згідно із законом".

Отже, діє імперативна норма при вирішенні питання про подальшу долю мешканців гуртожитків: не можуть, а передаються у власність. Тепер слово за народними обранцями, які, на думку Ніни Карпачової, мають невідкладно розглянути пропонований Кабінетом міністрів України законопроект.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...