App Store Google Play

Омбудсман назвала ситуацію з гуртожитками у Дніпропетровську драматичною

09.07.2009 16:07

8 липня на засіданні Уряду під час розгляду проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова наполягла на перегляді статті 14 Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», прийнятого минулого року, який передбачав можливу передачу гуртожитків до комунальної власності зі згоди власників. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого з прав людини.

Омбудсман неодноразово зверталася з відповідними поданнями до Президента, Прем'єр-міністра України, Голови Верховної Ради України, але болюча проблема належним чином не вирішувалася.

За даними Фонду держмайна, в Україні майже 2000 гуртожитків протиправно були включені до статутних фондів підприємств і організацій з 1,5 мільйонами людей, яких фактично перетворили на кріпаків. Серед них більшість - сім'ї з малолітніми дітьми, ветерани праці, одинокі матері та інваліди.

Зокрема, вже сім років поспіль точиться боротьба за відновлення порушеного права на житло 80 сімей гуртожитку заводу «Луганські акумулятори», троє мешканців якого за цей час, на жаль, уже померли.

Драматичною є також ситуація з правами мешканців гуртожитків у Києві, Львові, Дніпропетровську, Херсоні, Луцьку, Броварах та в десятках інших міст України.

Уряд підтримав позицію Омбудсмана щодо частини першої статті 14 проекту Закону у такій редакції: "Всі гуртожитки, що перебувають у власності господарюючих суб'єктів, утворених у результаті корпоратизації чи приватизації, передаються у власність відповідних територіальних громад згідно із законом".

Отже, діє імперативна норма при вирішенні питання про подальшу долю мешканців гуртожитків: не можуть, а передаються у власність. Тепер слово за народними обранцями, які, на думку Ніни Карпачової, мають невідкладно розглянути пропонований Кабінетом міністрів України законопроект.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...