App Store Google Play

Коломойський зможе купити "Дніпроавіа" вже наприкінці серпня

08.07.2009 11:17
Фонд держмайна визначився з датою продажу авіакомпанії "Дніпроавіа": приватизаційний конкурс призначений на кінець серпня. Вперше в історії приватизації України держава віддає в приватні руки аеропорт (він входить в майновий комплекс авіакомпанії), - повідомляє «Укррудпром».

Згідно з повідомленням, опублікованому сьогодні в газеті "Відомості приватизації", аукціон з продажу 94,57% акцій ЗАТ "Авіакомпанія "Дніпроавіа" з відкритою пропозицією ціни відбудеться через 50 днів з моменту публікації оголошення про продаж, тобто 27 серпня. Як повідомили в прес-службі ФДМ, стартова ціна пакету, визначена обраною на конкурсі компанією "Увекон", складе 58 млн. 415 тис. грн.

Основним претендентом на покупку ЗАТ є група "Приват" Ігоря Коломойського. Структури пана Коломойського контролюють левову частку кредиторської заборгованості компанії і управляють її санацією (процедура банкрутства ведеться з 2004 р.). Крім того, на чолі "Дніпроавіа" стоїть менеджмент, який також вважають наближеним до дніпропетровської фінансової групи.

У компанії позитивно відносяться до того, щоб стати власністю одіозного олігарха. "Приватний інвестор вже декілька років фінансує розвиток компанії. Без його підтримки держпідприємство ніколи не досягло б того, що воно має сьогодні", - повідомив представник "Дніпроавіа". Відзначимо, з 2007 р. парк компанії збільшився з двох до 18 літаків (шість - літаки Boeing-737 різних модифікацій, 11 - регіональних Embraer-145 і один далекомагістральний Boeing-767). У планах - збільшення парку літаків ще удвічі до 2011 р. Щоправда, поки що менеджмент стримано коментує свої наміри.

"Ключові рішення ухвалюватимуться тільки після зміни власника. Необхідно також враховувати ринкову ситуацію: на ринку вже є лідери, завойовувати їх частку важко, але і відкривати нові напрями непросто. А ще і з урахуванням кризи - подивимося, чи зможе ринок прийняти таку кількість літаків", - відзначає замгендиректора "Дніпроавіа" Сергій Ткаченко. Безпрецедентним козирем для нового власника "Дніпроавіа" стане наявність в статутному фонді компанії міжнародного аеропорту "Дніпропетровськ". Транспортна ж система країни в цілому і пасажири від такого сусідства, як правило, страждають: аеропорт не зацікавлений в залученні альтернативних перевізників. Проте, справедливості ради, відзначимо: "Приват" готовий профінансувати реконструкцію аеропорту (озвучувалися суми на рівні $250 млн.) у разі перемоги в приватизаційному конкурсі.

Всупереч тому, що підлягати продажу не буде злітно-посадочна смуга аеропорту (зараз йде процес вилучення її з складу ЗАТ), експерти називають суму майже в 60 млн. грн. суттєво заниженою.

"По-перше, через кризу продавати майно зараз у принципі невигідно: вартість його нижча ринкової. По-друге, варто враховувати, що аеропорт - це земля, і чи можна продавати її навіть дуже дорого, це питання. В світі більш популярна практика застосування схем державно-приватного партнерства", - вважає аналітик Інституту економічних досліджень Наталія Сисенко. Втім, навряд чи реальна ціна сильно перевищить стартову. Важливим чинником при торгах за пакет "Дніпроавіа" стануть її непоказні фінансові показники: у 2008 р. компанія наростила чистий збиток в 33,2 рази в порівнянні з 2007 р. - до 215,019 млн. грн.; у першому кварталі цього року збиток збільшився ще на 61 млн. грн.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...