App Store Google Play

В прес-центрі ГРАДу відбулась презентація унікальної книги

07.07.2009 16:42
Сьогодні, 7 липня, в прес-центрі ГРАДу відбулась презентація книги Сергія Жижка «Нація як спільнота». В книзі, над якою автор працював близько 3 років, зібрані цитати на тему націоналізму, державності, національної свідомості, влади тощо. Перелік авторів охоплює представників найрізноманітніших поколінь та поглядів: від Солженіцина до Донцова, від Скотта до Буніна. Це висловлювання вчених, теоретиків, ідеологів, науковців, як тих, що себе ідентифікували як націоналісти, так тих, що досліджували націоналізм, дивилися на нього сторонньо, так і тих, хто проти нього боровся.

За словами автора, він користувався такими унікальними джерелами, що кожну з цих книг можна знайти в бібліотеці. У виданні вперше зібрано широкий підбір матеріалів, які ілюструють становлення націй у світі, національно-визвольні змагання українського народу, формують вартості патріотичного світогляду.

Видання розраховане перш за все на українських політиків, журналістів та громадських активістів, які цікавляться даною тематикою. Підбірка також може бути цікавою студентам-політологам, адже цитати, наведені в книзі досить доступні для сприйняття.

Книга також містить підбірку статей Сергія Жижка на тему національного самоусвідомлення, націоналізму та державності. Автор, депутат верховної ради четвертого скликання, ділиться своїми думками щодо розбудови української нації в сучасних умовах, духовності українців та ролі політичних партій в суспільстві.

«В першу чергу книгу мають прочитати активісти українських політичних партій, - говорить Сергій Жижко, - Якщо б я прочитав таку книжку на початку 90-х років, набагато швидше пройшов би етап політичного політичного і національного становлення. Якщо б наші лідери її прочитали, вони б задали собі багато питань, знайшли б на них відповіді та ефективніше працювали б на своїх партійних позиціях".

"Націоналізм передбачає формування нації, - вважає автор книги, - А формування нації передбачає кооптацію в націю всіх, хто проживає на даній території: і українців, і росіян, і євреїв, і вірмен. Українці повинні навчитися бути українцями, навчитися послідовно діяти і тоді це об'єднання відбудеться швидше».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...