App Store Google Play

В прес-центрі ГРАДу відбулась презентація унікальної книги

07.07.2009 16:42
Сьогодні, 7 липня, в прес-центрі ГРАДу відбулась презентація книги Сергія Жижка «Нація як спільнота». В книзі, над якою автор працював близько 3 років, зібрані цитати на тему націоналізму, державності, національної свідомості, влади тощо. Перелік авторів охоплює представників найрізноманітніших поколінь та поглядів: від Солженіцина до Донцова, від Скотта до Буніна. Це висловлювання вчених, теоретиків, ідеологів, науковців, як тих, що себе ідентифікували як націоналісти, так тих, що досліджували націоналізм, дивилися на нього сторонньо, так і тих, хто проти нього боровся.

За словами автора, він користувався такими унікальними джерелами, що кожну з цих книг можна знайти в бібліотеці. У виданні вперше зібрано широкий підбір матеріалів, які ілюструють становлення націй у світі, національно-визвольні змагання українського народу, формують вартості патріотичного світогляду.

Видання розраховане перш за все на українських політиків, журналістів та громадських активістів, які цікавляться даною тематикою. Підбірка також може бути цікавою студентам-політологам, адже цитати, наведені в книзі досить доступні для сприйняття.

Книга також містить підбірку статей Сергія Жижка на тему національного самоусвідомлення, націоналізму та державності. Автор, депутат верховної ради четвертого скликання, ділиться своїми думками щодо розбудови української нації в сучасних умовах, духовності українців та ролі політичних партій в суспільстві.

«В першу чергу книгу мають прочитати активісти українських політичних партій, - говорить Сергій Жижко, - Якщо б я прочитав таку книжку на початку 90-х років, набагато швидше пройшов би етап політичного політичного і національного становлення. Якщо б наші лідери її прочитали, вони б задали собі багато питань, знайшли б на них відповіді та ефективніше працювали б на своїх партійних позиціях".

"Націоналізм передбачає формування нації, - вважає автор книги, - А формування нації передбачає кооптацію в націю всіх, хто проживає на даній території: і українців, і росіян, і євреїв, і вірмен. Українці повинні навчитися бути українцями, навчитися послідовно діяти і тоді це об'єднання відбудеться швидше».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...