App Store Google Play

Пенсійний фонд закликає: “заплатите родителям!”

07.07.2009 09:54

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Галина Булавка звернулася до представників малого та середнього бізнесу щодо нової схеми сплати внесків у Пенсійний фонд. Про це йдеться у офіційному повідомленні Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Як йдеться у зверненні, пенсійна система в Україні побудована на принципі солідарності поколінь: усі працюючі - застраховані особи - сплачують страхові внески до Пенсійного фонду, забезпечуючи як виплату пенсій нинішнім пенсіонерам, так і набуття права собі на майбутню пенсію. Тому так важлива рівність усіх при сплаті внесків до Пенсійного фонду України.

За словами Галини Булавки, закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає окремі підходи до пенсійного страхування підприємців, що використовують спрощену систему оподаткування. Підприємці-"спрощенці" сплачують фіксований внесок до Пенсійного фонду України.

Згідно з текстом звернення, прийнята 14 квітня Урядом України постанова № 366 "Про сплату внесків на загальнообов'язкове страхування фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" надає можливості представникам малого та середнього бізнесу самим визначати розмір фіксованого внеску, що вони перераховують до Фонду. Таким чином враховуються інтереси підприємців щодо набуття ними страхового стажу, необхідного для нарахування пенсії.

Нажаль, як відзначає очільник місцевого управління Пенсійного фонду, на сьогодні підприємці, що працюють за спрощеною системою оподаткування, сплачують фіксований або єдиний податок, з якого на користь Пенсійного фонду надходить від 6 грн. до 84 грн. Пропорційно такому розміру внесків, значно меншому від мінімального, встановленого законом, зараховується страховий стаж, що безпосередньо впливає на величину пенсії в майбутньому.

"Малий бізнес має забезпечити собі пенсійне майбутнє та долучитися у дещо більших обсягах до наповнення бюджету Пенсійного фонду, з якого виплачуються пенсії нинішнім пенсіонерам, а це наші батьки, і наш моральний обов'язок - дбати про них. Тож давайте пам'ятати про це, дискутуючи навколо нової схеми сплати внесків у Пенсійний фонд. Часи економічної кризи наблизили нас впритул до якісних змін у підприємницькій діяльності та принципів наповнення бюджету Фонду для забезпечення пенсійних виплат", - зазначила Галина Булавка.

Наразі загальна кількість пенсіонерів у Дніпропетровській області складає 1 млн. 36 тис. 599 осіб, у тому числі військовослужбовців - 40 тис. 275 осіб.

Станом на 6 липня поточного року виплата пенсій та грошової допомоги профінансована в сумі 241,4 млн. грн., що становить 21,6% місячної потреби на пенсійне забезпечення та відповідає виплаті пенсій згідно з графіками виплат з 4 по 6 липня включно.

Суб'єкти підприємницької діяльності - платники єдиного та фіксованого податків, крім пенсіонерів за віком або інвалідів, які не використовують працю найманих працівників, для отримання страхового стажу зобов'язані здійснювати доплату до мінімального розміру страхового внеску. З липня 2009 року розмір внеску становить 209,16 грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...