App Store Google Play

Як у міста забирали Будинок вчених: хронологія подій

03.07.2009 12:33

Обласна прокуратура встановила послідовність дій по відчуженню майна Дніпропетровського міського комунального підприємства «Будинок вчених» у приватну власність і оскаржуватиме ці дії у суді.

Як повідомляє прес-служба Прокуратури Дніпропетровської області, 18 лютого Прокуратурою була порушена кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ДМКП «Будинок вчених» при відчуженні комунального майна, за ознаками злочину, передбаченого ст.364 ч.2 КК України.

У ході досудового слідства було встановлено, що, відповідно до свідоцтва право власності, нежитлова будівля за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Куйбишева, буд. № 2, зареєстрована за територіальною громадою міста Дніпропетровська в особі Дніпропетровської міської ради, тобто є комунальною власністю.

22 грудня 2006 року службові особи КП «Будинок вчених» в обхід діючого законодавства в інтересах третьої особи уклали з ТОВ «Будинок науки» договір купівлі-продажу. За цією угодою  ДМКП «Будинок вчених» продало ТОВ «Будинок науки» будівлю будинку вчених  по вул. Куйбишева, 2 у Дніпропетровську за 41622000 гривень. При цьому два мільйони ТОВ сплатило на розрахунковий рахунок комунального підприємства, а решта була сплачена шляхом видачі простих векселів.

Перед новорічними святами - 29 грудня 2006 року за актом приймання-передачі будівля була передана ТОВ "Будинок науки".

З лютого 2007 року по пісень 2009 року низкою судових рішень даний договір купівлі-продажу був визнаний дійсним і КП «Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації» було зобов'язане зареєструвати право власності на будівлю на Куйбишева за ТОВ „Будинок науки".

Водночас, постановою Жовтневого райсуду Дніпропетровська від 25 жовтня 2008 року було визнано та затверджено укладену в жовтні 2007 року мирову угоду між громадянином Ковальовим Михайлом Володимировичем та ТОВ «Будинок науки» про стягнення на предмет іпотеки. За умовами цієї мирової угоди  Ковальов набуває право власності на будівлю Будинку вчених, а ТОВ «Будинок науки» отримує грошову компенсацію у розмірі 2 300 000 гривень.

Фінальною крапкою стало визнання банкрутами обох підприємств: і ДМКП «Будинок вчених» і ТОВ «Будинок науки». Відповідну постанову Господарський суд Дніпропетровської області виніс 13 січня цього року.

А 2 липня 2009 року суддею Жовтневого районного суду Дніпропетровська В. Гончаренко була скасована постанова прокуратури області про порушення кримінальної справи проти службових осіб ДМКП "Буинок вчених" за фактом зловживання службовим становищем. Наразі, як повідомляє прес-служба, прокуратура вже підготовила апеляцію і вимагатиме скасування рішення судді.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...