App Store Google Play

Люди в Дніпропетровську тонуть через відсутність пляжів

03.07.2009 10:18

Саме таку думку висловив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільної оборони Дніпропетровської міськради Анатолій Дугнистий на зустрічі з журналістами. За його словами за підсумками першого місяця літа в Дніпропетровську потонули 14 осіб, 13 з яких - діти. Це рівно стільки, скільки за весь минулорічний купальний сезон.

Всі загиблі, за словами пана Дугнистого, потонули на тих ділянках берегів Дніпра, які не мають офіційного статусу пляжу і не можуть мати на своїй території рятувальні пости. Як відомо, цьогоріч в Дніпропетровську відкритий для користування лише один офіційний пляж, на якому працює бригада рятувальників - по лівому боці (за течією) Комсомольського острова.

Пояснення відсутності пляжів "зі статусом" в місті що розтяглося на 25 кілометрів уздовж найбільшої в країні ріки, на думку начальника управління НС та ЦО, - у надмірно жорстких вимогах, що сформульовані Кабміном: не розташовуватися нижче за течією від виходів колекторів, мати похилий спуск до глибини 1,75 метра, не мати в межах купальної зони ям та заглибин... Чому ж місцеві пляжі, яких у місті налічується 23 громадських і 123 - приписаних до лікувальних закладів, поголовно не можуть з цими умовами упоратись? Все, як стверджує чиновник, через проблеми... з відведенням землі.

Відповідність "драконівським" вимогам до пляжів берега Комсомольського острова чиновник пояснив ... збігом обставин і сприятливим природнім тераформуванням. Іншим же пляжам потрібен господар, який би вкладав і вкладав кошти - у вирівнювання дна, дослідження води і грунтів, будівництво інфраструктури і таке інше. За словами пана Дугнистого, рішення про відведення певних земельних ділянок під пляжі готується вже вдруге, але досі так і не проголосоване на сесії міськради. Про які саме ділянки йде мова і якому саме "дбайливому господарю" слід їх відвести - ані пари з вуст.

Водночас Анатолій Дугнистий запевнив, що в разі появи у місті ще двох-трьох пляжів, Дніпропетровський аварійно-рятувальний загін забезпечить їм рятувальні пости і безпечне поводження на воді.

Таким чином чиновник просто в очі закликав приватизувати (відводити в довгострокову оренду) рекреаційні зони міста, що належать територіальній громаді міста, бо інакше - будете тонути і ніхто вас не врятує!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...