App Store Google Play

Люди в Дніпропетровську тонуть через відсутність пляжів

03.07.2009 10:18

Саме таку думку висловив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільної оборони Дніпропетровської міськради Анатолій Дугнистий на зустрічі з журналістами. За його словами за підсумками першого місяця літа в Дніпропетровську потонули 14 осіб, 13 з яких - діти. Це рівно стільки, скільки за весь минулорічний купальний сезон.

Всі загиблі, за словами пана Дугнистого, потонули на тих ділянках берегів Дніпра, які не мають офіційного статусу пляжу і не можуть мати на своїй території рятувальні пости. Як відомо, цьогоріч в Дніпропетровську відкритий для користування лише один офіційний пляж, на якому працює бригада рятувальників - по лівому боці (за течією) Комсомольського острова.

Пояснення відсутності пляжів "зі статусом" в місті що розтяглося на 25 кілометрів уздовж найбільшої в країні ріки, на думку начальника управління НС та ЦО, - у надмірно жорстких вимогах, що сформульовані Кабміном: не розташовуватися нижче за течією від виходів колекторів, мати похилий спуск до глибини 1,75 метра, не мати в межах купальної зони ям та заглибин... Чому ж місцеві пляжі, яких у місті налічується 23 громадських і 123 - приписаних до лікувальних закладів, поголовно не можуть з цими умовами упоратись? Все, як стверджує чиновник, через проблеми... з відведенням землі.

Відповідність "драконівським" вимогам до пляжів берега Комсомольського острова чиновник пояснив ... збігом обставин і сприятливим природнім тераформуванням. Іншим же пляжам потрібен господар, який би вкладав і вкладав кошти - у вирівнювання дна, дослідження води і грунтів, будівництво інфраструктури і таке інше. За словами пана Дугнистого, рішення про відведення певних земельних ділянок під пляжі готується вже вдруге, але досі так і не проголосоване на сесії міськради. Про які саме ділянки йде мова і якому саме "дбайливому господарю" слід їх відвести - ані пари з вуст.

Водночас Анатолій Дугнистий запевнив, що в разі появи у місті ще двох-трьох пляжів, Дніпропетровський аварійно-рятувальний загін забезпечить їм рятувальні пости і безпечне поводження на воді.

Таким чином чиновник просто в очі закликав приватизувати (відводити в довгострокову оренду) рекреаційні зони міста, що належать територіальній громаді міста, бо інакше - будете тонути і ніхто вас не врятує!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...