App Store Google Play

Соціальну допомогу отримуватимуть ті, хто насправді її потребує

02.07.2009 17:16

Міністерство праці та соціальної політики запроваджує ряд заходів з реформування системи надання соціальної допомоги, що зорієнтовані на кінцевого отримувача, тобто людини, яка насправді її потребує. Про це під час всеукраїнського семінару для національних та регіональних ЗМІ повідомила Міністр праці Людмила Денісова.

"Ми наполегливо працюємо, щоб досягти максимально справедливого розподілу коштів та надати незахищеним людям можливість отримати допомогу швидко, без зайвої тяганини. Це надзвичайно актуально сьогодні, коли багато наших співгромадян переживають непрості часи", - сказала Міністр.

Водночас, за її словами, нині дуже важливо посилити й ефективність вже діючої в Україні системи соціальної допомоги. А це, в свою чергу, вимагає впровадження нового інструменту оцінки доходу громадян - з урахуванням не тільки доходів сім'ї, а також її витрат.

Як поінформувала Людмила Денісова, разом із Світовим банком вже опрацьовані відповідні механізми в частині впровадження непрямих методів оцінки доходів громадян, які звертаються за призначенням соціальної допомоги. Крім того, триває робота щодо посилення адресності при наданні всіх видів допомоги. Йдеться, зокрема, про застосування єдиного, уніфікованого підходу при прийнятті місцевими органами рішень щодо надання допомоги з урахуванням конкретних обставин в сім'ї.

Тільки в цьому році, зазначила Міністр, підготовлено та прийнято Урядом нормативно-правові акти, згідно з якими підвищено з 50 до 75 відсотків прожиткового мінімуму розмір допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (при цьому розмір допомоги визначається залежно від сукупного доходу сім'ї). Також уніфіковано критерії надання державної допомоги сім'ям з дітьми та субсидій з оплати житлово-комунальних послуг на основі програми державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, яка визнана Світовим банком найбільш ефективною.

Припинено практику надання державної соціальної допомоги у випадках, коли працездатний член сім'ї не працює і не перебуває на обліку в центрі зайнятості та не навчається; внесено зміни до декларації про доходи осіб, які звертаються за різними видами державної допомоги, згідно з якими розширюються відомості щодо наявності додаткових джерел для існування. До того ж запроваджується процедура інформування організаціями та підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг органів праці та соціального захисту населення про несплату комунальних послуг сім'ями, які одержують житлові субсидії.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...