App Store Google Play

Запорожці не зрадили Мазепу і через 300 років

01.07.2009 09:33

Як не намагалася проросійська влада Полтави зробити з 300-річчя Полтавської битви шоу перемоги російської зброї, все одно вийшла тризна за Мазепою.

Щось не зрозуміле відбувалось у колах Українського козацтва перед заходом у Полтаві: козаки рвались "у бій", а генерали робили все, щоб українських козаків там взагалі не було. Через цю невизначеність позиції українське представництво на полі битви не дорахувалося більшості очікуваних представників. Але і тих, хто попри всі перешкоди приїхав на цю визначну подію, вистачило.

Домовившись телефоном про місце зустрічі, окремі бунтівні загони вирушили до Полтави. Як виявилося на місці, все було зведене для того, щоб росіяни могли пристойно відсвяткувати свою перемогу, у церквах вивішені плани Хресної ходи містом, а міліціянти повинні були регулювати рух таким чином, щоб їм нічого не заважало проїхати.

Вранці з боку східного сусіда потяглась немаленька така вервечка автобусів з козаками та козачками від персони нон-грата в Україні отамана Всевелікого Войська Донского Віктора Водолацького. Вищезгадані донці тріумфально пройшли Полтавою під радісні церковні дзвони московської церкви, а потім приїхали і на саме поле полтавської битви. Можна здогадатись, що запорозьких козаків так не зустрічали, навіть дивувалися, що вони почали звідкілясь з'являтись.

У назначений час розпочалась урочиста частина відкриття "Ротонди на примирення", але знову чомусь обійшлось без України, бо Росія примирялась зі Швецією, а Мазепа знову був Іудою та зрадником і колишній посол Росії Чорномирдін у своїй манері був тут красномовніший за усіх.

На підтримку цієї позиції делегація "Русского блока" прямісінько під час служби на примирення підняли гіляку з чучелом Мазепи. Тут вже терпець увірвався і козаки запорожці увірвалися у натовп і неподобство відібрали, а ті хто не зрозуміли одразу, спробували кунчука по спині. Правда міліціянти склали два протоколи проти козаків, але ті дуже цим не переймалися і пригрозили, що якщо під час реконструкції битви на полі з'явиться тріумфатор Петро Перший, то і йому "допоможуть" з кобили злізти.

Організатори все зрозуміли і не стали ризикувати, тому російські козаки так і не дочекались Петра щоб привітати його заученим «Віват!».

Глядачів було близько двадцяти тисяч, сама очікувана вистава була в'яла і неправдоподібна бо у декілька разів скорочена, щоб не нагнітати політичне становище, порадували тільки виступом козаків-вершників, де майстерність та вправність зачаровувала (чомусь ці кадри потім російські ЗМІ не транслювали).

Але для організаторів на цьому сюрпризи не скінчилися, бо полтавчани також проявили небайдужість і дали зрозуміти, що вони зовсім не вважають цей день святом, і тому запустили над полем повітряного змія, на якому причепили величезний прапор України з чорними стрічками.

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...