App Store Google Play

Українці декларують доходів менше, ніж торік

01.07.2009 11:22

Про підсумки деклараційної кампанії 2009 року йшлося на прес-конференції заступника Голови Державної податкової адміністрації України Сергія Лекаря, яка відбулася 30 червня 2009 року.

Декларації про отримані у 2008 році доходи (станом на 1 червня) подали - 541,6 тис. осіб (у минулому році - 525,6 тис. осіб). Cума задекларованого доходу складає 22,1 млрд. грн. (у минулому році -30,2 млрд. грн.). У тому числі для отримання податкового кредиту - 190,4 тис. осіб (на 5,1 тис. осіб менше, ніж минулого року). Сума найбільшого чистого прибутку, який було задекларовано, становила понад 600 млн. грн.

Найбагатшими (та найчеснішими, себто такими, що декларують доходи) виявилися мешканці Києва, Донецька та Дніпропетровська. Наше місто було визнано заступником голови ДПА України одним з найпотужніших двигунів розвитку економіки країни.

Найпоширеніші доходи, які декларували громадяни - доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами, здачі в оренду нерухомого майна, угод відчуження нерухомого та рухомого майна.

За наслідками попередніх розрахунків декларацій:

- до сплати нараховано 806,4 млн. грн. (806,9 млн. грн. - у минулому році);

- до повернення - 89,5 млн. грн. (на 13,1 млн. грн. більше, ніж у минулому році).

„Економічну стабільність в нашій державі будують саме платники податків, і більшість з них усвідомлює важливість декларування доходів як виконання свого обов'язку перед державою та суспільством щодо сплати податків", - наголосив Сергій Лекарь.

У період подачі декларацій податковими органами було створено мережу консультаційних пунктів та додаткових пунктів з приймання декларацій, особливо у важкодоступних та віддалених районах. Проводилися виїзди до сільських рад та на великі підприємства, де здійснювався прийом декларацій від громадян.

Для забезпечення якісного надання інформаційно-довідкових послуг громадянам з питань оподаткування на веб-сайті ДПА України, сайтах обласних державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій були створені спеціальні банери „Декларування доходів громадян". На веб-сайтах дипломатичних представництв поряд із роз'яснювальними матеріалами розміщувалися бланки декларації та приклади їх заповнення.

За словами заступника Голови ДПА України Сергія Лекаря, щороку удосконалюється організація роботи з прийому декларацій, свідченням чого є зменшення кількості скарг на роботу податківців. Значну допомогу в наданні консультацій платникам податків щодо правильності заповнення декларацій надають фахівці Інформаційно-довідкового департаменту ДПС.

„Податківці зверталися до громадян з нагадуваннями про можливість отримання податкового кредиту, що забезпечило належні виплати соціально незахищеним верствам населення", - підкреслив заступник Голови ДПА України.

У той же час майже 200 тис. громадян, які відчужили рухоме майно у минулому році, не сплатили належних податків. Вже залучено до оподаткування понад 20 тис. таких осіб.

За підсумками цьогорічної кампанії з декларування, 7423 особи отримали дохід понад 1 млн. гривень (у минулому році - 7044). Але, за словами Сергія Лекаря, набагато більше громадян отримали значні доходи, проте не задекларували їх. Тому на 236 осіб направлено подання до судів щодо примусового заповнення цими громадянами декларацій. У 2007 - 2008 роках кілька громадян, які ухилялися від оподаткування, були засуджені до позбавлення волі.

Серед лідерів з декларування доходів - футбольні клуби україни, щоправда, не всі, а лише чотири: найбільший офіційний фонд оплати праці в Україні в цей час має ФК Шахтар (Донецьк), а ФК Динамо (Київ) у 2008-му році в 12 разів збільшив задекларований фонд оплати праці. Крім того, прозорими ДПАУ вважає умови оплати праці гравців, задекларовані у ФК Дніпро (Дніпропетровськ) та ФК Арсенал (Київ). "У цих клубах умови приблизно відповідають реальному рівню. Інші клуби, на жаль, відносяться без розуміння до необхідності декларувати доходи футболістів", - зазначив заступник голови ДПАУ. 

Сергій Лікар також повідомив, що в 2008 р. значно покращилося декларування доходів громадян, отриманих за межами України. Всього за звітний період відповідні декларації подали понад 13 тис. громадян, які повідомили про отримання близько 900 млн. гривень доходів за кордоном. Серед них також є спортсмени та діячі мистецтва. Зокрема, на прес-конференції було відзначено значні розміри податкових декларацій спічок Таїсії Повалій та Софії Ротару.

Заступник Голови ДПА України закликав усіх виконати свій конституційний обов'язок - задекларувати доходи, адже кампанія з декларування триває.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...