App Store Google Play

Дніпропетровська обласна рада порушує Конституцію

01.07.2009 12:15

Дніпропетровська обласна рада на останній сесії прийняла рішення про фінансування з бюджетних коштів центру "Лествіца", що працює під егідою Української православної церкви Московського патріархату (1, 14млн.гр.). Про це йдеться в заяві обласної організації УНП.

В УНП вважають, що перше з цих рішень - є відвертим та нахабним порушенням ст.35 Конституції України та ст.5 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", де чітко сказано, що "Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави... Держава ... не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається."

"Депутати від комуно-регіонально-лазаренковської більшості продемонстрували своє ставлення до простого народу, - вважають в УНП. - Тільки 10 червня вони самі заявляли, що в обласному бюджеті залишається мало грошей, через що в області зростає офіційне та приховане безробіття, зменшуються реальні доходи населення, не в повному обсязі забезпечено спрямовані на соціальний захист населення субвенції з державного бюджету - оплата пільг за проїзд, послуги зв'язку тощо".

Отож, в УНП вважають, що витрата бюджетних коштів на потреби Московського патріархату особливо в момент кризи є знущанням над народом та антиукраїнською провокацією.

Крім того, активісти УНП обурені також фінансуванням з бюджету області святкування ювілею комсомолу - організації, яка була покликана виховувати з української молоді "єдиний радянський народ" і брала активну участь у ленінсько-сталінському геноциді.

Дніпропетровська обласна організація УНП звернулася до прокуратури з вимогою оскарджити антиконституційні рішення, а також виступає за розпуск обласної ради та проведення дострокових виборів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...