App Store Google Play

Дніпропетровська обласна рада порушує Конституцію

01.07.2009 12:15

Дніпропетровська обласна рада на останній сесії прийняла рішення про фінансування з бюджетних коштів центру "Лествіца", що працює під егідою Української православної церкви Московського патріархату (1, 14млн.гр.). Про це йдеться в заяві обласної організації УНП.

В УНП вважають, що перше з цих рішень - є відвертим та нахабним порушенням ст.35 Конституції України та ст.5 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", де чітко сказано, що "Церква (релігійні організації) в Україні відокремлена від держави... Держава ... не фінансує діяльність будь-яких організацій, створених за ознакою ставлення до релігії. Встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається."

"Депутати від комуно-регіонально-лазаренковської більшості продемонстрували своє ставлення до простого народу, - вважають в УНП. - Тільки 10 червня вони самі заявляли, що в обласному бюджеті залишається мало грошей, через що в області зростає офіційне та приховане безробіття, зменшуються реальні доходи населення, не в повному обсязі забезпечено спрямовані на соціальний захист населення субвенції з державного бюджету - оплата пільг за проїзд, послуги зв'язку тощо".

Отож, в УНП вважають, що витрата бюджетних коштів на потреби Московського патріархату особливо в момент кризи є знущанням над народом та антиукраїнською провокацією.

Крім того, активісти УНП обурені також фінансуванням з бюджету області святкування ювілею комсомолу - організації, яка була покликана виховувати з української молоді "єдиний радянський народ" і брала активну участь у ленінсько-сталінському геноциді.

Дніпропетровська обласна організація УНП звернулася до прокуратури з вимогою оскарджити антиконституційні рішення, а також виступає за розпуск обласної ради та проведення дострокових виборів.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...