App Store Google Play

Містобудівна рада вдруге відхилила проект будівлі на Гагаріна

30.06.2009 18:11

Авторський колектив архітектурної майстерні Олексія Козолупа вдруге надав на розгляд Містобудівної ради історико-містобудівне обґрунтування розміщення на проспекті Гагаріна, 35 будівлі комерційного призначення. Нагадаємо, що раніше даний проект отримав чимало зауважень через припустиму висотність будівлі та інші нюанси об'ємно-планувальних рішень. Втім, і цього разу архітекторам не вдалося знайти вірне містобудівне рішення.

Замовник ТОВ "Будінжиніринг" планував збудувати на місці невеличкого кафе офісно-торговельний комплекс, що виходив би на червону лінію проспекту Гагаріна. Складність ситуації полягає в тому, що цей об'єкт знаходиться в зоні історичної забудови - неподалік від 10-поверхової пам'ятки архітектури місцевого значення, що накладає певні обмеження на параметри нового об'єкту.

З урахуванням попередніх зауважень максимальну висотність східчастої  будівлі зменшено з 18 до восьми поверхів. А от щодо запланованого 12-поверхового механізованого паркінгу на 200 автомобілів (друга черга будівництва). То його параметри залишились такими. Як і раніше.

В ході тривалої бурхливої дискусії проект знову отримав низку серйозних зауважень і не отримав підтримки з боку членів Містобудівної ради. Буквально всі до жодного архітектори відзначили неналежне опрацювання таких важливих моментів, як планувальне рішення вхідної зони в будівлю, організація системи протипожежної безпеки. Крім того, члени ради вважають недоцільним подібне до пам'ятника архітектури стилеве рішення та й взагалі висловили сумнів у доцільності запропонованої забудови у цьому кварталі. Зокрема, на думку архітектора Ігоря Богданова. Таке проникнення у квартал навряд чи покращить умови проживання городян, радше навпаки погіршить прийняття пам'ятника архітектури.

Рецензент роботи Андрій Шковира вважає, що запропоноване рішення не дозволяє дотриматись усіх вимог містоообгрунтування. Зокрема, згідно з висновками, максимальна висота офісної будівлі в зоні регулювання забудови - 22 метри, водночас за проектом вона є більшою на 10 метрів. Крім того, проектна висота 12-поверхового паркінгу 46 метрів заввишки створить проблеми під час його будівництва. Висновок рецензента є однозначним: узгоджувати проекту тому вигляді, який він наразі має, неможливо.

В такій ситуації головний архітектор міста Юлія Саєнко порушила питання чи варто взагалі продовжувати роботу в цьому кварталі? Чи піде інвестор на додаткові витрати і чи погодиться з новими об'ємами? Розробники проекту, в свою чергу, впевнені у тому, що квартал вимагає реконструкції і продовжуватимуть роботу над проектом.

«Недвижимость в движении»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...