App Store Google Play

Секретний об’єкт

26.06.2009 08:11

Дніпропетровська обласна рада, проводячи сесії, намагається виносити зі своєї хати якомога менше сміття, а разом із тим й інформації. Так, депутати отримують важкий конверт із повними текстами і великою кількістю цифр. Але при цьому у них чомусь постійно виникають додаткові питання типу: Чому фінансування за цією програмою збільшене на декілька нулів? Куди зник цей пункт із рішення? 

- Згідно з регламентом за десять днів до початку сесії депутати повинні отримувати тексти рішень, які будуть поставлені на голосування, щоб їх вивчити, - розповів депутат обласної ради Вадим Джума. - У дійсності ж ці матеріали видаються за два-три дні до сесії. А тексти наданих документів зазвичай не співпадають з тими, що вносяться безпосередньо на сесію. Тобто мені видають матеріали, я їх опрацьовую, а відтак, прийшовши на сесійне засідання, отримую зовсім інші за змістом рішення. Тоді, зрозуміло, вже немає часу розбиратися, через те фракція не може скоординувати свої дії.

Ось і виходить, що обласні депутати до ладу не знають, за що голосують. Наприклад, коли комісія вносить питання на сесію, то обізнані з ним лише члени цієї комісії. Інші в ньому, за браком часу, розібратися не встигають, а зазвичай і не намагаються. Позаяк голосують або «як скаже лідер фракції», або «як усі».

- Навіщо тоді взагалі проводити сесії, якщо депутати не тямлять, за що вони голосують?! - здивовано питає сам себе Вадим Джума. - Якщо ми так довіряємо комісіям, що вносять питання, нехай тоді вони самі й ухвалюють рішення.

Небажання надавати будь-яку інформацію - відмінна риса Дніпропетровської обласної ради. Тому ж, приміром, депутатові панові Джумі працівники апарату відмовилися сприяти навіть в отриманні відомостей про структуру і штатний розклад апарату.

- Службовці апарату зазначають, що їх працедавцем є пан Вілкул, тому документи вони видають тільки з його дозволу, - розповів депутат. - Але він такий же найманий працівник, як і всі інші, а зовсім не керівник приватного заводу! Проте люди настільки залякані, що не наважуються суперечити Юрію Григоровичу. Хоча подібною відмовою вони, по суті, порушують Закон! Виходить, що нехтувати наказами пана Вілкула для них страшніше, ніж  переступити закон.

На сесію Вадим Джума виніс запит про надання депутатам реєстру керівників комунальних підприємств, інформації про структуру апарату облради і регіональних цільових програм на 2009 рік.

- Позаяк це елементарно, структура штату потрібна для того, щоб знати, хто і за що в апараті відповідає, - пояснив депутат.

Ці питання могли б бути розглянуті на наступній сесії, якби депутати проголосували «за». Але, як це не смішно, більшість була «проти», таким чином, заборонивши самим собі отримати інформацію про технічний апарат, що, власне, покликаний обслуговувати їх роботу!

Безглуздя та й годі.

ГОРОЖАНИН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...