App Store Google Play

ГРАД оголосив акцію «Право на протест»

24.06.2009 17:15
Громадянський актив Дніпра розпочинає акцію «Право на протест». Про це на сьогоднішній прес-конференції повідомив координатор ГРАДу Андрій Денисенко. Акція полягає в захисті конституційних прав дніпропетровців, які були порушені рішенням виконкому дніпропетровської міськради, прийнятим 10 липня 2008 року.

Дане Положення обмежує місця проведення загальноміських масових заходів площею біля пам'ятника Чкалову та Набережною ім. Леніна, а також 8-ма точками для районних заходів. Рішення виконкому встановлює для організаторів будь-якої акції 10 - денний строк повідомлення виконкому міськради, залишаючи за останнім погодження її проведення, чим фактично вводить дозвільну процедуру, обставлену низкою непрохідних бюрократичних бар'єрів. Зокрема, ще до подачі документів до виконкому, від організаторів масового заходу вимагається укласти договори з міліцією, районною радою та з комунальним підприємством, що прибиратиме територію.

«Прийняте Положення фактично зупиняє в м. Дніпропетровську дію ст. 39 Конституції України, яка гарантує громадянам право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації», - заявив Андрій Денисенко. Це рішення також прямо суперечить ст. 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ч. 2 ст. 36 Конституції України, яка визначає, що обмеження реалізації права мирно збиратись може встановлюватись лише судом і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку, та низці інших національних та міжнародних правових актів.
Після звернень ГРАДу та громадськості Дніпропетровська, 10 вересня 2008 року прокуратура області винесла протест на рішення виконкому міської ради, яким приймалося вказане Положення. В свою чергу, міська рада, замість відміни антиконституційного рішення виконкому, з його ж подачі 13 листопада 2008 року внесла до тексту Положення косметичні літературні правки, залишивши в силі всі протиправні пункти цього документу.

ГРАД з вересня минулого року оскаржує в суді рішення дніпропетровських чиновників та депутатів, якими громадян міста позбавили права на участь у масових заходах. Та численні рецидиви порушення прав громадян, законів керівництвом міста говорять про необхідність залучення до процесу відновлення в Дніпропетровську дії ст. 39 Конституції України якомога ширших кіл громадськості. З цією метою ГРАД оголошує початок громадянської кампанії «Право на протест» і звертається до всіх громадських організацій міста та просто небайдужих громадян із закликом організувати масові звернення до суду та прокуратури на основі документів, розроблених градівськими юристами - до повного і остаточного зняття усіх незаконних обмежень на проведення масових заходів.

Громадська організація також підготувала звернення до прокуратури Дніпропетровської області з проханням не лише вжити заходів прокурорського реагування для відміни антиконституційних рішень місцевої влади, але й притягнути до відповідальності винних у порушенні конституційних прав громадян, зокрема міського голову Івана Куліченка.

«Наше місто стало законодавцем мод: на території області, мавпуючи рішення виконкому дніпропетровської міської ради, в Новомосковську, Кривому Розі та Нікополі були прийняті подібні рішення, які обмежують права і свободи громадян, - повідомив координатор ГРАДу, - Ці ноу-хау зі створення «гетто для протестів» були запроваджені в області за прикладом Дніпропетровська. Я переконаний, що якщо ми, громадськість, масово подамо звернення до суду та прокуратури, ми зможемо переламати цю небезпечну тенденцію обмеження прав і свобод в місті.»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...
В реальній Україні:> "В Україні – більше мільйона онкохворих пацієнтів і щороку реєструється понад 130 тис. нових випадків"> "Ежегодно в стране от туберкулеза умирают 4 тысячи пациентов, т...