App Store Google Play

70% мешканців міст не задоволені якістю житлово-комунальних послуг

22.06.2009 18:33

Майже 70% мешканців українських міст не задоволені якістю житлово-комунальних послуг. Такі дані соціологічного дослідження «Стан міського житлово-комунального господарства в Україні та перспективи його реформування очима громадян» озвучив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала сьогодні на прес-конференції в УНІАН. За його словами, основні висновки соціологічного дослідження полягають у тому, що стан житлово-комунального господарства є вкрай незадовільним.

Представник Центру соціальних технологій «Соціополіс» Сергій Литвинов зазначив, що серед проблем, що найбільше хвилюють жителів міст, найчастіше називалися невідповідність тарифів та якості наданих послуг (45,3%), дуже високі тарифи (42,5%), незадовільний стан під`їздів і дворів (33,9%).

При цьому 71,5% споживачів заявляють, що вони розраховуються за послуги ЖКГ вчасно й у повному обсязі, 25% - частково, 2% - відмовляються від оплати неякісних послуг. Респонденти вважають, що підвищення тарифів призведе до збільшення рівня неплатежів, а дії центральної та місцевих влад у сфері ЖКГ є неефективними. Згідно з дослідженням, у випадку підвищення тарифів на ЖКП на 30% за новими тарифами готові платити 51,2% респондентів. Якщо перевести це в існуючі показники, помножити на 1,3, то виявиться, що цей 51% компенсує лише 67% оплати за комунальні послуги, а зараз платить 72%.

"Таким чином, через відмову людей платити за новими тарифами держава може отримати менше коштів, ніж отримує зараз. І тоді складається абсурдна ситуація: підвищуються тарифи, соціальна напруга зростає, а коштів житлово-комунальне господарство отримає менше", - пояснив експерт.

При цьому існує значний попит населення на політичні методи розв'язання кризи в галузі ЖКГ. 74% опитаних готові підтримати політичну силу, яка зробить ставку на реформу житлово-комунального господарства. Проте лише близько 40% готові голосувати за кандидата в президенти, який пропонує шляхи виходу з кризи у ЖКГ. 

Дослідження, яке провів у червні цього року Центр соціальних технологій «Соціополіс» на замовлення Агентства моделювання ситуацій, охопило 2,4 тис. мешканців 50 українських міст та столиці.

Теги: ЖКГ, тариф

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...