App Store Google Play

Дніпропетровщина отримає 68,7 млн. євро на ЖКГ

18.06.2009 12:48

В рамках Кіотського протоколу у Дніпродзержинську, Тернівці, Новомосковську, Павлограді та в селі Лобойківка Петриківського району будуть встановлені теплові насоси на загальну суму 68.68 млн євро. Відповідне розпорядження підписав Кабінет Міністрів України. Фінансування цих робіт передбачене за рахунок коштів, отриманих від продажу екологічних квот парникових газів Японії.

Ратифікованим Україною у 2004 році Кіотським протоколом передбачені, зокрема, так звані гнучкі механізми, серед яких найбільш привабливими для нашої країни є торгівля викидами, а також проекти спільного впровадження, котрі дають змогу отримувати прибуток від продажу квот. Зокрема, у березні  Україна підписала угоду з Японією на продаж 30 мільіойнів одиниць своїх квот на викид вуглекислого газу. Загалом, за підрахунками Кабміну, Україна зможе отримати від Японії щонайменше 4,5 млрд грн.

Наразі, як повідомив  начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Білоусов, Україна вже отримала перший транш на суму 200 млн євро.

Цим коштом у Дніпродзержинську планується  встановлення насосної станції, яка буде використовувати в якості джерела енергії воду ріки. Вартість проекту, який дозволить скоротити використання природного газу на 8,5 мільйонів кубічних метрів, складає 46,4 млн. євро. До зони його реалізації потрапляють 96 житлових будинків, в яких проживає близько 30 тис. мешканців, 3 загальноосвітніх та 5 дошкільних дитячих закладів.

У Павлограді та Новомосковську планується встановити теплові насоси вартістю 11,5 млн та 9,25 млн.євро відповідно. У Павлограді цей проект охопить  156 багатоповерхових житлових будинків, в яких мешкають близько 30 тис. мешканців, шість загальноосвітніх та сім дошкільних дитячих закладів, дві реабілітаційних дитячих центрів, три медичних заклади та 22 підприємства, що надають побутові послуги населенню міста. У Новомосковську - 79 будинків, три дитячих дошкільних заклади та школу.

В Тернівці запланована реконструкція центральної опалювальної котельні із встановленням когенераційної станції та теплонасосного обладнання. Як стверджують в ОДА, реалізація цього проекту дасть можливість скоротити використання твердого палива (вугілля) на 8,5 тис.тонн на рік, а також повністю забезпечити власні потреби центральної котельні в електричній енергії. До зони реалізації проекту увійдуть 217 багатоповерхових житлових будинків, в яких мешкають майже 29 тис. мешканців, п'ять загальноосвітніх та вісім дитячих дошкільних закладів, два медичних заклади та два заклади культури. Вартість реалізації проекту 4,6 млн. євро.

У селі Лобойківка Петриківського району реконструюють систему теплопостачання та опалення і також встановлять теплові насоси. Передбачена проектом  повна модернізація системи теплопостачання середньої загальноосвітньої школи села Лобойківка коштуватиме 0,4 млн євро та дасть можливість повністю відійти від використання природного газу 49 тис. м3 (100 % , 85 тис. грн.) на рік. Наразі на придбання потрібних 49 тисяч кубічних метрів блакитного палива щороку витрачається близько 85 тис грн.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...