App Store Google Play

Дніпропетровський священник вважає, що Україні потрібно в НАТО

12.06.2009 11:47

«Нашим громадянам, - сказав, під час виступу на прес-конференції протоієрей УПЦ Московського патріархату, настоятель храму Св. Георгія Змієборця при УМВС у Дніпропетровській області Ігор Осадовський, - треба зрозуміти, що Альянс давно перетворився на миротворчу силу. Особисто я усвідомив це, служачи офіцером із питань релігій у складі українського контингенту з підтримки миру в Косові. Будь-яка інтеграція й об'єднання людей в ім'я миру - це добре. Свого часу, в молодості, я служив у Москві в штабі Варшавського договору, тому мені є з чим порівнювати. Мій висновок - у НАТО краще».

Протоієрей вважає, що саме завдяки зусиллям НАТО на території колишньої Югославії запанував мир, а більшість країн цього регіону аж ніяк не випадково виявили бажання стати членами Альянсу. «Не можна жити минулим, - підкреслив священнослужитель. - Нам треба дивитися в майбутнє».

Рік тому в Дніпропетровську за сприяння міністерства закордонних справ Чехії відкрився Центр євроатлантичної інтеграції. Його головна мета - інформування жителів області про діяльність НАТО та ЄС і їхню співпрацю з Україною. Як повідомила на прес-конференції директор Центру Тетяна Брежнєва, за минулий період було проведено цілу серію просвітницьких заходів - конференцій, семінарів і круглих столів за участю жителів міста та громадських організацій. При Центрі створено бібліотеку, яка має в своєму розпорядженні чотири тисячі примірників книжок, що дають читачам докладну інформацію про Євросоюз і Північноатлантичний альянс.

За словами Брежнєвої, протягом минулого року мережа Центрів євроатлантичної інтеграції істотно розширилася. За цей час вони відкрилися ще в 12 містах України. Глибшими стали контакти з різними державними структурами та громадськими організаціями, зокрема й з представниками православної церкви.

Водночас, зауважила пані Тетяна, робота Центрів євроатлантичної інтеграції в Україні проходить не зовсім гладко. П'ять із них, за її словами, взагалі не мають жодного фінансування. Кошти на реалізацію конкретних проектів здебільшого виділяють міжнародні організації. Іноді для проведення конференцій або семінарів директору дніпропетровського Центру доводиться платити за оренду приміщень зі своєї кишені.

«Звісно, - говорить вона, - наша держава надає значні кошти на програму інформування про НАТО, однак куди вони йдуть, нам не відомо. Принаймні, вести роз'яснювальну роботу на місцях доводиться практично на громадських засадах».

Вадим РИЖКОВ, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...