App Store Google Play

Дніпропетровські мільярдери виявилися найстійкішими

12.06.2009 09:55

Члена Партії регіонів, бізнесмена Ріната Ахметова визнано найбагатшим українцем у 2009 році за версією журналу "Кореспондент".

Четвертий рейтинг "50 найбагатших українців" показав, що статки найбільших промисловців і підприємців у 2009 році стали значно менші в порівнянні з 2006, з якого видання веде історію оцінки активів в Україні. Чимало мільйонерів та мільярдерів в Україні  буквально за кілька місяців цього року відкотилися щонайменше на чотири-п'ять років назад.

Лідером падіння в 2009 виявився Роман Лунін, власник мережі "Велика Кишеня". Усього за один рік його статок обвалився - капітал скоротився в 11 разів.

З 24 торішніх мільярдерів у 2009 році залишилося лише четверо. Це традиційно донецький бізнесмен Рінат Ахметов (№1), його дніпропетровський колега Ігор Коломойський (№2) та два інших вихідці з Дніпропетровська - Віктор Пінчук (№3) і Геннадій Боголюбов (№4).

Вартість активів Ахметова видання оцінило в 9,6 мільярдів доларів. Така цифра дозволяє йому очолити список і російських мільярдерів. А другий в українському рейтингу, Ігор Коломойський, претендує лише на 19 місце в рейтингу російського капіталізму.

Видання зауважує, що сумарна вартість активів 50 найбагатших українців рекордно обвалилася на 83,9 млрд. дол. Цієї суми цілком вистачило б, щоб погасити всі корпоративні борги українських компаній. Сумарно гаманець 50 найбагатших українців важить 28,9 млрд. дол., що перевищує річний бюджет країни.

Вперше до рейтингу "50 найбагатших українців" потрапила жінка - це Філя Жебрівська, співвласниця фармацевтичної компанії "Фармак". У нинішньому ТОП-50 багатіїв усього чотири позиції зайняли новачки. Це Іван Гута (№ 28), Володимир Загорій (№ 36), Жебрівська (№ 38), а також Данило і Михайло Корілкевичі (№ 45).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


У Дніпрі вже багато писали про корупційні схеми з будівництвом нового аеропорту за 2 мільярди бюджетних коштів, яке відбувається фактично в інтересах олігарха Коломойського.Але за кадром залишилася іс...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...