App Store Google Play

Бондар склав іспит за іншого учня

12.06.2009 11:57

24-річний студент-філолог Іван Бондар зі Львова склав іспит з української мови замість випускника-дніпропетровця.

- У квітні на мобільний зателефонувала незнайома жінка. Назвемо її Нелею, - розповідає Іван. - Сказала, що приїхала з Дніпропетровська і має для мене роботу, але то не телефонна розмова. Мій номер їй начебто дали в деканаті, - хлопець - бакалавр філологічного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка. - Я тоді підробляв у рекламній конторці, тому пропозиція мене не дуже цікавила. Але на зустріч пішов - у "Пузату хату" біля універу.

Жінка розповідала, що її 17-річний син Антон закінчив художній коледж і збирається вступати до Дніпропетровської художньої академії. У лютому дізналися, що треба результати зовнішнього тестування з української мови та літератури. А в школі, де навчався Антон, українську викладають російською.

- Я запитав: "Ви хочете, щоб я замість нього склав іспит?" - продовжує Бондар. - "Да", - відповіла вона і зловила мене за руку. "Я тобі заплачу. Спочатку 100, а потім 400 доларів", - пообіцяла. У неї на обличчі був такий розпач, що я чисто по-людськи вирішив допомогти.

Неля показала фотографію сина. Він був схожий на Івана. Обидва - з чорним волоссям та широкими бровами.

- Може, й у деканаті фото показувала, - жартує Іван. - Насправді сказала секретарці, що їй потрібні хлопці-випускники. Та не здивувалася, бо роботодавці часто хлопців замовляють. Дала кілька телефонів - серед них і мій. Дивно, що вона приїхала до Львова. До Тернополя ближче. Пояснила, що у неї колись родичі у Дрогобичі жили.

За 100 грн Неля купила Іванові квиток до Дніпропетровська. До буклета з білетом поклала 100 грн - мовляв, на дорожні витрати. Дала збірник із пробними тестовими завданнями.

- Моя знайома вчителька з української мови до останнього переконувала, щоб я не їхав. Казала: спіймають і матиму неприємності в університеті, - сміється.

Через три тижні Бондар узяв на роботі відпустку за власний рахунок. Неля зустріла його на залізничному вокзалі у Дніпропетровську.

- Я познайомився з Антоном. У нього вся кімната обклеєна листками з правилами української мови. За два місяці він намагався їх вивчити. Та не зміг. Дніпропетровці не проти української, вони просто жертви обставин. Там немає українських книжок, газет, - розмірковує Іван. - Того ж дня пішли у перукарню. Мене підстригли коротко, аж стирчали вуха. На фото в паспорті Антона їх майже не було видно. Я пожартував: може, приклеїти? Пані Неля злякалася, що відклеяться.

Жінка попросила львів'янина говорити українською, але не вживати звертань "пані" та "пан". На грудях хлопця зашпилила ґудзик.

- Щоб не помітили, що я дорослий, - пригадує. - Навколо було багато спостерігачів та міліціонерів. Інспектор подивилася в паспорт Антона, усміхнулася. Я зайшов в аудиторію.

Іван розв'язав тестові завдання, написав твір на 200 слів. Неля заплатила йому $100. А через кілька днів зателефонувала. Сказала, що набрав 176 балів із 200. Прохідний бал - 120. Грошовим переказом Бондар отримав $400.

- Антон гарно малює. Розповідав, що продає картини за пристойні гроші. Можливо, він тих 500 доларів сам заробив, - припускає Бондар. - Обіцяв мій портрет намалювати.

Юлія ЛІПІЧ, Газета по-українськи

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...