App Store Google Play

Стихійні звалища - справа рук ОСББ?

11.06.2009 14:22
За традицією, жодна сесія міської ради не обходиться без згадування про проблему сміття та стихійних звалищ. Не стала виключенням і чергова 47 сесія міської ради, яка відбулася учора, 10 червня.

Сергій Воробйов, який є головою постійної комісії з житлово-комунального господарства, звернув увагу колег на появу у місті нових стихійних звалищ. А винуватцями такого неподобства депутат назвав ОСББ та ЖБК.

- Жодне ЖБК та ОСББ не зареєструвалися та не уклали угоди з перевізником за територіальною ознакою, - заявив Воробйов.

Депутат зауважив, що міська рада не може примушувати об'єднання співвласників та кооперативи укладати угоди з визначеними нею сміттєперевізниками, однак натякнув на те, що на минулій сесії ОСББ та ЖБК міська рада звільнила  їх від сплати податку за землю у розмірі, що зараховується до бюджету міста, тож останні, в свою чергу, також могли б піти назустріч владі.

Представники ОСББ відкидають подібні звинувачення з боку голови комісії з ЖКГ та називають проблему надуманою і такою, що стосується максимуму одного-двох будинків.

- Кожен будинок обов'язково має укладений договір на вивезення сміття, - пояснює співголова Асоціації "Наш дім" Павло Хобот. - Інша справа, що більшість ОСББ та ЖБК мають договори не з визначеними виконкомом у минулому році перевізниками, а з тими, з якими співпрацювали раніше, від самого створення об'єднання.

На відміну від комунальних будинків, де договір на вивезення сміття укладається з кожним власником квартири, в ОСББ договір підписується власне з об'єднанням. Але оскільки міська влада заблокувала процес передачі будинків на баланс новостворених ОСББ, то вони, природно, не мають можливості повноцінно управляти будинком, а отже і укладати договори, у тому числі і на вивезення сміття.

Щодо пільг по сплаті податку на землю, то в ОСББ їх називають вдаваними, адже для оформлення цієї пільги необхідно отримати безліч витягів, довідок та інших документів, оформлення яких коштуватиме об'єднанню ледь не більше за суму, яку вони завдяки "милості" депутатів зможуть зекономити.

- Дешевше заплатити повну вартість, - підсумовує голова одного з ОСББ.

Між тим, з подачі депутата Воробйова незабаром у кожному райвиконкомі міста відбудуться наради з головами ОСББ та ЖСК, де мають бути вирішені проблемні "сміттєві" питання.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...