App Store Google Play

Павло Хобот: "Депутати-бізнесмени мають комерційний інтерес в сфері ЖКГ"

11.06.2009 08:40
За коментарями з приводу ухваленого міською радою в рамках Програми реформування ЖКГ рішення про визначення послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в житловому фонді комунальної власності територіальної громади Дніпропетровська такими, право на надання яких виборюється на конкурсних засадах, Дніпроград звернувся до співголови Асоціації "Наш дім" Павла Хобота. Варто зауважити, що Павло Васильович - це людина, яка, без перебільшення, стояла у витоків реформування житлово-комунального господарства і за активної участі якої був зроблений перший крок до її реалізації - створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

- Те, що міська рада прийняла таке рішення - про експериментальні дільниці, на яких проводитимуться конкурси на надання послуг з утримання будинків - однозначно, позитивне явище, - говорить Павло Васильович.

- Властиво, така теза існувала в програмі Асоціаціації «Наш дім» ще в 2002 році, а в 2007 році Асоціація разом з «Громадянською дією» в рамках робочої групи подавали таку пропозицію до міської Програми реформування ЖКГ.

На думку співголови Асоціації, розуміння владою необхідності «роздержавлення» сфери обслуговування житла свідчить про те, що депутати-бізнесмени нарешті готові опановувати таку складну і, водночас, потенційно прибуткову сферу, як житлово-комунальне господарство, адже без конкретного комерційного інтересу подібне рішення навряд би було прийняте.

- Водночас, - застерігає пан Павло - потрібно, щоби підприємці без депутатського значка мали б такі ж самі можливості ввійти у цей бізнес, як і їх колеги з влади.

Щоправда, як розповів нам Павло Васильович, в Україні існує різний досвід приватного управління та утримання житла, який запроваджується згори, через рішення влади. Наприклад, безславно закінчилася подібна діяльність міжнародної компанії «Дусман» у Луганську через те, що безпосередні власники будинків, тобто власники квартир, просто відмовилися платити навіть за отримані послуги, бо рішення про нового виконавця послуг було прийняте не ними, а міськвиконкомом.

Тому, як з правової, так і з організаційної точки зору самою правильною та життєздатною, на думку координатора ОСББ, є модель, яка передбачає саме дві складові - з одного боку, об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, яке виступає представником власників та замовником послуг, а з іншого - приватна керуюча компанія, або приватний ЖЕК.
Теги: ЖЕК, ЖКГ, Хобот

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...