App Store Google Play

Депутати третю годину поспіль не наважуються скасувати ЖЕКи

10.06.2009 13:00

На черговій 47 сесії міської ради одним з основних питань мало стати питання про надання приватним структурам права на конкурсах виборювати право на надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкової території комунального житлового фонду. Простіше кажучи - про скасування ЖЕКів і передачу їх обов'язків приватним підприємствам.

Це питання пропонувалося до розгляду на попередній сесії, однак було зняте як таке, що вимагає доопрацювання. А вже 10 червня - за два тижні - депутати знову зійшлися навколо цього епохального для Дніпропетровська рішення. Така поквапливість передусім пояснюється необхідністю ухвалення даного документу до 13 червня - саме тоді спливає термін дії регуляторного акту, в рамках якого і приймається рішення. Нагадаємо, що питання визначення альтернативних виконавців житлово-комунальних послуг приймається в рамках ухваленої торік програми реформування системи ЖКГ у Дніпропетровську.

І незважаючи на те, що проект рішення, за твердженням його авторів, з минулого разу  зазнав значних змін, його розгляд вчергове став каменем спотикання. Для того, щоб обранці могли зважити усі плюси та мінуси, довелося навіть оголосити перерву. Втім, після її закінчення дебати продовжились. Висловлюючи позицію фракції, навіть голова комісії з ЖКГ - один з авторів проекту Сергій Воробйов, заявив про те, що не голосуватиме за його ухвалення, так само, як і його колеги по фракції.

Проти ухвалення рішення висловлювались фракції, чиї представники не увійшли до складу комісії з його підготовки та до запропонованого варіанту конкурсної комісії - НУНС, Блок Вітренко, СДПУ та Віче. Решта не приховували існування в документі недоліків, однак пропонували проголосувати його "в цілому", а вже потім - удосконалювати та змінювати на краще. На думку прихильників даного проекту, ЖЕКи є для нашого міста більшим злом, аніж проблеми, які можуть виникнути в ході реалізації програми. "Гірше вже не буде!", - запевняли бютівці незгодних колег. А Ірина Зайцева навіть назвала назвала начальників ЖЕКів "найбільшими чиновниками у місті, яким всі мусять вклонятися".

Основна суперечка виникла навколо формулювання найпершого пункту даного рішення, в якому йдеться про те, що послуги з утримання є такими, які виборюються виключно на конкурсних засадах. Більшість депутатів, включно з міським головою, висловились проти такого жорсткого формулювання на користь поступового введення конкурсів та визначення виконавців на території міста - тобто за визначення експериментальних ЖЕКів, які перейдуть на конкурсну систему. А голова комісії з ЖКГ висловлював побоювання, що за існуючого рівня платіжної дисципліни населення та в умовах фінансово-економічної кризи жодна приватна структура не зможе нормально працювати у Дніпропетровську та надавати послуги у повному обсязі. "Ми можемо опинитися в ситуації, коли за рік будемо змушені відновлювати ЖЕКи". - застеріг він, наводячи у приклад сумний досвід Одеси та Новомосковська.

Це питання виявилось для депутатів настільки принциповим, що вони навіть звернули увагу на те, що з зареєстрованих 100 обранців в залі присутні лише 77. Коли справа торкнулася принципового рішення, ця традиційна для проведення міських сесій ситуація глибоко обурила деяких з депутатів, а Воробйов навіть висловив недовіру системі електронного підрахунку голосів і почав наполягати на режимі "ручного" голосування. Втім, ця пропозиція набрала лише 20 голосів на підтримку - звичайно, що "електронних". 16 депутатів висловились проти, 27 - утримались, решта - не голосували. Після цього на вимогу депутата міський голова оголосив чергову 15-хвилинну перерву.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Зеленський зробив спробу зупинити дефолт, але став заручником п’ятої колони Коломойського і непотребу власної фракції, який понабирали за оголошенням і для якого $60 тис. за саботаж значать біль...
Тимур Желдак

Хроніки карантину

те, про що ніхто не говорить1) ця фігня надовго. Біл Гейтс говорить про 10 тижнів. Це у них в цивілізованих країнах МОЖЛИВО говорити про 10 тижнів. у нас це триватиме мінімум до вересня, а у вересні п...
Пандемія коронавірусу COVID-19 змусила задуматися ідеологам глобалізму. Неочікувано для них світ почав закриватися вже не просто на рівні країн, а в деяких випадках і на рівні великих міст. Територіал...
Ярема ГАЛАЙДА

Про армію Конвенту

Тож, про армію Конвенту, про яку я все торочу, бо люди вже цікавляться.Як на мене Армія Конвенту - це те, що ми з вами, панове, не змогли реалізувати і те, що олігархічна контрреволюція, очолювана поп...