Компенсація від держави за перевезення пасажирів пільгових категорій міським електротранспортом не покриває й третьої частини реальних витрат. Саме це й стало причиною всеукраїнського страйку водіїв трамваїв і тролейбусів, про який «Дніпроград» повідомляв раніше. Цього понеділка наземний електротранспорт України зупинився на 10 хвилин, але, якщо ситуація з розміром компенсацій не зміниться, він може взагалі перестати їздити.«До цих пір не вирішено питання методики розрахунків щодо компенсації перевезення пільговиків, - заявив під час сьогоднішньої прес-конференції в ІА «Время» директор міського комунального підприємства «Дніпропетровський електротранспорт» Василь Капленко. - Розрахунки суми компенсації виходять з кількості пільговиків, які проживають на визначеній території. Таких категорій пільговиків, котрі можуть користуватися правом безкоштовного проїзду у трамваях та тролейбусах, у нашому місті близько 28. За підрахунками нашого підприємства на 2009 рік ми мали б отримати 108 млн. грн. компенсації. Втім, державним бюджетом передбачено виділення лише 33,6 млн. грн.»
Але й це ще не все. Розподіл бюджетних коштів, за словами Василя Капленка, відбувається нерівномірно: 13% у першому кварталі, 18% у другому та третьому, 48% у четвертому. Звідси - труднощі з обіговими коштами і своєчасною виплатою зарплати, що в свою чергу викликає проблему підготовки транспорту до виїзду.
Транспортники мають намір достукатися до Прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко з вимогою переглянути суми компенсацій в залежності від об`єму перевезень. Якщо ж ніяких кроків назустріч не буде зроблено, не виключено, що трамваї та тролейбуси взагалі перестануть виходити на маршрут.
Автор: Ірина РУДЕНКО