Під час телефонного спілкування з мешканцями міста начальник земельного управління Дніпропетровської міської ради Сергій Шеламанов відповів на низку запитань, переважна частина яких стосувалася тяганини при оформленні документів на право власності земельними ділянками, а також скарг на геодезистів та землеупоряників, які кілька років тому були виведені з підпорядкування державним структурам і реорганізувалися у приватні структури, відтак розцінки встановили чималенькі.
Як повідомив пан Сергій, щороку на адресу Управління надходить близько 21 тисячі листів та звернень стосовно порядку оформлення прав власності на земельні ділянки - це половина від загальної кількості звернень, що отримує міська рада.
Згідно з вимогами чинного законодавства, оформлення пакету документів на земельну ділянку займає 650 днів. Сергій Шеламанов запевнив, що з боку Управління жодних зволікань або тяганини немає. Втім, справа ускладнюється через певну юридичну колізію, адже наразі існує ціла низка законів України, які регламентують відносини у цій сфері, однак відсутні підзаконні акти. Ба більше: з початку 2007 року Земельний кодекс змінювався вже сім разів! А сьогодні порядок складання технічних паспортів ділянок та об'єктів, що розташовані на них, повністю протирічить діючому Земельному кодексу України. З одного боку, техпаспорт має готувати управління Держкомзему, як цього вимагає постанова Кабміну , яка передбачає проведення експертної оцінки землі. Водночас, Земельний кодекс, за словами Сергія Рубеновича, висуває дещо інші вимоги до його підготовки і передбачає проведення нормативно-грошової оцінки землі. Начальник Управління стверджує, що саме законодавча колізія заважає проведенню в місті аукціонів: управління Держкомзему не має можливості готувати техпаспорти, а без цього документу продати земельну ділянку неможливо.
Наразі вже повністю готові п'ять пакетів приватизаційних документів на земельні ділянки. Депутати розглянуть їх на найближчій сесії. Ще близько сотні таких пакетів знаходяться в роботі.
Автор: Вадим ЧЕРЕЧЕЧА