App Store Google Play

А судді хто? Місцеві політики піаряться на зриві Євро

21.05.2009 14:54

Щойно місцеві політики та громадські діячі оговтались від несподіваного рішення УЄФА про відмову Дніпропетровську в проведенні Чемпіонату з футболу Євро-2012, як тут-таки зметикували, що на цій непересічній і не менш неприємній події можна добряче заробити. Якщо не грошей, то принаймні електоральних симпатій.

Причому помахати кулаками після бійки і поганьбити діючу владу вийшли не лише претенденти на владні посади у найближчому майбутньому, але також і діючі можновладці, які, до того ж, входять до складу правлячої більшості у міській раді. 

Якщо напівживу організацію залишків соціалістів, які спромоглися відшукатися та вситупити з заявою, та опального нині депутата міськради Ігоря Циркіна, який зініціював молодіжні дебати з приводу того, хто ж украв у нас Євро, ще можна зрозуміти, то відчайдушний вчинок одного з лідерів більшості Загіда Краснова відверто здивував. Останній на початку тижня раптом усвідомив, що "бабла не буде", а ті дрібні капості, котрі контрольовані ним депутати і посадовці чинили аби зберегти свій вплив у місті та дошкулити політичним суперникам, призвели до кінцевого і незворотного вироку євро комісарів від футболу. Звичні до того, що зазвичай усі витівки сходять їм з рук, місцеві царьки самовпевнено вважали, що і Європа так само легко впаде до їх ніг. Втім, номер не пройшов - Дніпропетровськ отримав одночасно щигля по носі, ляпаса , що на цей раз спричинило вже навіть не нокдаун, а справжнісінький нокаут.

Однак бажання скористатися нагодою і вчергове заявити про себе виявилося сильнішим за докори сумління, що мали б до кісток згризти кожного, кого дніпропетровська громада наділила повноваженнями представляти її інтереси та здійснювати у тому числі і підготовку до Чемпіонату на гідному рівні.

Учора у Дніпропетровську відбувся мітинг, ініційований ГО "Громадська сила", яку очолює депутат міської ради Загід Краснов. Оскільки рішення про його проведення, вочевидь, народилося спонтанно - на вихідних, відтак часу на проведення гучної кампанії з запрошення дніпропетровців на черговий "майдан" було небагато, "силовики" вирішили зекономити час і гроші та скористатися допомогою "своїх людей". Зокрема, в Гірничому університеті один з активістів Громадської Сили перед кожним дзвоником на пару з радіорубки не соромлячись запрошував багатотисячну студентську громаду завітати у середу ввечері на Фестивальний причал, де, власне, і відбувався мітинг. Взяти участь у вечірньому моціоні "запросили" і тих мешканців, які в рамках здійснюваного на зароблені у земельній комісії мільони соціального проекту Краснова прибирали вулиці, фарбували паркани та ремонтували під'їзди. Цим учасникам не треба було навіть платити, адже гроші вони вже отримали. 

Втім, ані каяття, ані самобичування, ані самоаналізу дочекатися від Загіда Геннадійовича не вдалося. Людина, яка фактично тримає в руках всю дніпропетровську землю і чиї відверто нахабні оборудки з її передачею, а точніше - із роздачею, відіграли не останню роль під час прийняття рішення виконкомом УЄФА, теплим травневим вечором вийшла на набережну Дніпропетровська звинуватити у зриві Євро-2012 (а також, вочевидь, і майбутніх своїх оборудок?) увесь Кабмін та особисто Юлію Тимошенко, а також зобов'язати її вибачитись перед дніпропетровцями, а мера Куліченко - подати апеляцію на рішення УЄФА.

Сам лідер Громадської сили вже навіть подав до скандально відомого не лише у Дніпропетровську, але й по всій Україні Кіровського райсуду позов стосовно неправомірних дій Уряду щодо гарантування ним інвестиційних зобов'язань з підготовки Дніпропетровська до Євро-2012. Депутат висловив впевненість, що вже найближчим часом всі його вимоги будуть задоволені у повному обсязі і Юлія Володимирівна постане перед судом. З огляду на усім відомі "принциповість" та апетити окремих працівників цього суду, у позитивному рішенні сумніватися не доводиться. Справа за малим - за немалою сумою.

Але навряд чи це змусить виконком УЄФА змінити свою думку. Вже сьогодні і представники Асоціації, і вітчизняні експерти визнали, що агресивна реакція Дніпропетроська у відповідь на цілком логічне і справедливе рішення є щонайменше дивною та неадекватною.  Що ж, продовжуймо ганьбити імідж міста й далі!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...
Найелектронніше місто із суперпослугами повсажувало недолугих бабусь за компи і довірило їм документи. Найпродвинутіший пологовий на Космічці обіцяє оформити свідоцтво і дитячі виплати ще до виписки....