App Store Google Play

Стежиною до Саду Майбутнього

19.05.2009 08:23

Восени минулого року в Дніпропетровську (а саме в НВК № 14 „Лінгва") завдяки фонду «Erinnerung, Verantwortung und Zukunft» (Німеччина) відбулася незвичайна подія: стартував міжнародний проект «1 рік - 100 років - Сади майбутнього».

Молодь 9-11 класів (14-18 років) загальноосвітніх шкіл з Росії (СШ №23, Новосибірськ), Німеччині (школа Августа Маке, Бонн) і України (НВК №14 „Лінгва", Дніпропетровськ) досліджувала міграційні процеси кожної з вищезазначених країн, вивчаючи історії своїх сімей, друзів, знайомих. Новосибірськ, Бонн і Дніпропетровськ вибрані як міста - центри міграційних процесів трьох країн під час та після Другої світової війни.

Через історії сімей школярі познайомилися з історією міст. Із зібраного матеріалу вони сформували портфоліо - історії окремих особистостей, що живуть зовсім поруч з нами. При вивченні портфоліо учасники проекту вивчили відмінності і схожість історій і біографій (основні переломні моменти біографій, причини переселень, надії, страхи і так далі). Так само школярі з'ясували, які предмети, рослини, ландшафти були (і є) звичними для членів їх сімей, що привезено з собою з інших регіонів і адаптовано з урахуванням кліматичних умов і життєвих обставин. Потім ці предмети, процеси, символи переломних моментів, а також послання, які б вони хотіли передати своїм нащадкам, було символічно розміщено в реальному ландшафті в Бонні.

Учасники проекту з трьох країн заклали Сад Майбутнього з типовими для їх місцевості рослинами, доріжками, перешкодами, водоспадами, скульптурами. «Сад майбутнього» було представлено широкій громадськості в Бонні, а в Дніпропетровську і Новосибірську плануються пересувні фотовиставки за результатами роботи. Так само сплановано випуск тримовного виставкового каталогу з результатами роботи школярів (фотографіями, документами), який отримають всі сім'ї - учасники опитувань та інтерв'ю.

Проект складався з трьох етапів. Перший з них відбувався у вересні 2008 у Новосибірську, другий - у жовтні у Дніпропетровську, а останній - з 24 квітня по 2 травня 2009 у Бонні. Перші два етапи залишилися давно позаду, а ось останній лише нещодавно завершився в Німеччині.

Кажуть, ніщо так не об'єднує, як спільна робота та інтереси! Зустріч підлітків мала вигляд зустрічі давніх друзів: разом - на екскурсії до Кельну та Бонном, разом - до шкільної майстерні, разом - теплоходом по Рейну до стародавнього Лінца, разом під час проведення інтерв'ю! На основі своїх досліджень юнаки та дівчата склали карту міграцій своїх рідних та близьких, виявили та їх причини та відтворили побажання рідних при створенні реального Саду Майбутнього з деревами, доріжками, квітником, українською вербою над ставком та російською берізкою. І все це було створено руками самої молоді!

Проект закінчився, але дружба та співпраця молоді буде продовжуватись! Вже на наступний рік заплановано новий проект, а в міжнародному колі друзів буде звучати крім української, німецької та російської ще й мелодійна мова білоруської молоді з Гродно! Для того, щоб краще усвідомити важливість проведення подібних заходів, попрошу Вас замислитися над тим, як живе сучасна молодь, про що думає, як проводить вільний час... Уявили? Тепер подумайте також про те, наскільки добре знає молодь нову всесвітню історію чи історію рідного краю. Тому участь у проектах, подібних «1 рік - 100 років - Сади майбутнього», має велике значення для молодих людей. Молодь різних країн мала змогу вільно спілкуватися і зрозуміти: кордони - не перепони для людей! Сьогодні в Україні живуть не лише українці, а в Німеччині - німці, - кожна країна стала Батьківщиною для багатьох людей інших національностей! А в далекому російському Новосибірську - майже кожен п'ятий має відношення до України і носить українське прізвище.

Такі проекти допомагають пізнати історію власної країни, на прикладі конкретної родини побачити реалії війни, а завдяки міжнародним масштабам - можливість порівняти історію своєї країни з історією інших держав. Все це - важливий момент у культурному вихованні молодого покоління і розуміння: наша планета - велика і водночас - маленька. І від нас сьогодні залежить її майбутнє. Переконана: люди повинні знати свою історію, адже «Історія - наставниця життя», - запевняли мудреці античних часів.

 

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...