Влада Дніпропетровська і Дніпродзержинська вивчає можливість застосування теплових насосів в системі теплопостачання міст.Як повідомляє ugmk.info з посиланням на управління промисловості і енергетики Дніпропетровської міськради, в рамках антикризової програми Дніпропетровська, в 2009 році передбачено виділити 300 тис. гривень на вивчення можливості застосування теплових насосів на базі міського водоканалу. Проект передбачає використовування каналізаційних колекторів і колекторів водопостачання як джерел стартового тепла при роботі теплового насоса. Засоби, виділені з міського бюджету, будуть направлені на розробку ТЕО і проекту.
Як зазначили в управлінні, на сьогодні це питання у стадії опрацьовування: наноситься на схему міста мережа колекторів, вивчається можливість використовування тепла від цих колекторів, діаметри, проходження комунікацій водопостачання і т.д., тобто аналізується можливість і доцільність реалізації даного проекту.
Вивчає можливість використовування альтернативної енергетики і Дніпродзержинськ. На сьогодні вже відібрано 4 передпроектні пропозиції з встановлення теплових насосів на підприємстві теплопостачання Дніпродзержинська. Свою зацікавленість в реалізації даного проекту висловила японська компанія «Суміто Корпорейшн», яка найближчим часом має намір вивчити можливість використання теплових насосів в системі теплозабезпечення міста.
Раніше про можливість встановлення теплових насосів в установах освіти і охорони здоров'я заявляв і Новомосковськ, проте, враховуючи економічну ситуацію, влада міста ухвалили рішення тимчасово припинити реалізацію даного проекту.
Як повідомили в Дніпропетровській облдержадміністрації, власті регіону активно вивчають можливості впровадження енергозберігаючих технологій і зниження об'ємів споживання природного газу. Так, на сьогодні за участю інституту технічної теплофізіки Національної академії наук України розробляється програма модернізації комунальної теплоенергетики Дніпропетровської області.
Крім цього, в регіоні розпочата робота по підготовці проектів з використанням інвестицій в рамках Кіотського протоколу, що передбачає модернізацію підприємств теплоенергетики, зокрема, завдяки використанню теплових насосів.
Довідка.Тепловий насос - енергоефективне устаткування, що дозволяє використовувати енергію навколишнього середовища для опалювання, кондиціонування і гарячого водопостачання приміщень. За даними виробників, ефективність теплового насоса складає в середньому 3,5-5,5 кіловат теплової енергії на кожен витрачений кіловат електричної енергії.
Автор: Ірина РУДЕНКО