App Store Google Play

Історичний музей запрошує завітати до Карпат та Гімалаїв

07.05.2009 12:46
З 6 травня по 6 червня в Історичному музеї працюватиме виставка художника-косміста, мандрівника Володимира Козара "Від Карпат до Гімалаїв".

Виставку організовано в межах проекту «Від Карпат до Гімалаїв» Міжнародної громадської організації «Українське Реріхівське товариство», відділення МЦР, та Дніпропетровським Реріхівським товариством. Проект підтриманий Комітетом з питань культури і духовності Верховної Ради України, Посольством Республіки Індія в Україні, та Посольством України в Індії, іншими організаціями. Проект стартував у 2004 р. однойменною виставкою в Галереї мистецтв «Лавра» (Київ) і був підтриманий низкою міжнародних організацій під час експонування виставки в Міжнародному Центрі-Музеї імені М.К. Реріха (Москва), в Індійському культурному Центрі ім. Джавахарлала Неру (Москва), в Російському культурному Центрі в Делі (Індія). Перша персональна виставка (80 робіт) знаходиться в Індії.

Головне завдання проекту - вивчення Спадщини Реріхів як Визначного Явища нашого часу в поглибленні культурних зв'язків Україна - Русь - Індія. Науковою метою проекту є вивчення зв'язків між Україною й Індією, які століттями існували у культурній, історичній, економічній сферах. Головним засобом пізнання взято експедиційний метод пізнання Шевченка та Реріха, науку живопису Леонардо да Вінчі. Мистецтво, як засіб пізнання світу, та нове енергетичне мислення космізму - вчення Жива Етика, стали тими чарівними ключиками, якими можна відкрити входи до таємничого царства Сходу, Індії, Гімалаїв, того духовного осердя, до якого веде тільки один шлях - це Шлях Краси. Індія стосовно цього - особлива країна, вона йшла цим шляхом тисячоліттями, генеруючи і конденсуючи енергію витонченої краси в просторі своєї культури і випромінюючи її далеко за межі Гімалайського Хребта.

Це духовне проміння Краси вловлювали серця багатьох людей у найвіддаленіших країнах світу - вони захоплювались, мріяли, складали казки та легенди, які в врешті-решт ставали реальністю і смислом їхнього життя. В Україні такі феномени особливо яскраві - пояснити їх нічим не можливо, але вони реальні, і вони - перед вами. Краще один раз побачити...

Володимир Козар - відомий художник, громадський діяч, мандрівник, дослідник творчості Родини Реріхів, Т.Г. Шевченка, України, Росії, Індії в контексті єдності культур і спадкоємності традицій в Реріхівському розумінні часу і простору, як єдиного одухотвореного Космосу.

За науково-культурний внесок та громадсько-просвітницьку діяльність Володимир Козар нагороджений трьома медалями: Миколи, Юрія та Святослава Реріхів.  Ця виставка художника - друга персональна і налічує понад сто картин, виконаних впродовж останніх чотирьох років на реріхівських маршрутах Гімалайської Індії, Алтаю, Карпат, Дніпров'я.

Володимир Козар представив експедиційні роботи з серій «Карпати», «Дніпров'я», «Алтай», «Кулу», «Лахул», «Спіті», «Сіккім», «Ладак», - які він створив, ідучи від Карпат до Гімалайської Індії. Володимир Козар впродовж 2005-2008 рр. здійснив кілька експедицій: до князівства Сіккім у Східних Гімалаях, долини Кулу, Лахулу, Спіті та Ладаку - у Західних. Він пройшов шляхами Гімалайської Індії та Алтайськими стежками Центрально-Азіатської експедиції (1923-1928 рр.) професора М.К.Реріха. Центрально-Азіатська експедиція мала величезне еволюційне значення, як з погляду вивчення давніх культурних центрів Центральної Азії і їхнього сучасного стану, відкриття культурної єдності і спільного коріння народів Євразії, так і з погляду формування нових наукових напрямків вивчення Центральної Азії.

Картини Володимира Козара створені в експедиційних умовах походів 2005-2008 рр. з натури аквареллю на папері, акриловою темперою на полотні під час експедицій. Їх відрізняє енергетика місць, де вони зроблені, намагніченість шляхів Великих Мандрівників та переселень народів, що так промовисто говорять про давнє родство і спорідненість української та індійської культур.

Володимир Козар є чи не єдиним в Україні на сьогодні художником, який пройшов шляхами Реріхів з мольбертом і наплічником за плечима по хребтах Карпат, Алтаю, Гімалаїв, створивши широку панораму земель, якими рухалися народи впродовж часів, насичуючи простір енергією своїх прагнень та мрій. Органічність художнього стилю митця - своєрідний феномен в сучасному мистецтві, в той час, коли ми спостерігаємо протилежне - розпад, деградацію і розтління. На думку митця, втрата людиною органічної цільності, зв'язку з природою, внутрішнім світом, справжньою духовністю призвели до втрати змісту життя, а від того - і всі інші проблеми.

Друга персональна виставка Володимира Козара відбулася в Музеї імені М.К.Реріха у Москві у січні 2009 року. Його роботи приваблюють глядача високою Красою Гімалаїв і стають своєрідними художніми віхами для кожного, хто побажає ввійти в дивовижний світ Гімалайської Індії великими шляхами родини Реріхів.

Часи роботи історичного музею - 10.00 -16.00 (вихідні: понеділок, остання пятниця місяця)

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...