App Store Google Play

Городяни з протестами набридли міськвиконкому

01.05.2009 22:52

5 травня 2009 року об 11.00 в приміщенні Дніпропетровської міської ради відбудеться прес - конференція начальника управління внутрішньої політики Дніпропетровської міської ради Володимира Михайлишина. Тема прес - конференції - „ Про проведення масових заходів у Дніпропетровську". Про це повідомила прес-служба дніпропетровської міської ради 30 квітня.

Чому саме зараз і про які саме Положення йде мова, як це буває зазвичай - ані чичирк. Спроба з'ясувати, що ж за документ пропонуватиме чиновник до розгляду преси, призвела до парадоксальних результатів.

На оновленому сайті міської ради знаходиться лише один документ з подібною назвою - рішення виконавчого комітету міської ради Дніпропетровська № 1966 від - сконцентруймося - 10.07.09. пікантність даті його прийняття додає дата розміщення на сайті - 12.12.2008 та дата останнього редагування - 24.01.2009. Такі от "гості з майбутнього". При цьому жодного разу слово "проект" в документі не фігурує, тобто папірець реально з липня долетів до нашого міста ще взимку.

Щодо змісту - питань ще більше. Мотиваційна частина рішення - одне суцільне посилання на Закони й Конституцію, адже "дане Положення  розроблено відповідно до норм чинного законодавства України з метою забезпечення прав і свобод громадян відповідно до ст. 39 Конституції України, ст. 11 Конвенції „Про захист прав людини", ст. 182 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 38 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", рішення Конституційного Суду України від 19.04.01 № 4-рп/2001".

В самому ж положенні - суцільне унеможливлення масових заходів замість регулювання їх проведення. І заявка на масовий захід має подаватися "завчасно, але не пізніше, ніж за 10 днів (не враховуючи офіційнісвяткові дні) до проведення", і "Керуючий справами виконкому міської ради у 10 денний термін (не враховуючи офіційних вихідних та святкових днів) розглядає повідомлення" і цілих 7 пунктів, що можуть слугувати офіційною підставою для відмови. Серед інших "перлів" слід виділити необхідність розпізнавальних знаків на організаторах і керівниках мітингів, та приховану серед інших головну статтю документу (наводиться без купюр):

"Не допускається використання гучномовців та іншої звукопідсилюючої апаратури, встановлення малих архітектурних форм (кіосків, лотків, навісів, наметів, у тому числі тимчасових та пересувних, призначених для роздрібної торгівлі, інформаційних, рекламних, презентаційних та інших цілей) та об'єктів зовнішньої реклами (рекламних тумб, будь-яких стендів, щитів, панно, прапорів, екранів, транспарантів, наклейок тощо) без погодження з уповноваженою особою виконкому міської ради, на підставі висновків уповноважених виконавчих органів міської ради".

Ви вважаєте, що Дніпропетровська міськрада надто закрутила гайки щодо умов проведення масових заходів? Ви помиляєтесь - ви просто не дочитали до "таких місць на території міста, що відповідають вимогам забезпечення охорони громадського порядку при проведенні зборів, мітингів, демонстрацій, походів, які проводяться відповідно до ст. 39 Конституції України". Таких в нашому невеличкому мегаполісі - кіт наплакав:

  • Для походів і демонстрацій - бульвар по вул. Набережній В.І.Леніна від готелю "Парус" до фестивального причалу (вул. Набережна В.І. Леніна).
  • Для загальноміських зборів та мітингів - площа біля пам'ятника В.Чкалову (Парк Лазаря Глоби).
  • Амур-Нижньодніпровський район - площа біля пам'ятника В.Клочку (вул. Калинова, біля ринку „Образцовий");
  • Бабушкінський район - Парк ім. Б.Хмельницького (біля пам'ятника Б.Хмельницькому).
  • Жовтневий район - площа перед Лоц-Кам'янським Будинком культури, площа перед універсамом "Рейнфорд" (бульвар Слави).
  • Індустріальний район - площа біля Палацу культури „Металург" (вул. Косіора, 27), площа біля Міської поліклініки №3 (ж/м Лівобережний-3, пров. Фестивальний,1).
  • Кіровський район - площа біля річкового вокзалу (вул. Набережна В.І.Леніна), майданчик Парку ім. Писаржевського.
  • Красногвардійський район - площа біля входу у Парк ім. Ленінського комсомолу (вул. Макарова).
  • Ленінський район - Молодіжний парк відпочинку та дозвілля ім.В.І.Леніна (вул. Коллонтай, 1), площа Порозуміння (просп. Калініна, станція метро „Металургів").
  • Самарський район - площа 60 - річчя Жовтня, біля Палацу культури „Енергетик" ПД ТЕС ВАТ „Дніпроенерго" (ж/м Придніпровський); майданчик біля Міського комунального закладу „Будинок культури селища Чаплі" (вул. Чаплинська, 139), майданчик біля Міського комунального підприємства Палацу культури „Північний" (вул. Липова, 12), майданчик біля ринку ТСК „Ігренський" (вул. Північнодонецька, 1-А).

Хто не зрозумів - дане положення фактично унеможливлює будь-який Майдан як форму громадської й політичної боротьби. Кому потрібен Майдан, якщо за 10 (мінімум) днів про нього потрібно попередити владу (потенційних адресатів протестної акції), вказавши точну кількість прапорів, наметів та потужність динаміків? А потім вийти на площу з позначкою "організатор" на лобі, щоб правоохоронцям було простіше розгрібати.

Де причина такого різкого неприйняття масових заходів і бажання викорінити їх в зародку? Адже за даними управління внутрішньої політики  міської ради щотижня в обласному центрі проходить в середньому п'ятнадцять різноманітних заходів. З початку року у Дніпропетровську їх було проведено близько 350. Вочевидь, міська рада вкотре готується до виборів. Президентських, парламентських - не важливо. Важливо, що багато різних партій, організацій та фондів будуть влаштовувати "безкоштовний сир" для електорату. Влаштовувати його "по закону" з таким Положенням зможуть хіба привладні кандидати та партії. Всі інші - звісно не відмовляться, але УСІХ вимог не дотримаються. А отже, щоб отримати дозвіл, вчинятимуть акти корупції. До чого й підводять політиків та громадськість рухливі чинуші з міської ради.

І як зазвичай "ні до чого" обов'язково опиниться міський голова - він же це рішення ще навіть не підписав, але збирається, нагадаю 10 липня 2009 року. Про що нам і розповість, вочевидь, пан Михайлишин.

Масовими заходами визнаються збори, мітинги, демонстрації, походи, пікетування, культурно-видовищні заходи, презентації, рекламні акції, релігійні (культові), духовно-просвітницькі збори, які проводяться юридичними особами, в тому числі підприємствами, організаціями, установами, політичними партіями, громадськими, профспілковими, релігійними організаціями, творчими спілками, а також групами громадян, які проводять поза межами приміщень та споруд, - говориться в Положенні про проведення масових заходів у місті Дніпропетровську.

Що ж, у громадськості, релігійних об'єднань та політичних партій, принаймні в Дніпропетровську, здається, залишається лише одна форма протестних заходів - флеш-моб.  Це коли люди прийшли нібито самі, без організатора, потусувалися й розійшлися. Усім іншим за 10 днів (без урахування свят) керуючий справами має знайти причину відмови або вільний п'ятачок в парку Глоби.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...
В середині минулого тижня деякі справи та одне свято закинули мене у Дніпро. Тому вперше за останні 16 років я подивився на це місто поглядом киянина. Хоча киянин з мене відносний - тільки вийшов на П...
Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...