App Store Google Play

Бондар здійснив політичне самогубство

30.04.2009 21:16
Порушення обласним управлінням внутрішніх справ кримінальної справи за фактом заволодіння шляхом шахрайства майном в особливо крупних розмірах Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії є несподіванкою для ГРАДу і тієї частини громадськості Дніпропетровщини, яка уважно спостерігає за перебігом подій довкола ДОДТРК. Про це говориться в повідомленні прес-служби ГРАДу, поширеному сьогодні серед ЗМІ.

Зокрема у повідомленні говориться, що вчора ГРАД поширив заяву, в якій, оцінюючи стан конфлікту між керівництвом облдержадміністрації та журналістським колективом Дніпропетровського державного телеканалу, в якому органи внутрішніх справ використовуються як інструмент тиску на свободу слова та з метою розправи над керівництвом телеканалу за політичними мотивами, ми вважали за можливе констатувати безперспективність тиску влади на ДОДТРК і провал адміністративно-міліцейського бліц-кригу. Ці висновки грунтувались на глибокій обізнаності представників ГРАДу в ході і попередніх результатах перевірок, які за розпорядженням голови обладміністрації Віктора Бондаря здійснювали КРУ, УБЕЗ та податкова інспекція. В своїх висновках ми також спиралися на грунтовний юридичний аналіз ситуації, підготовлений для ГРАДу низкою незалежних адвокатів, які недвозначно вказали на відсутність факту і складу злочину в діях керівництва Дніпропетровського державного телеканалу і визначили відкриття будь-якої кримінальної справи по відношенню до фактів фінансово-господарської діяльності телеканалу абсолютно безперспективними. До того ж, ГРАД не очікував політичного самогубства губернатора Дніпропетровщини пана Бондаря та керівника Дніпропетровського обласного УМВС Анатолія Науменка.

Сьогоднішнє повідомлення про порушення кримінальної справи є ознакою того, що міліція Дніпропетровщини виявилась втягненою в чергову авантюру голови облдержадміністрації Віктора Бондаря, який свої особисті амбіції, та бажання зведення рахунків з директором ДОДТРК Вікторією Шиловою ставить вище за закон і авторитет органів державної влади. Порушення цієї кримінальної справи є ганебною сторінкою в історії органів внутрішніх справ Дніпропетровщини, яка має бути перегорнута якомога швидше. Кримінальні переслідування журналістського колективу ДОДТРК кидають тінь на органи внутрішніх справ і призведе лишень до чергового загострення політичної ситуації довкола телеканалу.

Як свідчить повідомлення, оприлюднене ВЗГ ГУ МВС України в Дніпропетровській області, кримінальна справа порушена начебто за фактом заволодіння майном шляхом шахрайства. Журналістський колектив неодноразово доводив всім перевіряючим наявність всієї техніки, закупленої для ДОДТРК наприкінці 2008-початку 2009 року. Порушення кримінальної справи є абсурдом, оскільки дві камери, нестача яких використана як привід для порушення цієї справи, в цей час за офіційними документами знаходились на гарантійному обслуговуванні в м. Києві, в чому слідчі УБЕЗ могли би переконатися, якби здійснили подорож до м. Києва і пересвідчились в фізичній наявності камер. На сьогоднішній день обидві камери, що знаходились на гарантійному обслуговуванні, вже знаходяться в приміщенні ДОДТРК. Порушення кримінальної справи за цим абсурдним приводом ганьбить мундир працівників міліції, свідчить про те, що питання професіоналізму, честі, гідності і законності були принесені в жертву керівництву обладміністрації на політичне замовлення з боку Віктора Бондаря.

На переконання ГРАДу, справа шита білими нитками і розвалиться достатньо швидко. На сьогоднішній день це розуміють, в тому числі, і її організатори, замовники, і безпосередні виконавці. Тому сам факт порушення кримінальної справи використовується сьогодні з однією метою - нової інформаційної кампанії проти керівництва ДОДТРК та з метою його публічної дискредитації.

ГРАД займав і займає в цій ситуації принципову позицію, яка захищає передусім право громадян Дніпропетровщини на отримання об'єктивної і достовірної інформації. ГРАД стоїть на захисті свободи слова проти переслідування за політичними мотивами, що відбувається з журналістськими колективом Дніпропетровського державного, і відчуваючи підтримку сотень тисяч дніпропетровців сподівається на законне вирішення цієї проблеми і якомога швидке закриття незаконно порушеної кримінальної справи. З цією метою ГРАД звернеться до Президента України, Генпрокурора, голови СБУ, міністра внутрішніх справ та низки народних депутатів України.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...