App Store Google Play

Небезпека розправи за політичними мотивами над ДОДТРК знята

29.04.2009 15:31
На сьогоднішній день можна констатувати, що адміністративно-міліцейський бліц-криг, який на безпосереднє замовлення голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктора Бондаря здійснювався по відношенню до Дніпропетровського державного телеканалу зазнав фіаско і повністю провалився. Про це йдеться у повідомленні для ЗМІ, розповсюдженому прес-службою ГРАДу.

Як йдеться у повідомленні, боротьба триває, але конфлікт перейшов у латентну фазу. Громадськість Дніпропетровщини так і не отримала ні від УБЕП ні від особисто пана Бондаря та його підлеглих переконливих доказів того, що на ДОДТРК відбувались щонайменші зловживання бюджетними коштами чи порушення фінансової дисципліни. УБЕЗ, перевірка якого офіційно мусила закінчитись місяць тому, сором'язливо мовчить і досі не надало результатів своїх перевірок. Пройшла перевірка КРУ. Триває перевірка податкової та інших служб, які за безпосереднім зверненням пана Бондаря протягом останніх двох місяців терзають телеканал.
Можна очікувати, що ми ще побачимо спроби дискредитації журналістського колективу ДОДТРК. Можна допустити, що адміністративна правоохоронна машина, запущена з метою встановлення контролю губернатора і упровадження режиму цензури по відношенню до ДОДТРК, ще буде діяти. Але вже на сьогодні можна констатувати, що громадськість Дніпропетровської області, ті громадяни та громадські організації, які стали на захист честі і гідності журналістського колективу, які вийшли підтримати свободу слова на мітинги біля Дніпропетровської облдержадміністрації, до секретаріату Президента, які підписували численні звернення на адресу глави держави, домоглися основного:

1. Кримінальна справа відносно генерального директора ДОДТРК пані Шилової, яку планувалось сфабрикувати всіма правдами і неправдами, порушена так і не буде за відсутністю фактів і складу злочину.

2. Найближчим часом зміни керівництва ДОДТРК не відбудеться, і той насправді державницький курс, який здійснював телеканал, надаючи можливість вільного висловлення думок і позицій представникам різних політичних сил і громадських організацій, продовжиться в інтересах дніпропетровців - споживачів відповідної інформації, і надалі.

3. Президент України і керівництво Секретаріату Президента взяло до уваги звернення громадськості на свою адресу і вже на сьогоднішній день розглядається питання про доцільність перебування пана Бондаря на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації, як посадової особи, яка своїми сумнівними діями по відношенню до ДОДТРК через тиск на журналістський колектив і свободу слова поставила під сумнів авторитет органів державної влади в Дніпропетровській області.

Таким чином ми можемо констатувати, що той виклик, який був кинутий Бондарем громадськості Дніпропетровщини, спроби утиску свободи слова, спроби запровадити цензуру знайшли гідну відповідь і були належним чином оцінені як громадою області так і керівництвом держави. Ми сподіваємось найближчим часом на зміну представника Президента в Дніпропетровській області, на нормалізацію роботи ДОДТРК, на нормалізацію стосунків між журналістським середовищем, громадськістю і органами державної влади, які послідують після відставки Бондаря з обійманої посади.

Сьогодні громадськість Дніпропетровщини має колосальний здобуток і набула певний досвід, відстоюючи як свободу слова так і право громадян на отримання об'єктивної інформації. На жаль, в жертву цій боротьбі з паном Бондарем був принесений авторитет органу державної влади, і його наступникові доведеться серйозно попрацювати, щоб відновити довіру та встановити нормальні дієві відносини між владою, громадськістю і журналістами.

Сильна правова і юридична позиція дирекції ДОДТРК з одного боку, а також великий суспільний резонанс, якого набула ця справа, з іншого боку, унеможливлює протиправні дії з боку міліції та інших правоохоронних органів, на яких так наполягало керівництво обласної держадміністрації.

ГРАД, як ініціатор коаліції громадських організацій на захист свободи слова і проти політичної цензури, і надалі буде відстежувати цю ситуацію і оперативно реагувати на будь-які спроби незаконного втручання влади або правоохоронних органів у діяльність ЗМІ Дніпропетровщини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...