App Store Google Play

Олег Царьов поговорив про культуру та слов'ян

28.04.2009 12:47

Голова обласної ради Юрій Вілкул провів робочу нараду з підготовки та проведення в області Днів слов'янської писемності і культури. Участь у нараді взяли народний депутат України Олег Царьов, представники духовенства, закладів культури, працівники обласної ради та облдержадміністрації. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської обласної ради.

Вшанування пам'яті просвітителів слов'ян, творців слов'янської азбуки, проповідників християнства Святих Кирила та Мефодія відбувається протягом майже 150 років. День слов'янської писемності і культури, який припадає на день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, відзначається на теренах Болгарії, Чехії, Словаччини, Македонії, Білорусі та Росії як церковно-державні свята. Україна до цього переліку приєдналася п'ять років тому - у вересні 2004-го.

Починаючи з ХІІ століття святкування дня рівноапостольних просвітителів Кирила і Мефодія проходить 11 травня. Тому саме у цей день за ініціативою організаторів свята у всіх містах та районах області пройдуть конкурси-диктанти з української та російської мови „Слов'янська буковиця".

В рамках Днів слов'янської писемності і культури на Дніпропетровщині будуть проведені „круглі столи", науково-практичні конференції. Урочистості відбудуться 21-22 травня у приміщенні Дніпропетровського театру ім. Горького. 23-24 травня заплановано Хресну ходу та Молебень на честь святих рівноапостольних Кирила та Мефодія. Учасники наради висловили численні пропозиції та побажання, щоб зробити свято дійсно яскравим і насиченим.

Зокрема, до участі в ньому планується залучити усіх представників слов'янських громад, представлених на Дніпропетровщині. Свої національні традиції можуть продемонструвати болгари, білоруси, чехи, словаки, росіяни й серби, які проживають на території регіону.

На переконання організаторів, Дні слов'янської писемності і культури мають сприяти об'єднанню усіх націй і народностей, поширенню консолідації, миру і взаєморозуміння в Україні.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...