App Store Google Play

Дніпропетровськ влізе у борги щоб заплатити за газ

28.04.2009 14:49

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє, що борги за газ підприємств комунальної теплоенергетики перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" становлять 4,9 млрд. гривень.

Про це вона сказала на нараді з питань розрахунків за газ у вівторок, повідомляє агентство "Українські новини". За її словами, на 1 січня борг становив близько 2 млрд. гривень, а за січень-квітень він виріс на 2,9 млрд. гривень.

Прем'єр повідомила, що найбільші борги має Харків - 460 млн. гривень, Київ - 386 млн. гривень, Донецьк - 357 млн. гривень, Кривий Ріг - 282 млн. гривень, Одеса - 186 млн. гривень, Запоріжжя - 171 млн. гривень, Дніпропетровськ - 154 млн. гривень і Сімферополь - 146 млн. гривень.

Водночас вона подякувала київській владі за те, що, завдяки застосуванню спеціальної схеми врегулювання заборгованості за газ, вдалося за останній місяць покрити близько 1,2 млрд. гривень заборгованості.

У зв'язку з цим Тимошенко доручила місцевим органам влади розрахуватися за природний газ до 1 травня, взявши кредити в комерційних банках, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесІнформ".

Вона зазначила, що місцева адміністрація повинна сама вибрати собі для роботи комерційний банк.

У відповідності із запропонованою схемою, між місцевою адміністрацією та комерційним банком укладається договір, за яким комерційний банк надає адміністрації спеціальний кредит, а адміністрація, після рішення місцевої ради, надає банку вексель.

Тимошенко наголосила, що подібна схема була випробувана при розрахунках за газ столичної адміністрацій, що дозволило їй погасити 1 млрд. 200 млн. гривень боргу за природний газ.

Вона нагадала, що на цю процедуру у місцевих властей залишається три дні, оскільки з Російською Федерацією за газ необхідно розрахуватися до 1 травня.

Як повідомлялося, на початку квітня дочірнє підприємство "Нафтогазу" - "Газ України" заявило про погіршення розрахунків в опалювальний сезон 2008-2009 років теплокомуненерго за поставлений природний газ порівняно з опалювальним сезоном 2007-2008.

Заборгованість підприємств ТКЕ з 1 жовтня 2008 перед "Газом України" (за даними оперативного моніторингу, станом на 6 квітня) перевищила 3,7 млрд. гривень, рівень розрахунків за газ для виробництва теплової енергії - 54%.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Спрощена видача російських паспортів для жителів ТОТ (тимчасові окуповані території) - крок передбачуваний. Аналогічні кроки Кремль здійснював на рубежі 90-их/2000-их для Абхазії та Осетії.Що це дає К...
Марія СОЛОМОНОВА

Нехай нас єднає наша мова

22 квітня настало. Світ не зрушився з місця. А Україна – тим паче)Тож, життя продовжується, і нам, звісно ж, своє робити – суто українське, національне, гідне нашої нації та наших Героїв.Н...
Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...