App Store Google Play

Вечір на вулиці Гоголя поблизу пам’ятника

25.04.2009 14:47

«Його твори актуальні і в наш час. Дуже хотілось би, щоб Миколу Гоголя пам'ятали завжди! - такими були одні з перших слів дніпропетровського голови Івана Куліченка, виступаючого на сцені під час масштабного дійства - міського свята "Гоголівські вечорниці на вулиці Гоголя", присвячене 200-річчю з дня народження великого письменника, - І дай, Боже, - продовжив він, - Щоб наше місто процвітало, а люди жили у ньому щасливо!»

Організоване при підтримці управління культури та мистецтва дніпропетровської міської ради свято визвало надзвичайний ажіотаж серед населення Дніпропетровська. Перекриту на час свята вулицю заполонила весела юрба. Усі з зацікавленням роздивлялися виставлені на вулиці картини, на яких були зображені герої гоголівських творів та сам Микола Васильович. Окрім того, усі бажаючі мали змогу повчитися у майстрів українських народних промислів науці розпису писанок, виготовлення глечиків та іншого краму з глини та плетіння різноманітних речей з соломи.

А вулицею тим часом повільно блукали герої творів письменника. Перевдягнені у головних персонажів «Тараса Бульби», «Ревізора», «Вія» та «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» молоді хлопці та дівчата фотографувалися з усіма бажаючими, дійсно гарно виконуючі відведені їм ролі.

Українські страви також прийшлись по душі мешканцям. Вареники, пиріжки, солоні огірки та, звичайно ж, горілка, - безкоштовна дегустація підкорювала усіх. Навіть Іван Куліченко та присутній на святі заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко не в змозі були відмовитися від настирливого «А скоштуйте-ну, любі гості, нашої хреновухи!»

Виступи команд КВК, танцювальних колективів та різноманітні конкурси - усе це сприяло гарному настрою та дійсно святковій атмосфері. Останній конкурс на кращу мітлу Солохи став справжньою родзинкою заходу, а натовп глядачів одноголосно обрала переможницю, якою стала «Солоха» з Красногвардійського району.

Апофеозом свята стало неперевершене лазерне шоу. Нібито у повітрі зелені прожектори малювали легко пізнаваний профіль великого метра української (чи то російської) літератури. То зникаючи, то з'являючись знову, величезне зображення Миколи Гоголя змушувало усіх перехожих та навіть водіїв зупинятися і пильно вдивлятися у зіркове вечірнє небо. Відчуттям казки та якоїсь дитячої мрії наповнювалась оточуюча атмосфера.

Цей захід - зайвий доказ того, що українці усе ж таки, попри усі негаразди, люблять та шанують рідну культуру, а, дивлячись у щасливі та осяйні лиця дніпропетровців, ставало зрозуміло, що у цей момент їх не хвилює ніщо, навіть міцно закріплене в лексиконі кожного громадянина набридливе слово «криза».

 

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...