App Store Google Play

Вечір на вулиці Гоголя поблизу пам’ятника

25.04.2009 14:47

«Його твори актуальні і в наш час. Дуже хотілось би, щоб Миколу Гоголя пам'ятали завжди! - такими були одні з перших слів дніпропетровського голови Івана Куліченка, виступаючого на сцені під час масштабного дійства - міського свята "Гоголівські вечорниці на вулиці Гоголя", присвячене 200-річчю з дня народження великого письменника, - І дай, Боже, - продовжив він, - Щоб наше місто процвітало, а люди жили у ньому щасливо!»

Організоване при підтримці управління культури та мистецтва дніпропетровської міської ради свято визвало надзвичайний ажіотаж серед населення Дніпропетровська. Перекриту на час свята вулицю заполонила весела юрба. Усі з зацікавленням роздивлялися виставлені на вулиці картини, на яких були зображені герої гоголівських творів та сам Микола Васильович. Окрім того, усі бажаючі мали змогу повчитися у майстрів українських народних промислів науці розпису писанок, виготовлення глечиків та іншого краму з глини та плетіння різноманітних речей з соломи.

А вулицею тим часом повільно блукали герої творів письменника. Перевдягнені у головних персонажів «Тараса Бульби», «Ревізора», «Вія» та «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» молоді хлопці та дівчата фотографувалися з усіма бажаючими, дійсно гарно виконуючі відведені їм ролі.

Українські страви також прийшлись по душі мешканцям. Вареники, пиріжки, солоні огірки та, звичайно ж, горілка, - безкоштовна дегустація підкорювала усіх. Навіть Іван Куліченко та присутній на святі заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко не в змозі були відмовитися від настирливого «А скоштуйте-ну, любі гості, нашої хреновухи!»

Виступи команд КВК, танцювальних колективів та різноманітні конкурси - усе це сприяло гарному настрою та дійсно святковій атмосфері. Останній конкурс на кращу мітлу Солохи став справжньою родзинкою заходу, а натовп глядачів одноголосно обрала переможницю, якою стала «Солоха» з Красногвардійського району.

Апофеозом свята стало неперевершене лазерне шоу. Нібито у повітрі зелені прожектори малювали легко пізнаваний профіль великого метра української (чи то російської) літератури. То зникаючи, то з'являючись знову, величезне зображення Миколи Гоголя змушувало усіх перехожих та навіть водіїв зупинятися і пильно вдивлятися у зіркове вечірнє небо. Відчуттям казки та якоїсь дитячої мрії наповнювалась оточуюча атмосфера.

Цей захід - зайвий доказ того, що українці усе ж таки, попри усі негаразди, люблять та шанують рідну культуру, а, дивлячись у щасливі та осяйні лиця дніпропетровців, ставало зрозуміло, що у цей момент їх не хвилює ніщо, навіть міцно закріплене в лексиконі кожного громадянина набридливе слово «криза».

 

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...