App Store Google Play

Вечір на вулиці Гоголя поблизу пам’ятника

25.04.2009 14:47

«Його твори актуальні і в наш час. Дуже хотілось би, щоб Миколу Гоголя пам'ятали завжди! - такими були одні з перших слів дніпропетровського голови Івана Куліченка, виступаючого на сцені під час масштабного дійства - міського свята "Гоголівські вечорниці на вулиці Гоголя", присвячене 200-річчю з дня народження великого письменника, - І дай, Боже, - продовжив він, - Щоб наше місто процвітало, а люди жили у ньому щасливо!»

Організоване при підтримці управління культури та мистецтва дніпропетровської міської ради свято визвало надзвичайний ажіотаж серед населення Дніпропетровська. Перекриту на час свята вулицю заполонила весела юрба. Усі з зацікавленням роздивлялися виставлені на вулиці картини, на яких були зображені герої гоголівських творів та сам Микола Васильович. Окрім того, усі бажаючі мали змогу повчитися у майстрів українських народних промислів науці розпису писанок, виготовлення глечиків та іншого краму з глини та плетіння різноманітних речей з соломи.

А вулицею тим часом повільно блукали герої творів письменника. Перевдягнені у головних персонажів «Тараса Бульби», «Ревізора», «Вія» та «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» молоді хлопці та дівчата фотографувалися з усіма бажаючими, дійсно гарно виконуючі відведені їм ролі.

Українські страви також прийшлись по душі мешканцям. Вареники, пиріжки, солоні огірки та, звичайно ж, горілка, - безкоштовна дегустація підкорювала усіх. Навіть Іван Куліченко та присутній на святі заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко не в змозі були відмовитися від настирливого «А скоштуйте-ну, любі гості, нашої хреновухи!»

Виступи команд КВК, танцювальних колективів та різноманітні конкурси - усе це сприяло гарному настрою та дійсно святковій атмосфері. Останній конкурс на кращу мітлу Солохи став справжньою родзинкою заходу, а натовп глядачів одноголосно обрала переможницю, якою стала «Солоха» з Красногвардійського району.

Апофеозом свята стало неперевершене лазерне шоу. Нібито у повітрі зелені прожектори малювали легко пізнаваний профіль великого метра української (чи то російської) літератури. То зникаючи, то з'являючись знову, величезне зображення Миколи Гоголя змушувало усіх перехожих та навіть водіїв зупинятися і пильно вдивлятися у зіркове вечірнє небо. Відчуттям казки та якоїсь дитячої мрії наповнювалась оточуюча атмосфера.

Цей захід - зайвий доказ того, що українці усе ж таки, попри усі негаразди, люблять та шанують рідну культуру, а, дивлячись у щасливі та осяйні лиця дніпропетровців, ставало зрозуміло, що у цей момент їх не хвилює ніщо, навіть міцно закріплене в лексиконі кожного громадянина набридливе слово «криза».

 

Фоторепортаж про подію

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Важко осягнути наскільки ми втратили зв'язок зі своїм минулим. Не кажучи вже про те, скільки нам необхідно часу на відновлення своєї ж ідентичності та культури. Гортаючи сторінки "Моїх споминів п...
Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...