App Store Google Play

Не кожна казарма стає сучасним житлом

23.04.2009 11:53

На Великдень відбулася небувала останнім часом подія - в Дніпропетровську видавали квартири. Просто так, тобто задарма. Як і анонсував Дніпроград, це міністр транспорту та зв'язку України Йосип Вінський в рамках реалізації державної програми забезпечення житлом військовослужбовців вручив ключі від 62-х сучасних квартир у Дніпропетровську та Новомосковську військовим Держспецтранслужби та оглянув виставку понтонно-мостової техніки.

Участь у заході також взяли Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал - лейтенант Микола Мальков, начальник департаменту транспортного забезпечення Міністерства оборони республіки Білорусь генерал - майор Віталій Кірєєв, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко, мер Новомосковська Віктор Літвищенко та військовослужбовці Держспецтрансслужби.

У рамках реалізації державної програми забезпечення житлом військовослужбовців Держспецтрансслужби, за рекордно короткий термін - один рік - казарми перебудовано в житлові будинки.

«Військовослужбовці не можуть обирати, де мешкати, вони несуть службу там, де цього потребує держава. Свій професійний та громадський обов'язок вони виконують гідно - ліквідація наслідків липневої повені - ще один доказ цьому. Тому як міністр я і надалі буду підтримувати будь-які рішення, які сприятимуть покращенню благополуччя військовослужбовців. Зокрема - це і забезпечення військових житлом», - наголосив Міністр транспорту та зв'язку Йосип Вінський під час урочистих заходів з нагоди здачі в експлуатацію сучасних багатоквартирних будинків для військовослужбовців Держспецтрансслужби в Дніпропетровську та Новомосковську.

 «За кошти, які нам виділяють для придбання житла військовослужбовцям, та при таких цінах, ми можемо придбати лише кілька квартир на рік. Тому ми вирішили шукати вихід, - зазначив генерал - лейтенант Микола Мальков. - Звісно, можна сидіти, склавши руки. Можна говорити: грошей на придбання житла не вистачає, - і це буде правдою. Але ми вирішили власноруч, своїми силами переобладнувати під квартири колишні казарми, що простоюють», - наголосив голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.

Під час заходу 62 родини військовослужбовців отримали квартири у Дніпропетровську та Новомосковську. Житлові будинки у Дніпропетровську та Новомосковську - сьомий та восьмий проект Держспецтрансслужби в рамках реалізації Державної програми забезпечення житлом військовослужбовців: наприкінці минулого року здано в експлуатацію 33-квартирний будинок у Харкові та 12 - кімнатний гуртожиток у Чернігові. У 2007 році здано 60-ти квартирний будинок у місті Конотоп Сумської області, шестиквартирний будинок у м. Новомосковську та у 28 окремих кімнатах гуртожитку в Дніпропетровську поселилися контрактники. 2006 рік - здано в експлуатацію 40-квартирний будинок у м. Ужгороді, збудований руками військовослужбовців підрозділу Державної спеціальної служби транспорту Міністерства транспорту та зв'язку України.

У нових будинках передбачено всі умови: індивідуальне опалення, склопакети у вікнах, дитячий майданчик.

Більшість будівель - реконструйований казарменно-житловий фонд. Окрім реконструкції, забезпечення житлом військових Держспецтрансслужби здійснюється за умови будівництва нового житла в порядку дольової частки участі на власних земельних ділянках у місцях дислокації підрозділів Держспецтрансслужби та перерозподілу житла у міру його вивільнення.

Державною програмою забезпечення житлом військовослужбовців на 2006 - 2010 рр. передбачено: 117 однокімнатних квартир, 134 двокімнатних квартир, 19 трикімнатних та чотири чотирикімнатних квартир, а також 310 кімнат для контрактників. Згідно з поетапним планом, який реалізує Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, що при Міністерстві транспорту та зв'язку України, адже житло мають отримати військовослужбовці до 2010 року.

Довідка

Залізничні війська Збройних сил України були сформовані у січні 1992 року на базі Другого залізничного корпусу та інших військових формувань залізничних військ СРСР. За час незалежності військові залізничники спорудили півкілометровий міст через Десну поблизу Новгород-Сіверського. У червні 2001 року розпочала роботу залізнична колія Десна-Жидиничі, довжиною 14 кілометрів. Військові фахівці брали участь у розбудові Дніпропетровського метрополітену, реконструкції пасажирських та вантажних залізничних парків станцій Чоп, Ковель, допомагали ліквідовувати наслідки повені 1996 та 2008 року на Західній Україні.

1 листопада 2004 року залізничні війська увійшли у підпорядкування Міністерству транспорту як Державна спеціальна служба транспорту. До Державної спеціальної служби транспорту входять підрозділи, які розташовані практично по всій території України. Практично, щороку їм доводиться брати участь у масштабних будівельних проектах чи ліквідації наслідків аварій та катастроф.

Основними завданнями Державної спеціальної служби транспорту є:

 • технічне прикриття, відбудова, встановлення загороджень на об'єктах національної транспортної системи України з метою забезпечення діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України;
 • будівництво та ремонт у мирний час і в умовах воєнного стану нових та підвищення строку експлуатації і пропускної спроможності діючих об'єктів національної транспортної системи;
 • відбудова транспортних комунікацій, порушених унаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, аварій і катастроф;
 • охорона об'єктів національної транспортної системи України в мирний час і в особливий період;
 • виконання інших завдань, пов'язаних із участю в обороні держави та забезпеченням ефективного функціонування національної транспортної системи України. { Абзац шостий частини другої статті 1 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3428-IV ( 3428-15 ) від 09.02.2006 }

Довідка про будівництво 44-квартирного житлового будинку м. Дніпропетровськ

Відповідно до титулу на будівництво (реконструкцію) Державної спеціальної служби транспорту за рахунок коштів Державного бюджету на 2008-2009 роки, командуванням 26 об'єднаного загону у червні 2008 року розпочато роботи з реконструкції будівлі 3-поверхової солдатської казарми під 44-квартирний житловий будинок.

За проектом об'єкт має такі основні техніко-економічні показники:

Загальна площа будівлі:                                      4016,40 м²

Загальна площа квартир:                                                2874,92 м²

Загальна житлова площа:                                     1514,82 м²

Кількість квартир:                                                           44:

(12 - однокімнатних, 26 - двокімнатних, 6 - трикімнатних).

Загальний обсяг капіталовкладень реконструкції будівлі складає 4 403 449,14 грн., з них:

Основні роботи:

 • влаштування мансардного поверху - 70,6 м²
 • монтаж металоконструкцій - 40 т
 • утеплення фасаду - 1800 м²
 • укладання монолітного бетону - 150,3 м²
 • мурування стін - 623,6 м²

Загальна кількість військовослужбовців та членів їхніх сімей, які зараховані на квартирний облік 26 об'єднаного загону - 105 сімей: безквартирних - 57 сімей, потребують поліпшення житлових умов - 48 сімей

Розподілено: 42 службові квартири між військовими частинами Т0120, Т0310 Т0610 26-го об'єднаного загону.

Розподілено: 2 службові квартири між військовослужбовцями кафедри військової підготовки ДНУЗТ (Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту).

Довідка про будівництво 18-квартирного житлового будинку м. Новомосковськ

Згідно з титулом загальна вартість робіт становить 2160,92 тис. грн.

194 Понтонно-мостовим загоном в березні 2008 року було розпочато будівництво будинку. Будівництво велось власними силами.

Основні характеристики будинку:

- Кількість квартир: - 18 в тому числі:

Однокімнатних - 6 (площа загальна 232,64 м², житлова 130,14 м²)

Двокімнатних - 6 (площа загальна 333,24 м², житлова 183,66 м²)

Трикімнатних - 6 (площа загальна 446,04 м², житлова 2833,26 м²)

 • загально-будівельний об'єм 6688,58 м³;
 • площа забудови 508,2 м²;
 • загальна площа квартир 1142,0 м²;
 • житлова площа квартир 597,1 м²;

Рішенням Новомосковського виконавчого комітету міської ради депутатів утворена державна комісія, яка прийняла будинок в експлуатацію. Квартири рішенням житлової комісії загону були розподілені між військовослужбовцями частини.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...