App Store Google Play

З абортами боротимуться психіатри на колесах

22.04.2009 16:50

Широке та відверте обговорювання теми запобігання небажаній вагітності та проблеми абортів на усіх рівнях від жіночих консультацій та навчальних закладів і аж до Інтернет-форумів дало свої результати - статистика свідчить, що упродовж останніх декількох років кількість абортів в нашій області зменшилася практично удвічі. Водночас, навіть нинішні дані не втішають: на 10 тисяч жінок дітородного віку припадає 18,8 абортів. Таку інформацію оприлюднив Дніпропетровський обласний центр здоров'я. Варто зауважити, що самі ж лікарі зізнаються, що реальна цифра відрізняється від офіційної в рази! Якщо спроектувати ці цифри на реальну кількість жінок дітородного віку в області (більше 813 тисяч), виявиться, що Дніпропетровщина недорахувалася 1530 нових мешканців.

За даними Центру, торік майже 17 тисяч вагітностей на Дніпропетровщині не мали логічного та щасливого закінчення - народження дитини. 93,7% з цих вагітностей були незапланованими, 76,5% - перервані за наполяганням жінок.

В Центрі здоров'я зауважують, що головною причиною високого рівня захворюваності на гінекологічні та урологічні хвороби, ВІЛ/СНІД, а також на хвороби, що передаються статевим шляхом, є недотримання населенням правил безпечної сексуальної поведінки, а також необізнаність з питань існуючих можливостей лабораторного обстеження на наявність інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Аби змінити цю ситуацію на краще, Головне управління охорони здоров'я Дніпропетровської облдержадміністрації  спільно з міжнародним проектом „Разом до здоров'я" та благодійним фондом „Віртус" проводитиметься обласний місячник планування сім'ї та збереження репродуктивного здоров'я. Він стартував 21 квітня і триватиме до 22 травня. Організатори підготували цілк низку просвітніх заходів та матеріалів для розповсюдження серед населення під час проведення місячника, зокрема і серед студентської молоді.

Благодійний фонд „Віртус" має у своєму розпорядженні мобільну амбулаторію, що дозволяє наблизити консультативну, діагностичну, лікувальну допомогу різним категоріям населення, особливо у віддалених сільських районах. Дві таких амбулаторії працюватимуть у восьми районах області - Томасівському, Юріївському, Нікопольському, П'ятихатському, Широківському, Апостолівському, Криворізькому та Софіївському. Усі бажаючі зможуть проконсультуватися з фахівцями обласних лікувальних закладів: гінекологом, психіатром, наркологом, дерматовенерологом та іншими.

Під час роботи мобільних амбулаторій проводитимуться і просвітницькі заходи для молоді: розповсюдження інформаційних матеріалів, презервативів, демонстрація фільмів; вільний доступ населення районів до безкоштовного обстеження на хвороби, що передаються статевим шляхом та на ВІЛ/СНІД. Водночас, для районних медичних працівників будуть проведені навчальні семінари з метою підвищення їх рівня обізнаності у проблемі репродуктивного здоров'я.

А у День сім'ї - 15 травня студенти філфаку та журфаку візьмуть участь у конкурсі творів. Свої есеї та оповідання учасники можуть представляти у двох номінаціях: «Родина, родина від батька до сина...» - популяризація сімейних цінностей, подружньої вірності, материнства та батьківства, а також « Кохання романтичне, хвороба ні».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ойойой! Вони образили Україну і весь народ!Вони не віддали честь Президенту(!!!)Ооо! Наші герої! Скрутили дулю клоуну!Я промовчу про честь. Бо тут окрім посміятися не виходить. Честь можна мати, або н...
Потенційна реабілітація Росії в очах євробюрократії висить над нами уже кілька років. В цьому немає нічого дивного, адже Росія має набагато більший вплив у Європі, ніж Україна. Цей вплив напрацьовував...
Марія СОЛОМОНОВА

Георгиевская лента

Георгиевская лента. Когда-то это был символ победы над фашисткой Германией. После 2014 года, когда эта лента стала символом оккупации Россией украинского Крыма и военного захвата востока Украины,...
Ярема ГАЛАЙДА

Коломойський стратив

Всі так зачепились за «громадянську війну» в інтерв‘ю Коломойського і забули, що він навіть винних назвав і причини тієї війни.А винні «оголтілі радикали», причиною ж є в...