App Store Google Play

Чорнобильців не захищають, обмежуючись пенсіями

22.04.2009 09:01

Соціальний захист чорнобильців в Україні залишає бажати кращого - таку думку висловив під час прес-конференції в ІА "Новий міст" Голова ради ГО "Союз Чорнобиль Україна" Дніпропетровської області Олег Геращенко.

Для фінансування в повному обсязі тільки прийнятих на сьогодні Кабміном та Верховної Радою програм щорічно необхідно не менш 50 млрд. грн., а бюджетом 2009 року передбачено лише 6 млрд. грн. На сьогодні загублений реєстр потерпілих, справами чорнобильців займаються різні відомства, передаючи їх від одного міністерства до іншого. З 2007 року Дніпропетровське обласне управління статистики не веде облік чорнобильців у регіоні через недофінансування. Загострилися житлові та пенсійні проблеми, роками не вирішуються питання з оздоровленням та забезпеченням автомобілями.

За словами пана Геращенка, у черзі на отримання житла на Дніпропетровщині сьогодні знаходяться 160 чорнобильців. В 2008 році не було виділено жодного квадратного метра, не виділені кошти й на 2009 рік. Було розпочате будівництво диспансеру в Дніпропетровську на пл. Жовтневій, навіть перший поверх встигли звести. Але через те, що в об'єкта не було балансоутримувача, будівництво зупинилося і невідомо, чи буде поновлено.

Наталя Корнійчук, начальник управління пенсійного забезпечення Пенсійного фонду в Дніпропетровській області, що теж приймала участь у прес-конференції, повідомила, що на 1 квітня в області зареєстровано 10,5 тис. пенсіонерів-чорнобильців, 1,5 тис. з яких отримують пенсію з інвалідності, а 188 родин - з втрати годувальника.

На думку чиновника, з 2008 року істотно підвищений розмір чорнобильських пенсій, зокрема, мінімальний розмір державної допомоги з інвалідності учасникам ліквідації аварії 1986 року збільшений майже у два рази; ліквідаторам 1987-1990 років й особам, евакуйованим із зони відчуження в 1996 році, - майже в півтора рази; розмір додаткових пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю громадян, віднесений до першої категорії, збільшений майже в сім разів, для 2-й, 3-й, 4-й категорії - майже у дев'ять разів.

Як відзначила Наталя Корнійчук, пенсії чорнобильців в середньому вищі за аналогічні для звичайних пенсіонерів. Зокрема, середній розмір пенсії для чорнобильців, що вийшли на пенсію за віком, сьогодні становить 1,5 тис. грн., для інвалідів - 1364 грн., з втрати годувальника - 1039 грн. Щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяна здоров'ю для інвалідів I групи становить 30% прожиткового мінімуму, II групи - 20%, для інвалідів III групи дітей-інвалідів, а також хворих променевою хворобою - 15% прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум на сьогодні становить 498 грн.

Пані Корнійчук відзначила також, що чорнобильці активно позиваються на Пенсійний фонд до суду - лише за минулий рік вони це зробили 143 рази. Рахунок поки що не на користь позивачів: 25 рішень винесено на користь чорнобильців, 37 - на користь Пенсійного фонду.

На сьогоднішній день фінансування й виплата пенсій провадяться вчасно й у повному обсязі, наголосила заступник начальника головного управління Пенсійного фонду в області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Максим Мірошниченко

Моя президентська програма

Україна first!1) Реінтеграція підконтрольної частини Донбасу2) Міністерство окупованих територій займається питаннями моніторингу за дотриманням санкцій, підготовкою теоретичних засад майбутньої кримс...
Тема не нова, але я не перестаю дивуватися на кожному кроці, як все запущено з автоматизацією процесів в Україні. Як можна мати такий ресурс, такі світлі голови, які працюють на міжнародні компанії, і...
Реакція на 30% Зеленського мене лякає набагато більше, ніж самі 30%. Люди раптово відкрили для себе, що світ набагато ширший за Фейсбук чи Ютуб. Всі раптово забули в якій країні ми живемо і яке минуле...
Спостерігаючи за тим ідіотизмом, який відбувається серед виборців у Фейсбуці, дійшла до висновку, що українцям взагалі не потрібен президент. Їм потрібен лише дуже хороший психіатр. І тому напрошуєтьс...