App Store Google Play

З хворої голови на здорову

21.04.2009 12:45

«Этапы большого пути» - під такою поетичною назвою управляюча об‘єднанням співвласників багатоквартирного будинку на Сімферопольській, 19 складає літопис трирічної війни з комунальниками. Колись мешканці цього дому піддалися пропаганді місцевої влади і повірили у райдужні перспективи бути господарями власного будинку. Зібрали необхідні документи, провели збори і створили ОСББ. І тут свято скінчилось. Виявилось, що життя таких товариств набагато прозаїчніше, ніж здається. Адже, перш ніж управляти домом, необхідно отримати його на баланс.

За словами Павла Хобота, голови асоціації ОСББ «Наш дім», за законом влада має передати житловий комплекс. А в поняття «житловий комплекс» входить не лише будинок, а й прибудинкова територія, а вона не відведена, тож чиновники лише розводять руками. Насамперед, потрібно провести розподіл кварталів, а це величезні кошти, яких міська влада ніколи не знайде.

Голова ОСББ "Сімферопольська, 19" Людмила Пічугова куди тільки не зверталася з рішенням сесії міськради про необхідність упродовж місяця передати будинок в тимчасове управління! У тому числі і до начальника Жовтневого КВЖРЕП, до якого звернулася з проханням заключити відповідно до рішення міськради договір з ОСББ на передачу будинку у тимчасове управління. На письмове звернення активістка отримала усну відповідь: це зроблено не буде. Від інтерв'ю представники комунального підприємства відмовились, натомість пообіцяли замість телеінтерв'ю надати відповідь у письмовій формі.

Головна причина наполегливої протидії активістам згаданого вище ОСББ - це спірне приміщення, а саме - цокольний поверх будинку. Його зараз орендує приватна структура. За проектом тут планували відкрити дитячий клуб. Але дітлахи нікому не потрібні. А от оренда - ласий шматок, і його начальник КВЖРЕП Микола Сабадир віддавати не хоче. Тож шантажує неукладанням договору. 

- Нам кажуть: беріть будинок на баланс хоч завтра! Ми не проти це зробити, однак відповідно до норм та вимог закону. Але ж цього не робиться!, - говорить Людмила Пічугова.

Брати ж на баланс будинок без цокольного поверху об'єднання не хоче - там розташовані комунікації багатоповерхівки. Доступ до них мешканці і зараз отримують лише після скандалів з орендарями.  Те, що ЖЕКи - окрема держава, підтверджує і Сергій Воробйов, голова постійної депутатської комісії з питань ЖКГ Дніпропетровської міськради. Депутат впевнений, що житлові організації чинять опір процес створення ОСББ через те, що втрачають фінансові важелі. Йому вторить і новий начальник міського управління житлово-комунального господарства Владислав Грицай. Мовляв, він не має важелів впливу  на ці організації. Чи виконувати рішення міськради, тобто укладати договір з об‘єднанням співвласників  будинку, КВЖРЕП вирішує на власний розсуд.  

- Може, але не зобов'язаний, - говорить Грицай, - Звичайно, адже ж він є балансоутримувачем, тож має право укладати або не укладати.

За такого терору, переконана Людмила Пічугова, єдиний вихід - позов до суду, а це чималі гроші, час і нерви.

Що таке кола пекла судової тяганини, на власній шкірі знають керівники ОСББ «Затишок». 2007-го  року вони вирішили розірвати спільний договір з водоканалом та відкрити особові рахунки на кожну квартиру. І господарський, і апеляційний суд   підтвердили, що об'єднання не є споживачем  води, й ухвалили розірвати кабальний договір.  

- Усі мешканці будинку написали заяви про прийняття лічильників на обслуговування і на відкриття особових рахунків, - розповідає Марія Лопатньова, голова ОСББ «Затишок-3», - Міськводоканал досі рахунки не відкрив, тож люди не платять.

Майже триста мешканців багатоповерхівки вже більше півтора року не сплачують за воду. Утім, водоканалу, здається, гроші непотрібні. На усі звернення мешканців та ОСББ вони пишуть відписки. Розрахунок простий - впевнена Марія Лопатньова - водоканал хоче позбавити себе проблем з боржниками.  Договір з об'єднанням гарантує йому бездоганну оплату і можливість штрафних санкцій за прострочення платежів. А тому всі кошти об‘єднання замість благоустрою будинку вимушене сплачувати у водоканал.

- У нас платять 80%, - продовжує Марія Лопатньова, - а в договорі написано: якщо вчасно не сплачуєте, воду можна відключати. Але чому я мушу платити за неплатника?

Владислав Грицай підкреслює, що рішення міської ради є обов'язковим для виконання. А оскільки виконавцем послуг визнаний водоканал, то саме він має укладати угоди з кожним мешканцем окремо.

Утім, водоканалу, як і кжепівцям, міська влада не указ. Вони живуть у власній державі за власними законами, а тому вже після свят обіцяють «Затишку» показовий прочухан: відключити водопостачання, щоб іншим не кортіло...

Прокоментувати свої дії керівництво водоканалу не забажало. 

- Ми вже достатньо дали коментарів, - говорить представник МКВП «Дніпроводоканал», - є мій юрист. Їдьте до юриста і коментуйте. Вона є, але у неї зараз люди, нарада...Вона зайнята.

Шляхом водоканалу, аби позбавити себе проблем з боржниками, зараз хочуть піти і енергетики, і газовики, і тепловики. Комунальники сплять і бачать, як перекинути усю відповідальність на плечі управляючих ОСББ. А ними, як правило, стають прості юридично неосвічені пенсіонери або домогосподарки. Навчати їх ніхто не збирається.

За словами Грицая, таке навчання на базі будівельної академії, було передбачене програмою реформування ЖКГ. Однак через брак фінансування управляючих так і не навчали.

Насправді під гаслами ефективного господаря будинків - впевнені усі без винятку управляючі - міська влада шукає чергового стрілочника, аби покласти на нього відповідальність за руїну ЖКГ. Замість допомоги піонери реформування зустрічають шалений опір бюрократичного апарату. Багато хто не витримує, і ОСББ просто закриваються. 

- Якщо ОСББ не збирається гуртуватись і відстоювати в суді свої права, то сенсу створювати  ОСББ просто немає - цей  процес в Дніпропетровську заблоковано, - додає Павло Хобот.

 

 

 

Теги: ЖЕК, ОСББ, ОСМД

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...